• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Skausmingos mėnesinės, mediciniškai vadinamos dismenorėja, kankina labai daug vaisingo amžiaus moterų. Statistiniai duomenys rodo, kad net iki 90 procentų paauglių per menstruacijas gali jausti gana intensyvius, į spazmus panašius skausmus.

Skausmingos mėnesinės, mediciniškai vadinamos dismenorėja, kankina labai daug vaisingo amžiaus moterų. Statistiniai duomenys rodo, kad net iki 90 procentų paauglių per menstruacijas gali jausti gana intensyvius, į spazmus panašius skausmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau (vyresnių moterų amžiaus grupėse) ši skundų proporcija sumažėja, tačiau atsiranda kita reikšminga bėda – vyresnėms moterims dažnesnė ne pirminė dismenorėja, kai nėra būdingos ginekologinės patologijos, o antrinė dismenorėja, kai stebimas jau koks nors konkretus fizinis susirgimas, pavyzdžiui, gimdoje formuojasi miomos, sergama lytinių organų uždegiminėmis ligomis, aptinkama polipų ir kt. 

REKLAMA

Mėnesinių skausmo žala  neišmatuojama 

Šiaip ar taip, skausmas per mėnesines yra labai nemalonus reiškinys ir jis gali sukelti itin daug nepatogumų – trukdyti normaliam darbingumui, mokymuisi ir net svajonių siekimui. Tai nėra tik fizinis nepatogumas. Moteriai tai gali sukelti daug psichosocialinių kančių, be to, sumažėjęs darbingumas gali būti susijęs ir su ekonominėmis problemomis. Ir tai tik keletas pavyzdžių, kaip dismenorėja kenkia ne tik moteriai, bet ir visai žmonijai. Taigi ką daryti? Kaip kovoti su skausmu, kad jis negriautų moters gyvenimo?

REKLAMA
REKLAMA

Pristatysime keletą natūralių būdų, na, o jei jie bus neveiksmingi, tuomet pirmojo pasirinkimo vaistiniais preparatais, skirtais mėnesinių skausmui malšinti, laikomi nesteroidiniai vaistiniai nuo uždegimo (NVNU), pavyzdžiui Dolmen 25 mg geriamasis tirpalas paketėlyje, kurio veiklioji medžiaga – greičiau veikianti deksketoprofeno trometamolio druska. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keletas natūralių liaudies medicinos patarimų, padėsiančių malšinti mėnesinių skausmus – tegul į pagalbą ateina vaistažolių arbatos, meilė sau ir šiluma .

· Manoma, kad moterims, kurias kamuoja labai skausmingos mėnesinės (spazminiai skausmai) ir gausus kraujavimas, gali padėti kraujažolių (lot. Achillea millefolium) žolės arbata. Teigiama, kad ši vaistinė augalinė žaliava švelnina spazmus, mažina kraujavimo intensyvumą. 1–2 arbatinius šaukštelius kraujažolių žolės reikia užpilti 200 - 250 ml verdančio vandens ir uždengti, kad geriau pritrauktų. Palaikius 10–15 minučių, rekomenduojama nukošti. Gerti po stiklinę arbatos 3–4 kartus per dieną. 

REKLAMA

· Teigiama, kad itin veiksmingai nemalonius simptomus malšina raudonėlių (lot. Origanum vulgare) žolė, ramunėlių žiedai ir šių vaistinių augalinių žaliavų mišiniai su kraujažolių žole. Raudonėlių žolė įvardijama kaip spazmolitinė ir raminamoji priemonė, o ramunėlių (lot. Chamomilla recutita) žiedai – kaip uždegimą malšinanti priemonė. Raudonėlių žolė ginekologiniams susirgimams gydyti vartojama jau nuo seno, o ramunėlių žiedų arbata, ko gero, yra vienas plačiausiai vartojamų tradicinių augalinių vaistinių preparatų. Jos duodavo gerti gimdyvėms, kad palengvintų skausmus ir kitus nemalonius simptomus po gimdymo. 

REKLAMA

· Aviečių lapų arbata taip pat gali padėti pagerinti savijautą skausmingų mėnesinių metu. Rekomenduojama 1–2 valgomuosius šaukštus aviečių lapų užpilti 200 - 250 ml verdančio vandens ir uždengti, kad geriau pritrauktų. Palaikyti reikėtų apie 5–10 minučių ir tuomet nukošti. Patariama gerti po stiklinę arbatos 2–3 kartus per dieną. Kodėl gi neišbandžius to vietoje kavos, kurioje esantis kofeinas gali tik paaštrinti nemalonius pojūčius? 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

· Liaudies medicina taip pat siūlo pasitelkti šilumą – šilto vandens pūslės įvairiems negalavimams, tarp jų ir mėnesinių skausmams, naudojamos nuo seno. 

· Senovėje mėnesinių metu moterims nebuvo skiriama sunkių darbų. Joms buvo leidžiama daugiau ilsėtis, valgyti maistingesnį ir sveikesnį maistą. Jos buvo skatinamos pasivaikščioti gryname ore. Tokie patarimai galioja ir šiandien – tiesiog reikia labiau savimi rūpintis, nebijoti lengvos fizinės mankštos. Ypač tinkami pasivaikščiojimai, joga, nesudėtingi tempimo pratimai. Įrodyta, kad fizinė mankšta pagerina audinių kvėpavimą (aprūpinimą deguonimi) ir tokiu būdu palengvina nemalonius su skausmu ir kitais simptomais susijusius pojūčius. 

Daugiau apie Dolmen geriamąjį tirpalą paketėliuose Dolmen yra vaistas skausmui malšinti, priklausantis būtent NVNU grupei. Jis vartojamas trumpalaikiam simptominiam lengvo ir vidutinio stiprumo ūminiam skausmui, tokiam kaip raumenų ar sąnarių skausmui, skausmingų mėnesinių (dismenorėjos), dantų skausmui malšinti. Dolmen skirtas suaugusiems pacientams. Įprastai rekomenduojama dozė yra 1 paketėlis (25 mg deksketoprofeno) kas 8 valandos, bet ne daugiau kaip 3 paketėliai per parą (75 mg). Jeigu per 3-4 dienas savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, būtina kreiptis į gydytoją. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų