Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjanti penktadienio 13-oji daugumai gali sukelti nerimą, tačiau, laimei, nerimauti visai nėra prasmės. Šių metų gegužės 13-oji, penktadienis, sutampa su itin gražia, lietuviška meilės deivės Mildos diena. Ką rytoj būtų naudinga padaryti, tv3.lt naujienų portalui pasakoja astrologė, būrėja Vaiva Budraitytė.

Artėjanti penktadienio 13-oji daugumai gali sukelti nerimą, tačiau, laimei, nerimauti visai nėra prasmės. Šių metų gegužės 13-oji, penktadienis, sutampa su itin gražia, lietuviška meilės deivės Mildos diena. Ką rytoj būtų naudinga padaryti, tv3.lt naujienų portalui pasakoja astrologė, būrėja Vaiva Budraitytė.

REKLAMA

Įvairiausiais pramanais ir mistinėmis pasakomis apipinta penktadienio 13-oji, gali daugumai sukelti nerimastingas mintis, baimę. Vis dėlto, astrologė, būrėja Vaiva Budraitytė ramina, kad su lietuviais ši diena nieko bendro neturi.

„Kai kurie žmonės, ne tik Lietuvoje, nuoširdžiai bijo tokio savaitės dienos ir skaičiaus derinuko. Tačiau bijoti nėra ko, nes šis gegužės penktadienis ypatingas! Šiemet jis sutampa su Mildos, lietuvių meilės deivės, diena. Šią dieną žmonės gali linksmintis, įsimylėti, džiaugtis vienas kitu“, – sako V. Budraitytė.

Lietuviškos meilės dienos linksmybės

Pasak astrologės, šią dieną jaunoms merginoms, kurios nori ištekėti, reikėtų atlikti senovinius burtus ar bent jau paklausyti gegužės kukavimo. Nuo šios lietuvių Meilės dienos, jaunimas iki pat Joninių šurmuliuodavo, dainuodavo, šokdavo ir kitaip vis linksmindavosi:

REKLAMA

„Panaši šventė po to būdavo tik Austėjos, bičių deivės diena, kuri yra per Žolines. Nuo Mildos dienos, jaunimas pindavo vainikus, juos dėdavo vieni kitiems ant galvos, kadangi ir pati deivė Milda yra vaizduojama su gėlių vainiku.

Jie rengdavo gegužines, šokdavo, linksmindavosi, o paskui jau žiūrėdavo, kad rudeniui galėtų šaukti piršlius. Nuo rytojaus būtent ir prasideda draugavimo, ieškojimo antrosios pusės metas.“

Tokios linksmybės susijusios ir su tuo, kad iki Joninių, dienos Lietuvoje yra pačios ilgiausios ir šviesiausios, todėl jaunimas gali leisti sau panaktinėti.

„Nors diena ir sutampa su penktadienio 13-aja, tačiau reikėtų geriau pagalvoti apie gražią mūsų šventę ir kaip reikiant pašvęsti, pašokti, galų gale pažiūrėti vienas kitam į akis ir taip pralinksmėti, nuimti įtampą. Šią dieną visiems Zodiako ženklams bus palankus metas, nesvarbu ar senas, ar jaunas žmogus, ieškoti poros, draugo arba mylimojo“, – nusišypso astrologė.

REKLAMA
REKLAMA

Galimybė sulaukti „gandrų“

Pasak Vaivos, nuo pat senų senovės žinoma, kad nuo šios datos prasideda ypatingai vaisingas metas:

„Sakoma, kad nuo gegužės 13 dienos ženkliai didėja moterų vaisingumas ir šis palankus metas pastoti tęsiasi iki pat Rasų. Todėl savaime suprantama, kodėl daugiausiai žmonių gimsta nuo vasario vidurio iki kovo pabaigos.“

Kalbėdama apie tai, astrologė ir būrėja V. Budraitytė įspėja tas poras, kurios negali susilaukti vaikelio, pasistengti per deivės Mildos dieną.

„Tiems, kuriems dar ankstoka apie tai galvoti ir neplanuojantiems šeimos pagausėjimo, reikėtų būti ypač atsargiems, nes tokiomis dienomis vaikai atsiranda tiesiog iš šventos dvasios ar koks gandras įmeta per kaminą“, – nusišypso pašnekovė.

Baigdama pokalbį, Vaiva priduria ir linki moterims būti mylimoms, vaisingoms ir laimingoms bei nebijoti penktadienio 13-osios negandų.

„Mylėkite ir pasidžiaukite labai gražia ir labai moteriška senąja lietuviška švente ir nepamirškite, kad kiekviena mūsų savyje turime kažkiek Mildos“, – kreipiasi daugiau į moteris astrologė.

Komentarai nei į tvorą, nei į mietą.Geriau jau nieko ne komentuokite.
paklausti: kur buvote pries vasario dvidesimt ketvirtaja, kai neispejote visu apie karo pradzia Ukrainoje. Zinote, nepuskit zmonems dumu, nes niekam neidomus tusti paistalai. Tiesiog gedingi. Kas moka uz tas nesamones.
Kažka maišot vainikus dedasi per jonines .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų