Paskelbė Lietuvos maudyklas, kuriose geriau nesimaudyti

Atsivėsinti nuo karščio šaltame vandenyje mėgstantys tautiečiai gali džiaugtis –  Lietuvoje vanduo yra tinkamas maudytis, tai nustatyta ištyrus maudyklų ir telkinių vandens kokybę. Vis dėlto Panevėžio rajone besimaudantys žmonės tai turėtų daryti ne visuose vandens telkiniuose, nes kai kurios maudyklos nėra saugios.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 103 maudyklų iš 120 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Visose jose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Nėra gauta tyrimų rezultatų iš Visagino ir dalies Vilniaus miesto, Širvintų, Utenos, Anykščių, Raseinių rajonų maudyklų.

Gauta informacija ir apie 98 rekreacijai skirtų zonų vandens kokybę. Norime atkreipti dėmesį, kad birželio 7 d. Kėdainių r. Angirių, Joniškio r. Skakų tvenkiniuose rastas didesnis, nei leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius. Pakartotinai atlikus tyrimus birželio 11 d. Angirių tvenkinio vandens kokybė atitiko reikalavimus.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Vadovaujantis Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ įtvirtintomis maudyklų vandens kokybės stebėsenos nuostatomis, nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą, ir dar vienas mėginys praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos. Institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija visuomenei paplūdimyje būtų skelbiama operatyviai.

REKLAMA

Visą paminėtą informaciją apie Lietuvos maudyklas, tame tarpe ir apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje, galite rasti SMLPC centro interneto svetainės „Aplinkos sveikata−Maudyklos“ skiltyje. Informacija apie maudyklų vandens kokybę atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

Visuomenei informacija apie maudyklų vandens kokybę taip pat turi būti skelbiama savivaldybių interneto svetainėse. O stenduose prie paplūdimių turi būti skelbiami naujausi maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta tarša.

Kai kuriose Panevėžio rajono maudyklose maudytis nerekomenduojama

Kaip skelbia naujienų portalas JP.lt, įgyvendinant Panevėžio rajono savivaldybės 2021 metų visuomenės sveikatos rėmimo programą, vandens telkiniuose periodiškai atliekami vandens kokybės tyrimai.

Birželio 14 dieną paimtuose mėginiuose per didelis vandens užterštumas sveikatai kenksmingomis dalelėmis rastas Nevėžyje ties Naujamiesčiu, Ėriškių tvenkinyje, Raguvos karjere, Nevėžyje ties Nevėžio kaimu, Juodos užtvankoje ties Kerava, Nevėžio maudykloje Krekenavoje.

Šiose maudyklose gyventojams maudytis nerekomenduojama. Pakartotiniai tyrimai šiose vietose bus imami birželio 22 d., visų likusių rajono maudyklų vanduo bus tiriamas birželio 28 dieną.

Vandens tyrimai periodiškai atliekami šiuose Panevėžio rajono vandens telkiniuose:

Karsakiškio seniūnijoje – Lėvens upėje ties Paliūniškiu;

Krekenavos seniūnijoje – Nevėžyje ties Krekenava; Krekenavos tvenkinyje;

Miežiškių seniūnijoje – Nevėžyje ties Nevėžio gyvenviete;

Naujamiesčio seniūnijoje – Sanžilėje ties Berčiūnais, Nevėžyje ties Naujamiesčiu;

Paįstrio seniūnijoje – Paįstrio karjere;

Raguvos seniūnijoje – Raguvos karjere;

Ramygalos seniūnijoje – Ramygalos miesto tvenkinyje;

Smilgių seniūnijoje – Smilgių miestelio tvenkinyje (Draugystės g.);

Upytės seniūnijoje – Upytės tvenkinyje, Ėriškių tvenkinyje;

Vadoklių seniūnijoje – Juodžio ežere už Mikėnų gyvenvietės;

Velžio seniūnijoje – Juodos užtvankoje ties Kerava, Nevėžio upėje Velžio gyvenvietėje;

Panevėžio seniūnijoje – Lėvens upėje ties Piniava.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų