REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žalias, dygliuotas, šiurkštus ir be lapų kaktusas, nepaisant jo egzotiškumo, yra dažnas svečias mūsų namuose. Tai gana nereiklus augalas. Tačiau net ir jis turi savų priežiūros niuansų.

Žalias, dygliuotas, šiurkštus ir be lapų kaktusas, nepaisant jo egzotiškumo, yra dažnas svečias mūsų namuose. Tai gana nereiklus augalas. Tačiau net ir jis turi savų priežiūros niuansų.

REKLAMA

Tinkamai prižiūrimas kaktusas bus dailus ir amžinai žaliuojantis, o kartais net pradžiugins šeimininkus brangiais žiedais.

Kaip rūpintis kaktusu: patarimai jų augintojams

Kur jį laikyti. Kaktusas mėgsta šviesą ir saulę – tokią aplinką, kokioje jis gyvena laukinėje gamtoje. Pastatykite vazoną saulėtoje vietoje, ant palangės arba šalia lango. Jei kaktusui trūksta šviesos, jis ilgainiui ištįsta ir deformuojasi.

Šiltuoju metų laiku, esant ne žemesnei kaip +18°C temperatūrai, kaktusą rekomenduojama išnešti į balkoną. Tačiau, kad jis nenudegtų, iš pradžių jį uždenkite marle. Jei jis nudegs, ant jo atsiras šviesių dėmių, kurios vėliau išdžius ir patamsės.

REKLAMA
REKLAMA

Tinkamas vanduo laistymui. Dėl kietame vandentiekio vandenyje esančių druskų nuosėdų ant kaktuso ir aplink jį esančio dirvožemio susidaro baltos dėmės. Todėl įsitikinkite, kad vanduo yra minkštas, filtruotas, virintas arba garintas. Augalams taip pat tinka ištirpęs sniego arba lietaus vanduo.

REKLAMA

Pageidautina, kad vanduo būtų kambario temperatūros arba šiek tiek šiltesnis. Priešingu atveju bus pažeista šaknų sistema. Į parūgštintą vandenį kas 3-4 laistymą galima įpilti žiupsnelį citrinos rūgšties.

Kaip tinkamai laistyti. Laistydami iš viršaus, vandenį į vazoną turėtumėte pilti lėtai, kad dirvožemis įsigertų palaipsniui. Tačiau patartina paties augalo nemirkyti, nes nuo drėgmės jo stiebas gali pradėti pūti. Iš padėkliuko pašalinkite vandens perteklių, kad šaknys nepradėtų pūti.

Laistykite iš apačios, tai reiškia, kad vandenį pilkite ne į dirvą, o į padėkliuką. Palaukite, kol viršutinis dirvos sluoksnis sudrėks, tada nupilkite drėgmės perteklių. Kaktuso vazonėlį taip pat galite įdėti į dubenį su vandeniu maždaug 20 minučių. Po to leiskite drėgmės pertekliui nuvarvėti.

REKLAMA
REKLAMA

Laistymo dažnumas. Kaktusas gerai auga sausoje ir karštoje aplinkoje. Laistymo poreikis tiesiogiai priklauso nuo temperatūros ir metų laiko.

Kovo arba balandžio mėnesiais, kai augalai paauga ir jų viršus tampa žalias, laistykite kartą per 10-15 dienų 1 valgomuoju šaukštu vandens, palaipsniui kiekį didindami.

Vasarą kaktusus laistykite vakare, maždaug kartą per savaitę. Esant karštam orui, geriausia 1-2 dienomis sumažinti laistymo intervalus, o esant vėsesniam orui, atvirkščiai, juos padidinti.

Rudenį galite palaipsniui mažinti laistymo dažnumą, kad dirva išdžiūtų iki šaltų orų. Jei planuojate palikti kaktusą žiemoti – vėsesniais mėnesiais gausiai nelaistykite, nes kitaip jo kamienas gali deformuotis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo lapkričio iki kovo mėnesio, kai augalas bus šaltyje, geriausia visai nelaistyti. Jei kaktusas paliekamas šiltoje vietoje, pakanka laistyti kas 2-3 savaites.

Tręšimas. Tręškite kaktusus aktyvaus augimo laikotarpiu, bet ne dažniau kaip 2-3 kartus per sezoną. Naudokite tik specialias trąšas, nes kitiems augalams naudojamos trąšos kaktusams gali pakenkti. Taip pat svarbu laikytis numatytos trąšų dozės, nes dėl per didelio tręšimo kaktusas padidės, išsipūs ir net gali sprogti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų