REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karštas vasaros dienas daugelis svajoja tingiai praleisti prie vandens telkinių – jūros, ežerų ar upių. Vis tik šios pramogos nėra taip lengvai prieinamos – poilsis pajūryje brangta, o iškylos gamtoje ir pasiruošimas joms taip pat reikalauja nemažai laiko. Visa tai skatina ieškoti alternatyvų.

Karštas vasaros dienas daugelis svajoja tingiai praleisti prie vandens telkinių – jūros, ežerų ar upių. Vis tik šios pramogos nėra taip lengvai prieinamos – poilsis pajūryje brangta, o iškylos gamtoje ir pasiruošimas joms taip pat reikalauja nemažai laiko. Visa tai skatina ieškoti alternatyvų.

REKLAMA

Vienas geriausių sprendimų maudynių mylėtojams yra savo kieme įsirengti arba pasistatyti baseiną. Prekybos centro internete „Varlė.lt“ atstovai tikina, kad šiais laikais tai nebėra taip brangu ir sudėtinga, kaip buvo kadaise, tik būtina žinoti keletą pagrindinių baseinų įrengimo niuansų. 

Baseinų rūšys: tinkamą modelį gali išsirinkti tiek trokštantys stabilumo, tiek mobilumo 

Paprastai skiriamos dvi baseinų rūšys – karkasiniai ir pripučiami. Prekybos centro internete „Varlė.lt“ ekspertė Laura Aksomitaitė tikina, kad karkasiniai baseinai – ilgalaikis įsipareigojimas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Modernėjančios technologijos lemia, kad tokius baseinus gaminančių kompanijų skaičius vis auga ir jų pasiūla didėja. Karkasiniai baseinai yra ilgaamžiai ir tarnauja ne vienerius metus, tad gali ilgam pakeisti lauko peizažą, jei vasarai pasibaigus bus nuspręsta jo neardyti. Vis tik to daryti nerekomenduojama, nes baseinus gali neigiamai paveikti oro sąlygos“, – sako L. Aksomitaitė. 

REKLAMA

Kiek paprastesnis pasirinkimas yra pripučiamas baseinas. Pripučiami baseinai – mobilūs ir kompaktiški: daugumos modelių surinkimas gali užimti apie pusvalandį, jį galima pastatyti praktiškai bet kokiame reljefe ir nesunkiai perneši iš vienos vietos į kitą. Jie yra labiausiai paplitę, tad atitinkamai pigiausi ir mažiausiai patvarūs. Šie baseinai yra lengviau pažeidžiami, nes medžiaga, iš kurios yra pagaminti, yra labiau veikia saulės spindulių. 

Dėl šitos priežasties pripučiami baseinai įprastai tarnauja trumpiau nei karkasiniai ir nėra tinkami didesniam žmonių skaičiui, plaukiojimui ar nardymui. Vis tik, pripučiami baseinai dažniausiai yra pakankamai maži, o jų įrengimas ir pripildymas vandeniu trunka vos kelias minutes, tad jie puikiai tinka jaunoms šeimoms, ieškančioms saugios žaidimų erdvės mažiems vaikams arba žmonėms, ieškantiems nebrangios ir paprastos pramogos. 

REKLAMA
REKLAMA

Apie ką reikėtų pagalvoti prieš perkant baseiną? 

Baseinas – pakankamai rimta investicija, tad prieš jo įsigijimą reiktų apgalvoti keletą dalykų. Pirmiausia – kiek ir kokio amžiaus žmonių naudosis baseinu? Tai nulemia baseino dydį, nes mažas pripučiamas baseinas netiks suaugusiems, o gilus karkasinis – kūdikiams ir vaikams. Dėl šios priežasties vertėtų iš anksto nuspręsti, ar pirkti vieną didelį baseiną suaugusiems ar kelis atskirus suaugusiems ir vaikams. 

Baseino talpa tiesiogiai priklauso nuo vandens kiekio ir jo prieinamumo, tad galvojantys apie gilius ir didelius baseinus turėtų nepamiršti, kad jį reikės periodiškai valyti ir kažkur išpilti panaudotą vandenį. Reiktų pagalvoti ir apie tai, kaip dažnai planuojama mėgautis baseino privalumais, taip pat ar esate grūdinimosi šalininkas, kuris mėgsta maudytis, kai lauke šalta. Tai lemia baseino tipo ir priedų pasirinkimas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verta pagalvoti ir apie baseino prekės ženklą. Baseinų gamintojų konkurencija lėmė, kad šiuo metu didžioji dalis prekės ženklų turi panašius parametrus ir kainas. Vienintelis dalykas, kurio šiuo atveju turėtume vengti – tai nežinomų prekės ženklų ar produktų apskritai be prekės ženklų pirkimas. Pradedantys gamintojai dažnai naudoja mažiau patvarias medžiagas ir neatlieka plačių atskirų modelių patvarumo bandymų. Nekokybiško baseino pirkimas gali lemti, kad netrukus turėsite galvoti apie naują baseiną. 

Baseino priedai – švarai ir malonumui užtikrinti 

Baseino įsigijimas – tai nemenkas įsipareigojimas: jis reikalauja nuolatinės vandens ir bendros švaros priežiūros. Aukšta oro temperatūra yra palanki dumblių ir mikroorganizmų vystymuisi, todėl reikia naudoti tinkamus preparatus ir prietaisus, kurie pašalins vandens užterštumo grėsmę ir leis palaikyti tinkamą jo švarą. 

REKLAMA

Apie jo higieną vertėtų pagalvoti dar prieš baseino įsigijimą. Pirmiausia, įtakos švarai turi tinkamai pasirinkta baseino vieta – nuošalesnė ir saulėta kiemo dalis. Jei baseinas yra statomas medžių apsuptyje, į jį lengvai pateks įvairūs nešvarumai: lapai, vaisiai, šapai, gėlių žiedlapiai. 

Dalį teršalų sulaiko filtravimo įrenginiai. Pripučiami ir karkasiniai baseinai turi specialias angas, prie kurių galima pritvirtinti siurblį. Filtravimo siurblys užtikrina vandens judėjimą: vanduo patenka į siurblį, ten išvalomas ir išleidžiamas į baseiną. Vandens švarą lengviausia užtikrinti baseiną valant kasdien ir tai darant bent kelias valandas. 

REKLAMA

Vis tik jokie filtravimo prietaisai negarantuoja 100% vandens išvalymo. Vandens švarą padeda išlaikyti keletas papildomų reguliarių procedūrų. Pirmoji – tai dezinfekcija. Šiltas vanduo yra ideali aplinka įvairiems mikroorganizmams formuotis. Jei vanduo baseine stovi nejudinamas, pirmosios dumblių apraiškos atsiranda jau antrą dieną. Baseino vanduo tampa nebe skaidrus, o sienelės – slidžios. Čia pagelbėti gali specialūs chloro junginių formos preparatai, dažniausiai – tabletės ir skysčiai, kurie efektyviai neutralizuoja baseine apsigyvenusius mikroorganizmus. Papildomi prietaisai, padedantys kovoti su bakterijomis ir kitais kenksmingais junginiais, yra ozono ir chloro generatoriai. 

Baseiną taip pat reiktų reguliariai valyti skimeriu. Šis vandens valymo įrenginys skirtas vandens paviršiui valyti – jis įsiurbia šakas, vabzdžius ir lapus. Vis tik baseinų savininkams rekomenduojama pagalvoti ir apie baseino dangą – ji užkerta kelią visų šių purvų įkritimui į baseiną tada, kai skimeriu nesinaudojama. Na, o trokštantiems dar didesnio malonumo, komforto ir kokybės gali praversti baseino vandens pašildymo ir temperatūros palaikymo sistemos. Jos gali būti įvairios: nuo soliarinių uždangalų, apribojančių šilumos praradimą iki šildytuvo, sujungto su filtravimo siurbliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų