• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kad ir kaip keistai gali atrodyti, tačiau miegas su kojinėmis gali padėti greičiau užmigti. Taip nutinka todėl, kad tinkamos temperatūros reguliavimas yra būtina miego ciklo dalis. Sužinokite, kokie yra privalumai miegant su kojinėmis.

Kad ir kaip keistai gali atrodyti, tačiau miegas su kojinėmis gali padėti greičiau užmigti. Taip nutinka todėl, kad tinkamos temperatūros reguliavimas yra būtina miego ciklo dalis. Sužinokite, kokie yra privalumai miegant su kojinėmis.

REKLAMA

Miegas yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, mat žmonės maždaug trečdalį savo gyvenimo praleidžia miegodami. Nacionalinis sveikatos institutas teigia, kad miegas yra būtinas normaliai smegenų ir kūno funkcijai.

Neretai daugelis susiduria su sunkumais, kuomet kankina nemiga ir yra nelengva užmigti. Tačiau šią bėdą išspręsti gali vienas mažas triukas – miegojimas užsimovus kojines.

Kojinės padeda užmigti

Gali pasirodyti, kad lovoje mūvint kojines, kojos prakaituoja ar perkaista. Tačiau iš tikrųjų, toks įprotis – miegoti su jomis, gali padėti reguliuoti žmogaus kūno vidinę temperatūrą.

REKLAMA
REKLAMA

2007 m. atliktas tyrimas parodė, kad suaugusieji, kurie lovoje mūvėjo įprastas arba šildomas kojines, užmigdavo greičiau.

Taip yra todėl, kad žmogaus pagrindinė kūno temperatūra nukrenta naktį ir žemiausią temperatūrą pasiekia apie 4 valandą ryte. Vidutinė kūno temperatūra yra 36,6 laipsniai, tačiau per tas 24 valandas ji kinta nuo 1 iki 2 laipsnių.

REKLAMA

Sušilus pėdoms ir rankoms išsiplečia kraujagyslės, toks reiškinys vadinamas vazodilatacija. Šiuo metu per odą išskiria šiluma, kuri sumažina pagrindinę kūno temperatūrą. Tai, savo ruožtu, siunčia žinią smegenims, kad laikas miegoti.

Tyrimai rodo, kad šilta kūno oda yra susijusi su greitesniu užmigimu.

Miegas ir kūno temperatūra

Žmogaus kūno temperatūrai įtakos turi ir jo biologinis laikrodis, dar vadinamas cirkadiniu ritmu. Cirkadinis ritmas kontroliuoja miego laiką, todėl žmogus jaučiasi mieguistas naktį ir pabunda ryte.

REKLAMA
REKLAMA

Kūno temperatūra pamažu kyla per dieną, o aukščiausią tašką pasiekia vėlyvą popietę, kai žmonės jaučiasi labiausiai budrūs ir produktyvūs. Mieguistai jaučiamės naktį, nes tuomet, kaip jau minėta, kūno temperatūra būna sumažėjusi.

Kūno temperatūra mažėja todėl, kad kūnas taupo energiją kitoms organizmo funkcijoms.

Kūno temperatūros reguliavimas taip pat yra priežastis, kodėl žmonėms paprastai siūloma užtikrinti vėsesnį orą, nei kituose kambariuose.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti kojinių dėvėjimo lovoje privalumai

Tikima, kad kojinių mūvėjimas miego metu gali padėti sumažinti Reino sindromo simptomus.

Reino sindromas – priepuoliniai pasikartojantys rankų, rečiau kojų pirštų, kitų kūno dalių odos kraujotakos sutrikimai.

Ši sindromo sukelta būklė, pažeidžia odos kraujagysles, o šalčio priepuoliai dažniausiai įvyksta, kai žmogus jaučiasi vėsus ar patiria stresą.

Priepuolio metu sulėtėja rankų ir kojų kraujotaka, dėl to rankų ir kojų pirštai pradeda šalti ir tirpti. Jie taip pat gali pakeisti spalvą į baltą arba mėlyną.

REKLAMA

Žmonės, pirmą kartą patyrę Reino priepuolį, turėtų kreiptis į  gydytojus. Kojinių dėvėjimas lovoje gali padėti sumažinti šio sindromo simptomus ir išlaikyti šilumą kūne visą dieną.

Karščio pylimų prevencija

Daugelis moterų, išgyvenančių menopauzę, patiria karščio bangas ar pylimus. Pasireiškia šie simptomai: staigus intensyvios šilumos pojūtis, kuris plinta per visą kūną, prakaitavimas, intesyvus širdies plakimas, veido paraudimas.

REKLAMA

Manoma, kad karščio bangas sukelia hormonų svyravimai, kurie turi įtakos kūno temperatūros kontrolei, tad kojinių mūvėjimas naktį gali pagerinti temperatūros reguliavimą ir padėti išvengti karščio bangų.

Geresnis seksas

2005 m. atliktas tyrimas parodė, kad poros, kurios sekso metu mūvėjo kojines, dažniau patyrė orgazmą.

Tyrimas ištyrė smegenų reakcijas sueities metu ir nustatė, kad šaltos kojos dažniausiai atbaido partnerius, rašo medicalnewstoday.com.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alternatyvos kojinėms lovoje

Žmonės, kurie nenori mūvėti kojinių lovoje, taip pat gali pabandyti: šiltą pėdų vonelę, prieš miega avėti šiltas šlepetes, miegoti su karšto vandens buteliuku prie kojų, išsimaudyti 1 ar 2 valandas prieš miegą šiltame vandenyje.

Jeigu naudojate šildomas kojines, tuomet svarbu yra jų neperkaitinti. Jei jos yra per karštos, didėja tikimybė nusideginti kojų odą arba net sukelti gaisro pavojų.

Nepaisant privalumų, įsitikinkite, kad pasirinktos kojinės nėra per ankštos. Taip pat dėl higienos nemiegokite su kojinėmis, kurias mūvėjote visą dieną bei venkite miegoti mūvėdami kompresines kojines, nebent tą jums rekomendavo gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų