„Visi mes esame itin sutrikę ir nebesuprantame, kas yra sveika, o kas ne, kadangi mus klaidina melagingi moksliniai tyrimai, ne tiesą skelbiančios produktų etiketės, straipsnių antraštės ir mitybos planų įvairovė“, - sakė Dr. Markas Haymanas.
Vietoje to, kad mūsų galvoje imtų suktis pačios įvairiausios mums tinkamus sprendimus priimti neleidžiančios mintys, gydytojas siūlo sau užduoti viena klausimą – ar tai galima aptikti natūralioje aplinkoje?
Jei negalite apsispręsti, ką dėti į krepšelį – bulvių traškučius ar avokadą – sau uždavus šį klausimą, taps aišku, ką rinktis.
Pasak Marko Haymano, idealia mityba jis laiko tokią, kai maitinamasi nekrakmolingais, cukraus savo sudėtyje mažai turinčiais ir pačių įvairiausių vaivorykštės spalvų augalinės kilmės produktais.
„Maistas turėtų suteikti energijos, gydyti, atkurti ir pakylėti mus, o ne storinti, sukelti ligas, slopinti atmintį ar varginti“, - sakė jis.
Štai ką apie su maistu susijusius mitus teigia Dr. Markas Haymanas.
Raudona mėsa yra sveikesnė už vištieną
Natūralioje aplinkoje augintų gyvulių mėsoje esantys riebalai yra maistingesni, juose daugiau antioksidantų.
Vištos maitinamos grūdais, jos turi daugiau omgea-6 riebalų rūgščių, kurių ir taip suvartojame per daug.
Taigi, valgykite gyvulių, maitintų žole, mėsą.
Gydytojas rekomenduoja jautieną, avieną ir ožkų mėsą, pažymėta atitinkamais sertifikatais, užtikrinančiais, jog gyvuliai augo natūralioje aplinkoje, su jais buvo elgiamasi tinkamai, jie nebuvo maitinami antibiotikais ar augimą skatinančiais hormonais.
Neriebus pienas yra ne ką geresnis nei įprastas
Piene esantys riebalai yra bene sveikiausias jame randamas dalykas, tą patvirtina ir naujausi moksliniai tyrimai.
Gerkite pieną, gautą iš laisvėje ganomų karvių, taip pat mėgaukitės avių ar ožkų pieno gaminiais. Kad gautumėte dienos kalcio normą, nepamirškite valgyti sezamo sėklų, sardinių, tofu, sūrio, jogurto ir lašišos.
Kiaušinių baltymai nėra geresni už jų trynius
Kiaušinio trynys – pati maistingiausia kiaušinio dalis. Jame aptinkamos visos naujai gyvybei pradėti reikalingos medžiagos, be to, jis kiaušiniui suteikia išskirtinį skonį, o jo suvalgius jaučiatės sotūs.
Neriebus jogurtas nėra pats geriausias pasirinkimas
Taip yra todėl, jog daugelyje neriebių jogurtų papildomai įdedama cukraus. Valgydami įprastą jogurtą greičiau pasijusite sotūs.
Šviežios daržovės ir vaisiai nebūtinai bus maistingesni, nei šaldyti produktai
Kartais šaldytų vaisių ir daržovių skyriuje aptiksite ne tik patogiau supakuotų, pigesnių, bet ir maistingesnių produktų. Kad pakeliui į prekybos centrą daržovės ir vaisiai nesupūtų, derlius nuimamas labai anksti, kai vaisiai dar nesunokę, o tai reiškia, jog nespėja susidaryti ir visos reikalingos maistinės medžiagos.
Šaldyti produktai užšaldomi tada, kai jie pilnai sunoksta. Be to, kadangi šaldytus vaisius ir daržoves galima vartoti ilgesnį laiką, nereikia jaudintis ir dėl jų supuvimo.
Nevenkite sviesto
Dažnai girdima, jog sviesto reikėtų vengti ir kaip įmanoma dažniau vietoje jo naudoti margariną. Šis patarimas išties nevykęs, kadangi margarinas mūsų organizmams kenkia labiau, nei svieste esantys sotieji riebalai.
Norint būti sveikiems, būtina vartoti kuo daugiau natūralių ir pačiuose maisto produktuose aptinkamų sveikųjų riebalų, tarp kurių ir sotieji riebalai.
Rinkitės pasterizuotą, iš laisvėje besiganiusių ir žole mitusių karvių ar ožkų pieno pagamintą sviestą arba vietoje jo ant duonos tepkite avokadą, maistą ruoškite avokadų ar kokosų aliejuje.