Palyginkite skrydžių bilietų ir apgyvendinimo kainas skirtinguose puslapiuose
Kelionių agentūros „Makalius“ komandos vadovas Rimvydas Širvinskas-Makalius rekomenduoja visuomet lyginti įvairių aviakompanijų kainas. Anot jo, tai daryti patogu skrydžių paieškos ir pardavimo sistemose, pavyzdžiui, „Skyscanner“ ar „Kayak“.
Nors populiariausia viešbučių užsakymo platforma Lietuvoje – vienareikšmiškai Booking.com, svarbu suprasti, kad viešbučių kainos skirtingose svetainėse taip pat skiriasi.
Kelionių agentūros „Noriu Noriu Noriu“ marketingo vadovė Indrė Veličkaitė kelionę nusprendus planuoti savarankiškai taip pat pataria pasinaudoti platformomis, kurios leidžia palyginti viešbučių ir apartamentų kainas skirtingose svetainėse.
Viena tokių jau anksčiau paminėtų platformų – „Kayak“.
Nusistatykite asmeninius įspėjimus apie kainų pokyčius
Tiek viešbučių, tiek skrydžių kainos nuolatos kinta. Norint užsisakyti būtent tada, kai kainos nukrinta, o ne yra sukilusios, būtina jas stebėti.
„Noriu Noriu Noriu“ marketingo vadovė pataria apsvarstyti galimybę nustatyti asmeninius įspėjimus apie kainos pokytį konkrečiais maršrutais ir kryptimis. Viena populiariausių skrydžių platformų tam padaryti – „Google Flights“.
Viešbučių kainoms sekti patogus ir nemokamas naršyklės įskiepis „Pruvo“.
Užsiprenumeruokite pigių skrydžių bendrovių naujienlaiškius
Makalius pabrėžia, kad labai naudinga sekti skrydžių bendroves, kurios dažnai atsiunčia naujienas apie netrukus prasidėsiančius išpardavimus. Jis rekomenduoja užsiprenumeruoti pigių skrydžių bendrovių, skraidančių iš Lietuvos, naujienlaiškius. Keletas tokių skrydžių bendrovių rekomendacijų – „Ryanair“ ir „Wizz Air“.
„Taip pat sekite naujas, netrukus iš Lietuvos pradėsiančias skraidyti aviakompanijas – „PLAY“, parduosiančias pigius skrydžius į Islandiją tiesiogiai bei į JAV su persėdimu, ir „flyDubai“, su kuriomis nuo rudens bus galima tiesiogiai pasiekti Dubajų“, – būdais gauti pigius skrydžių bilietus dalinasi „Makaliaus“ komandos vadovas.
Turėkite keletą kelionės datų variantų
„Noriu Noriu Noriu“ atstovė pabrėžia, kad norint sutaupyti, geriau neturėti tikslių kelionės datų.
„Kelionių datų lankstumas gali padėti sutaupyti, o planuojant iš anksto, galima gerokai sumažinti išlaidas. Tokia įvairiapusė paieška keliautojams suteikia galimybę priimti optimaliausius, informacija pagrįstus sprendimus“, – pataria I. Veličkaitė.
Jei tik galite, Makalius pataria keliauti ne sezono metu – tada skrydžiai būna net dvigubai ar trigubai pigesni nei vasarą.
„Labai smagu po Europos didmiesčius – Romą, Barseloną, Milaną ar Paryžių – keliauti ir šaltuoju metų laiku. Mažesnės turistų eilės prie lankytinų objektų, didelis viešbučių pasirinkimas, o ir jie gerokai pigesni“, – kelionių ne sezono metu privalumus vardija R. Širvinskas.
Makalius taip pat rekomenduoja vengti moksleivių atostogų ir ilgųjų savaitgalių datų, taip pat prieš įsigyjant skrydžius patikrinti, ar kelionės metu kryptyje nevyksta koks nors didelis renginys.
Atkreipkite dėmesį į kelionių organizatorių pasiūlymus
„Noriu Noriu Noriu“ atstovė I. Veličkaitė pabrėžia, kad klaidinga manyti, kad sutaupyti galima tik keliaujant savarankiškai. Kelionių planavimo niuansus patikėti profesionalams specialistė itin rekomenduoja neturintiems laiko pasiūlymams medžioti.
„Ilgametę patirtį turintys kelionių organizatoriai dažnai gali pasiūlyti geriausias kelionės paketų kainas, kurių nerasite planuojant kelionę savarankiškai“, – peržvelgti ir kelionių organizatorių pasiūlymus skatina I. Veličkaitė.
Į Lietuvos kelionių organizatorių pasiūlymus akį užmesti pataria ir Makalius.
„Neretai esant laisvoms vietoms lėktuve galima pačiupti itin pigių skrydžių. Per pastarąjį sezoną savo akimis mačiau ir keliautojams patariau čiupti skrydžius į Dubajų ar Kiprą vos už 99 eurus“, – savo patirtimi dalinasi „Makaliaus“ komandos vadovas.
Nesigundykite vien pigiais skrydžių bilietais
Anot Makaliaus, planuojant kelionę svarbu nesusigundyti vien pigiais skrydžio bilietais.
„Prieš juos įsigyjant patikrinkite, kiek kainuos pervežimas iš oro uosto iki miesto centro bei atgal, taip pat apgyvendinimo ir maitinimosi kainas“, – į svarbiausias išlaidas atkreipia dėmesį Makalius.
„Noriu Noriu Noriu“ atstovė I. Veličkaitė skatina pasižvalgyti alternatyvių apgyvendinimo vietų, pavyzdžiui, „Airbnb“ trumpalaikės būsto nuomos platformoje, ir neapsiriboti vien tik nakvynėmis viešbutyje.
Makalius siūlo dar vieną pigesnę alternatyvą – apgyvendinimą viešbučiuose-kapsulėse. Kaip teigia „Makaliaus“ komandos vadovas, toks nakvynės tipas labai populiarus didmiesčiuose ir čia kainos gali būti net dvigubai pigesnės nei viešbučiuose.
„Sutaupysite ir keliaudami didesne kompanija – trise ar keturiese. Jei esate vienišas keliautojas, patikrinkite hostelių pasiūlymus, jeigu miegoti bendrame kambaryje jums nėra problema“, – patarimu skirtingo dydžio grupėms pasidalina Makalius.
Pakeiskite įrenginio buvimo vietą
I. Veličkaitė pasidalina ir vienu naujesnių triukų, apie kurį kalbama rinkoje – įrenginio buvimo vietos pakeitimu.
„Savo mobiliajame telefone arba kompiuteryje įsidiegus vieną iš jūsų vietovę nurodantį IP adresą pakeičiančių VPN programėlių ir joje nustačius šalį, į kurią skrendate, yra tikimybė išvysti patrauklesnę kelionės kainą“, – mažai girdėtu patarimu pasidalina „Noriu Noriu Noriu“ marketingo vadovė.
Keliautojai skirtingose šalyse gauna ir skirtingas viešbučių kainas, tad prisijungti prie skirtingų IP adresų verta ir prieš užsisakant viešbutį. Kad nereikėtų spėlioti, prie kurios šalies prisijungti, galite naudoti „RatePunk“ naršyklės įskiepį, surandantį, kur jūsų norimas viešbutis – pigiausias. Geriausios kelionių programėlės
Kelionių biudžeto planavimą ir geriausių pasiūlymų paiešką palengvinti gali ir įvairios technologijos.
„Splitwise“
Jeigu keliaujate su didesne grupe ar kompanija, tiek R. Širvinskas, tiek I. Veličkaitė pataria naudotis programėle „Splitwise“, padedančia supaprastinti bendrų išlaidų paskirstymą tarp kelionės draugų.
Šioje programėlėje kiekvienas bendrakeleivis gali įvesti išlaidas už apgyvendinimą, maitinimą, transportą ir šios išlaidos yra padalinamos visiems keliautojams, kurie ta paslauga naudojosi.
„Labai paprasta kelionės pabaigoje atsiskaičiuoti, kas ir kam yra skolingas“, – patirtimi dalinasi Makalius.
„TrailWallet“
„Noriu Noriu Noriu“ marketingo vadovė I. Veličkaitė išlaidų sekimui kelionės metu rekomenduoja populiarią programėlę „TrailWallet“.
„Ši programėlė sukurta specialiai keliautojams, ji leidžia nustatyti dienos biudžetą, įvesti ir stebėti savo išlaidas įvairiomis valiutomis“, – programėlės galimybes vardina I. Veličkaitė.
„Omio“
Iš anksto neapgalvotos transporto išlaidos gali tapti viena brangiausių kelionės dalių. „Omio“ yra viena populiariausių programėlių geriausiems transporto pasiūlymams Europoje rasti.
Naudodamiesi „Omio“ galite palyginti ir užsisakyti traukinio, autobuso ar skrydžio bilietus į bet kurią Europos vietą. Įsigiję bilietus taip pat galite matyti ir sekti savo kelionės maršrutą.
Teksto autorė: praktiką atliekanti Aistė Matulevičiūtė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!