Vaistininkė įspėja dėl daugkartinių kaukių: veikia tik su viena sąlyga

Vaistininkai sako pastebintys, kad viešumoje didžioji dalis dėvi vienkartines kaukes ir perspėja tuos, kurie pasirinkę dėvėti daugkartines. Tokias kaukes reikia skalbti kiekvieną dieną. 

Daugkartinės veido kaukės (nuotr. Shutterstock.com)

Sveikatos specialistų teigimu, jeigu užsidedate bent kartą dėvėtą kaukę, turite įvertinti, kad galimai nešiojate užkratą. Vaistininkai detalizuoja, kaip namų sąlygomis prižiūrėti daugkartines kaukes.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Vilmantė Uselienė sako, pastebinti, kad šiuo metu dauguma žmonių dėvi vienkartines medicinines kaukes, daugkartines, medžiagines kaukes renkasi mažoji dalis vaistinės klientų.

„Dažniausiai rekomenduoju einant į tas vietas, kur turite tikrai artimą kontaktą su daug skirtingų žmonių, dėvėti vienkartines apsaugines kaukes ir tik tada, kai žinote, kad galbūt tikrai nieko nesutiksite arba būsite lauke, galite užsidėti ir daugkartinę kaukę“, – pranešime spaudai pataria ji.

Klientams vaistinėje įsigyjant kaukių, farmacininkė dažnai pasiteirauja, ar jie žino, kaip taisyklingai jas dėvėti. Dažnai prastai priglunda medžiaginės kaukės, kurios yra pasiūtos iš netinkamos medžiagos, todėl vaistininkė pataria renkantis daugkartinę kaukę būtinai atkreipti į tai dėmesį, taip pat pasižiūrėti, ar kaukės forma tinkama uždengti ir burną, ir nosį.

Plauti aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje

Netinkamai prižiūrimo apsauginės kaukės kenkia. Dažnai nesusimąstoma, kad į tą pačią kaukę žmogus ir nusičiaudėjo, ir nusikosėjo, būdamas su ja daug kalbėjo, o po to tiesiog įsidėjo į kišenę „iki kito karto“.

REKLAMA

Vienkartines kaukes primygtinai rekomenduojama išmesti po 3–4 val. dėvėjimo, o daugkartines plauti kiekvieną dieną, geriausia, jeigu įmanoma turėti daugkartinių kaukių tiek, kad per dieną būtų įmanoma dėvėti kelias ir visuomet – švarias.

Kaukių higiena ypač svarbi, nes ne tik gali praleisti užkratą, bet ir paskatinti įvairių odos problemų, pavyzdžiui, spuogelių ar pūlinukų, atsiradimą. Egzistuoja net naujas terminas „maskne“ (angl. žodžių derinys kaukė (mask) ir aknė).

Medžiagines kaukes reikėtų skalbti po kiekvieno dėvėjimo ir, pasak vaistininkės, suprantama, kad skalbti jų kas pusvalandį nepavyks, tačiau tai daryti vos kas savaitę yra klaidinga.

Minėto vaistinių tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad vaistinėse ir toliau gyventojai intensyviai domisi vienkartinėmis kaukėmis, šiuo metu susidomėjimas ypač jaučiamas savivaldybėse, kur yra įvestas karantinas ir kaukes būtina dėvėti ir lauke.

Patarimai dėl daugkartinių medžiaginių kaukių dėvėjimo ir priežiūros:

Išsirinkite tinkamos medžiagos, mažo pralaidumo ir jums patogią kaukę. Su kauke jūs turite jaustis gerai, galėti normaliai kalbėti ir kvėpuoti.

Su niekuo iš šeimos narių nesidalinkite savo daugkartine kauke.

Skalbkite kaukę 60 laipsnių arba aukštesnėje temperatūroje.

Nelaikykite kaukių skalbinių dėžėje, jas skalbkite iš karto po naudojimo.

Kaukių skalbimui naudokite neutralius skalbimo miltelius.

Venkite daugkartines kaukes dėvėti vietose, kur daug žmonių ir sudėtinga išlaikyti saugų atstumą.

Daugiau patarimų, kaip tinkamai dėvėti kaukę, rasite reportaže:


Rašyti komentarą...
a
abejoju
2020-10-29 13:00:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
nesamonė.Per kiek laiko žūsta virusai ant medžiagos ,pakabinti saulėje keletai dienų?Ar mėtom pinigus prekybininkams , o jie už nieką NEATSAKO.
Atsakyti
-7

B
Bena
2020-10-29 13:20:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nenustebsiu, kai dar po kelių savaičių, vaistininkai įspės, kad daugkartinės kaukės visiškai neapsaugo nuo viruso. :)
Juk dauguma renkasi būtent tokias. Neina bizniukas vaistinėms, prisipirkusioms baisių lenkiškų kaukių, kurios drasko veidą, yra žiauriai nemalonios.
Atsakyti
-10

F
Faktas
2020-10-29 13:04:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
prekybininkai visuomet nori parduoti d a u g i a u.Ir vaistinės .
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų