• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis yra pasvajojęs apie tai, kaip meta darbą ir iš santaupų išvyksta į kelionę po pasaulį, kurioje sulaukia daugybės nuotykių ir patirčių, tačiau retas kuris šią savo svajonę išpildo. 35-erių panevėžietis Vytautas Juškevičius jau yra per žingsnį nuo šios svajonės išsipildymo, nes liepos 6 dieną vyras planuoja pakelti bures ir išplaukti aplink pasaulį kartu su žmona ir ketverių dukryte.

5

Daugelis yra pasvajojęs apie tai, kaip meta darbą ir iš santaupų išvyksta į kelionę po pasaulį, kurioje sulaukia daugybės nuotykių ir patirčių, tačiau retas kuris šią savo svajonę išpildo. 35-erių panevėžietis Vytautas Juškevičius jau yra per žingsnį nuo šios svajonės išsipildymo, nes liepos 6 dieną vyras planuoja pakelti bures ir išplaukti aplink pasaulį kartu su žmona ir ketverių dukryte.

REKLAMA

Paklaustas apie tai, kodėl pasirinko būtent liepos 6 dieną, vyras atsako, jog norėjo išplaukti ir anksčiau, tačiau „Panevėžio Jachtklubas“ per Jonines organizuoja susitikimą. Tai bus atsisveikinimas su draugais, todėl išplaukimo data šiek tiek nusikėlė.

Kol kas dar nėra aišku, kuriam laikui bures pakels Juškevičių šeimyna. Apiplaukti pasaulį galima ir per du metus, ir per šešis, todėl preliminarus laikas – šeši metai. Žmona jau paskutinį mėnesį dirba nekilnojamojo turto brokere, o Vytautas pardavė savo turėtą verslą.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionėje dirbti jie neketina, nebent atsiras netikėtų ir įdomių projektų.

Ilgas pasiruošimo laikas

Mintis apiplaukti pasaulį Vytauto galvoje kirbėjo jau kurį laiką. Vyras įsitikinęs, kad ši mintis kyla daugumai buriuotojų. Ši mintis jau daugelį metų buvo tik jo svajonė, tačiau šiuo metu taip susiklostė gyvenimas, kad ją galima pagaliau pradėti įgyvendinti. Žinoma, svajonės pildosi ne gulint ant sofos, o jų siekiant.

REKLAMA

Pasiruošimas tokiai kelionei yra pakankamai ilgas, ruoštis reikia keletą metų. Pasiruošimas Vytauto šeimai vyko taupant pinigus, skaitant, domintis. Taip pat atitinkamas turi būti ir pats laivas – jam reikia daug įrangos.

„Jei plaukčiau vienas, užtektų ir paprasto laivo be patogumų, tačiau kadangi plauksiu su šeima, įrengiau ir visus patogumus. Dar liko nemažai pasiruošimo darbų, tačiau turėčiau iki liepos 6 dienos spėti“, – tikisi vyras.

Išplaukti šeimyna planuoja iš Klaipėdos, tuomet buriuoti iki Kylio, praplaukti Kylio kanalu į Šiaurės jūrą, pro Duvro sąsiaurį, toliau plaukti į Madeirą.

REKLAMA
REKLAMA

Ten sustoti planuoja ilgiau, pastovėti apie mėnesį, o po to traukti link Kanarų, Žaliojo kyšulio, link Karibų.

„Nežinau, kiek laiko praleisime Karibuose, kol išplauksime į Ramųjį vandenyną. Anksti kalbėti dar nieko nepadarius, kai pradėsime plaukti ir prasidės visas smagumas, tada papasakoti galėsiu daugiau. Kaip sakoma, kartais būna taip, kad mes planuojame, o Dievas juokiasi“, – įsitikinęs vyras.

Nuomonių iš aplinkinių susilaukia įvairių

Kai aplinkiniai sužino šeimynos planus – reakcijų būna įvairiausių. Daugeliui rūpo vaiko klausimas. Kadangi dukrai ketveri, Vytautas su žmona sulaukia tokių pasakymų, jog vaiką jie parveš beraštį, tačiau vyras su tokiais teiginiais visiškai nesutinka:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galime nuraminti, kad šiais laikais yra nuotolinis mokymas, internetas ir mokysimės tokiu būdu. O visa kita manau, kad vaikas geriau išmoks galėdamas paliesti ir patirti, o ne trindamas mokyklos suolą.

Žinoma, nebus taip, kad mūsų vaikas visai nesimokys mokykloje, dėl to ir planuojame keliauti 6 metus, kad dukra spėtų grįžti po pradinių klasių arba į paskutinę pradinę klasę“, – planus atskleidžia Vytautas.

Kas liečia aplinkinius, vyras teigia, jog yra ir palaikančių, ir pavydžių, nesuprantančių, kaip gali pildytis svajonės. Palaikantiems žmonėms šeimyna planuoja kurti vaizdo įrašus iš savo kelionės ir talpinti juos „Youtube“ bei „Instagram“ platformose, kurios vadinasi „Sailing Luka“.

REKLAMA

„Mūsų šeimos yra labai didelės, todėl kol pabendrautume su kiekvienu – užimtų daug laiko. Manau vaizdo įrašai bus tiek atsiminimas mums, tiek pravers ir bus įdomus artimiesiems ir tiems, kuriems įdomi mūsų kelionė“, – įsitikinęs Vytautas.

Laivą remontuoja pats

Buriuoti Vytautas pradėjo devynerių, o už tai jis visą gyvenimą bus dėkingas tėčiui, kuris mažą berniuką išmokė plaukti burlente. Būdamas 13 metų jis jau plaukė tėčio jachta.

REKLAMA

Kadangi Panevėžyje nėra vietos, kurioje Vytautas galėtų buriuoti, tai darė gretimame Anykščių rajone esančiame Rubikių ežere.

Galiausiai vyras 2017 metais įsigijo savo nuosavą laivą, tačiau paieškos užtruko ne vienerius metus, kol galiausiai atsirado jam priimtinas variantas.

„Buvo momentų ir kai laivus mums nunešdavo iš panosės, tačiau šį įsigyti spėjome“, – šypteli.

Šį laivą Vytautas su žmona pavadino savo dukros garbei – „Luka“. Vyras tikina, jog milijonų nėra laimėjęs, todėl laivas yra senutėlis ir jis jį remontuoja pats.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Naujos jachtos neįpirktume. Nors mūsų laivas senas, sunkus, bet saugus, tinkamas ilgesnėms kelionėms. Viską atnaujinu savomis rankomis, ruošiu taip, kad nebūtų net menkiausios tikimybės, jog laivas mus paves.

Manau, būsime pasiruošę neblogai, lyginant su panašiais buriuotojais. Per artimiausią mėnesį planuoju baigti visus parengimo darbus“, – šypsosi Vytautas.

Nuostabus planas. Linkiu kuo geriausios sekmes.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų