kaukės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kaukės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kaukės“.

Kai kur Lietuvoje fiksuojama padidėjusi tarša: rekomenduoja užsidėti kaukes

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kaip derėtų elgtis, kai paskelbiama informacija apie padidėjusį aplinkos oro užterštumą kietosiomis dalelėmis. Atkreipiame dėmesį, kad Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) interneto svetainėje adresu http://193.219.53.11/ap3/ (duomenys atnaujinami kas valandą) galite stebėti visų Lietuvoje esančių automatinių oro kokybės tyrimų stočių duomenis ir oro užterštumo lygį. Daugiau informacijos rasite čia: https://aaa.lrv.

Į lauką artimiausias dienas geriau nežengti: orų situacija sparčiai prastės – padės nebent kaukės

Vilniaus realaus laiko oro taršos sensoriai fiksuoja padidėjusį oro užterštumą. Sostinės gyventojams rekomenduojama daugiau būti uždarose patalpose, nelaikyti atidarytų langų, o būnant lauke – dėvėti veido kaukę, praneša Vilniaus miesto savivaldybė. Kartu su šiluma iš pietų į Vilnių atkeliavo ir dulkės – ore padaugėjo kietųjų dalelių, todėl prastėja oro kokybė. ELTA domėjosi, kokia oro kokybės situacija stebima kituose šalies miestuose.

Privalomų kaukių peržengus epidemijos ribą reikalauja dar viena Lietuvos ligoninė

Augant sergamumui įvairiomis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis vis daugiau šalies įstaigų grąžina reikalavimus privalomai dėvėti apsaugines veido kaukes. Apie pasikeitimus antradienį pranešė ir Jonavos ligoninė. Įstaiga pranešė, kad gyventojų sergamumui virusinėmis ligomis Jonavos rajone viršijus epideminį lygį, atvykus į Jonavos ligoninę privaloma dėvėti medicininę veido kaukę.
Aktualijos 2023-12-13

Tik blogyn: ypač didelis sergamumas – jau 22 savivaldybėse, štai kas keistųsi paskelbus epidemiją

Sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) skaičius kas savaitę didėja, praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (NVSC). Epideminis sergamumo lygis jau pasiektas 22 savivaldybėse, į ligonines pateko 18 asmenų. 48-ąją šių metų savaitę (lapkričio 27 d.–gruodžio 3 d.) bendras sergamumo rodiklis siekė 1603,0 atvejo 100 tūkst.

Griežtėja tvarka ligoninėse: apie pasikeitimus pranešė ir Klaipėdos universiteto ligoninė

Augant sergamumui virusinėmis ligomis ligoninėse toliau griežtėja pacientų lankymo tvarkos. Apie pasikeitimus nuo šio antradienio paskelbė ir Klaipėdos universiteto ligoninė. Ji pranešė, kad, siekdama apsaugoti pacientus, jų artimuosius ir personalą, imasi dar didesnių saugumo priemonių. Pranešta, kad nuo lapkričio 28 d. griežtinama lankymosi ligoninėje tvarka.

Santaros klinikos jau ima riboti pacientų lankymą: siunčia svarbią žinią visiems

Dėl išaugusio gyventojų sergamumo peršalimo ligomis vis daugiau gydymo įstaigų ima riboti pacientų lankymą. Apie pokyčius paskelbė ir viena didžiausių ligoninė Santaros klinikos. Įstaiga pranešė, kad laikinai pacientų lankymas ribojamas Vidaus ligų skyriuje. „Informuojame, kad nuo lapkričio 9 d. iki 23 d. VUL Santaros klinikų Vidaus ligų skyriuje dėl išaugusio infekcinių ligų skaičiaus laikinai ribojamas pacientų lankymas. Tikimės visų supratingumo ir palaikymo.
Aktualijos 2023-11-13

Privalomas kaukes dėl augančio sergamumo grąžino dar viena poliklinika

Dar viena šalies gydymo įstaiga pranešė, kad medicininių kaukių dėvėjimas tampa privalomas. Kaip paskelbė Alytaus poliklinika, taisyklės pasikeitė nuo lapkričio 6 d. Augant sergamumui viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis ir COVID-19, siekiant sumažinti infekcijos plitimo riziką, nuo lapkričio 6 d. į įstaigą bus įleidžiami tik apsaugines veido kaukes dėvintys asmenys. Portalas tv3.lt primena rašęs, kad privalomas kaukes jau grąžino Panevėžio miesto poliklinika.

Jau skelbia apie privalomas kaukes: poliklinika pranešė apie naują tvarką, kiti dar neskuba

Augant sergamumui peršalimo ligomis gydymo įstaigos jau pradeda grįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo ar bent svarsto tą daryti ir akylai seka situaciją. Vis tik kiti mano, kad kol kas apie tai galvoti ankstoka.

Ar vėl griebsimės kaukių ir nuotolinio mokymo? Andriukaitis įvardijo, ko reikėtų imtis siaučiant ligoms

Peršalimo ligos grįžo su trenksmu. Žmonės sezoninėmis ligomis suserga ne tik anksčiau nei įprastai, bet ir didesniais mastais, ir gerokai sunkiau. Bijodami dėl vaikų sveikatos, dalis tėvų jau prašo pereiti prie nuotolinio mokymo, o gydytojai ragina nepamiršti kaukių.
2022-12-10

Pamatykite, Kaune užfiksavo demonišką „Golfą“: taip ruošiasi švęsti Šiurpnaktį

Šiais metais Vaiduoklių šventę kauniečiai minės išradingai. Ketvirtadienio rytą Žaliakalnyje pastebėtas šiurpiai išpuoštas „Volkswagen Golf“ automobilis. „Žaliakalnis. Leidžiantis nuo P. Kalpoko vaizdas čia“, – vaizdais ketvirtadienio rytą dalijosi skaitytojas. Nuotraukose matyti, kad ant „Volkswagen Golf“ automobilio stogo guli imituotas lavonas, priekiniu stiklu nuriedėjusi jo galva, o kapote – kirvis. Visas automobilis išpuoštas pirštų antspaudais iš netikro kraujo.
REKLAMA
REKLAMA

Pamačiusi berniukus su Helovino kaukėmis vilnietė patrako: nuplėšė ir puolė muštis

Helovino šventė dar neprasidėjo, o įvykiai Vilniuje jau šiurpina. Pusamžė moteris dviem mažamečiams nuplėšė kaukes nuo veidų ir panaudojo fizinę jėgą. Kaip informuoja Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, įvykis nutiko Pergalės gatvėje, daugiabučio bendrame koridoriuje. Pirminiais duomenimis, prieš berniukus smurtavo kaimynė. Ji su vaikais, dėvinčiais Helovino kaukes, susidūrė namo 2 aukšto koridoriuje.

Viskas, ką reikia žinoti keliaujantiems: lėktuvuose vis dar reikia kaukių, gali paprašyti ir COVID pažymėjimo

Pastaruoju metu Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs sergamumas COVID-19. Skrydžių ir kelionių bendrovės teigia, kad kol kas atvykstant į Lietuvą iš bet kurios šalies netaikomi jokie su koronavirusu susiję reikalavimai. Tačiau įvardija, ką svarbu su savimi turėti, kur vis dar reikia kaukių, kokiose šalyse tikėtis išimčių ir ar gali būti, kad ribojimai sugrįš.
2022-07-23

Vokietija jau ruošiasi, kad kaukės uždarose viešose patalpose vėl bus privalomos

Siekiant mažinti COVID-19 viruso plitimą, vokiečiai uždarose viešose erdvėse netrukus vėl turės dėvėti apsaugines kaukes. Tačiau, kaip teigė Vokietijos teisingumo ministras Marco Buschmannas, prie karantinų, mokyklų uždarymo ar komendanto valandos įvedimo grįžtama nebus, rašo „Politico“. Kalbėdamas su nacionaliniu laikraščiu „Morgen Post“, valdančiojoje koalicijoje esančios liberalios ir prieš karantinus nusistačiusios partijos „Laisvi demokratai“ narys M. Buschmannas teigė, kad nors vasar...

Lietuviai parduotuvėse masiškai perka 1 prekę: paaiškino, ką reikia žinoti

Šalyje daugėjant COVID-19 atvejų, išaugo ir medicininių kaukių pardavimai. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vertinant duomenis matyti, jog parėjusią savaitę, palyginti su prieš tai buvusia, medicininių kaukių pardavimai jų prekybos tinkle išaugo 85 procentais. „Šiuo metu prekiaujame dviejų rūšių vienkartinėmis kaukėmis, taip pat kaukėmis vaikams bei dviejų rūšių respiratoriais.
2022-07-14

Prekybos tinklai apie privalomą kaukių dėvėjimą: jo grąžinimas priklauso ne nuo mūsų

Augant COVID–19 atvejų skaičiui, gyventojai sunerimę, kad rudenį vėl teks grįžti prie kaukių, karantino ribojimų ir srautų valdymo. Prekybos tinklai sako, kad kaukės, rankų dezinfekcija bei atstumų laikymasis iki šiol yra rekomenduojami pirkėjams, ir yra pasiryžę juos vėl padaryti privalomais, jei situacija pablogės. Statistikos departamento duomenimis, šią savaitę vienos paros naujų užsikrėtimų skaičius jau buvo priartėjęs prie 1 tūkst.
255 2022-07-14

Grįš privalomos kaukės? Profesorius įvardijo rodiklį, kada tai reikėtų rimtai apsvarstyti

Jau pradėję ryškiai augti užsikrėtimai Europoje, nulemti dar labiau užkrečiamų omikrono subvariantų, verčia grįžti prie raginimų vėl dėvėti kaukes uždarose patalpose. Nors Lietuvoje susirgimų skaičius taip pat ūgtelėjo, specialistai ramina, kad situacija yra kontroliuojama. Tačiau sutinkama, bet bent atėjus rudeniui prie kaukių dėvėjimo reikės sugrįžti.

Nutraukta byla dėl prievolės per pandemiją pradinukams dėvėti kaukes

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį nutraukė bylą dėl per pandemiją egzistavusios prievolės pradinių klasių moksleiviams ugdymo įstaigose dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius. „Byla nutraukta išnykus teisiniam pagrindui“, – BNS sakė teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

Pokyčiai ES šalių oro uostuose ir lėktuvuose: daugiau – jokių kaukių

Europos Sąjungoje nuo kitos savaitės atšaukiamas reikalavimas dėl apsauginių kaukių dėvėjimo lėktuvuose bei oro uostuose, trečiadienį pranešė Bendrijos aviacijos agentūra, žemyne slūgstant pandemijai.  ES aviacijos saugos agentūra (EASA) nurodė, kad pagal naujas rekomendacijas, parengtas drauge su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru (ECDC), oro linijų bendrovės vis tiek galės tam tikrais atvejais reikalauti, kad keleiviai ir įgulos nariai [kaukėmis] dengtų burną ir nosį.
2022-05-11

Viskas, ką reikia žinoti nuo gegužės 1 d.: kur reikės kaukių, kaip atlikti testą ir patekimo pas gydytojus tvarka

Nuo sekmadienio, gegužės 1 d., Lietuvoje atšaukiama ekstremali situacija dėl koronaviruso. Nors daug privalomų tvarkų atsisakoma ir telieka rekomendacijos, kaukių lankant pacientus gydymo ir slaugos įstaigose dar prireiks. Susirgimų COVID-19 atvejams toliau mažėjant ir esant aukštam visuomenės imunizacijos lygiui Sveikatos apsaugos ministerija keičia tvarką dėl koronaviruso.  Portalas tv3.lt primena svarbiausius pokyčius dėl pandemijos valdymo.

Panevėžietę papiktino kunigo reikalavimas: nekrikštys vaiko, jei svečiai nedėvės kaukių

Į naujienų portalą „JP“ kreipėsi panevėžietė Vaida (tikrasis vardas redakcijai žinomas), kuri pasipiktino, kad Berčiūnų Lietuvos Kankinių bažnyčios kunigas Algirdas Dauknys vaikus krikštija tik šventės dalyviams dėvint medicinines kaukes. Šiuo metu uždarose patalpose kaukės jau nebėra privalomos, o tik rekomenduojamos. „Liepą krikštysime vaiką. Kunigas griežtai perspėjo, kad nekrikštys vaiko, jei svečiai nedėvės kaukių. Likau labai nustebusi. Juk kaukės jau nebėra privalomos“, – sakė ji.
2022-04-29

Gąsdinasi, kad nebereikės izoliuotis privalomai: vieną gyventojų grupę profesorė ragina ypač suklusti

Nuo gegužės naikinant paskutinius likusius COVID-19 ribojimus gyvenimas, panašu, vis labiau grįžta į įprastas vėžes. Visgi specialistai primena, kad nors ekstremali situacija baigiasi, virusas niekur nedingsta. O ypač atidūs turėtų išlikti rizikos grupėms priklausantys žmonės. Jau už savaitės neliekant privalomumo izoliuotis net jaučiant koronaviruso simptomus tai daliai gyventojų skamba kaip per ankstyvas ir nerimą keliantis sprendimas.

Štai ir viskas – atšaukiama ekstremali situacija dėl COVID-19: įvardijo, kas keisis nuo gegužės

Vyriausybė trečiadienį pritarė nuo gegužės 1 d. Lietuvoje atšaukti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 plitimo grėsmės. Kartu su tuo nebelieka ir prievolės dėvėti kaukes, izoliuotis net gavus teigiamą koronaviruso testo rezultatą. Nuo šiol COVID-19 ligos profilaktika ir gydymas bus perkelti į bendruosius imunoprofilaktikos ir gydymo algoritmus, nebeliks reikalavimo privalomai izoliuotis, dėl viso to spręs gydytojas.

Nuo gegužės 1 d. laukia pokyčiai dėl kaukių: atšaukus ekstremalią situaciją prievolės nebeliks

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį paskelbė, kad šalyje planuojama nutraukti ekstremalią situaciją dėl COVID-19. Tai reiškia, kad kaukių nebereikėtų dėvėti ir viešajame transporte bei gydymo, slaugos įstaigose, kokia prievolė dar buvo išlikusi šiuo metu.  Vyriausybė trečiadienį planuoja nutraukti ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19, Seime pranešė premjerė.

Vokietijos ministras: rudenį gali tekti grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras penktadienį pareiškė, kad rudenį šaliai gali tekti grąžinti reikalavimą viešose vietose dėvėti kaukes, įstatymų leidėjams atmetus iniciatyvą dėl privalomos vakcinacijos nuo COVID-19.  Karlas Lauterbachas pripažino, kad ketvirtadienį Bundestago priimtą sprendimą atmesti pasiūlymą asmenims nuo 60 metų įvesti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 laiko asmenine nesėkme.

Atsisakius kaukių – skubus vaistininkų prašymas: nekartokite 1 klaidos

Nuo pirmadienio uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą, nebelieka reikalavimo dėvėti apsauginių kaukių. Vaistinėse taip pat nuo šiol kaukės nėra privalomos, tačiau „Camelia“ vaistininkai gyventojų prašo būti atsakingiems: jei jaučiate peršalimo simptomus, likite namuose, o viešosiose uždarose vietose būtinai dėvėkite kaukę.
2022-04-05

Ugdymo įstaigose – ilgai laukti pokyčiai: ne tik nebereikia kaukių, bet ir tėvai pagaliau galės palydėti vaikus

Nuo pirmadienio dar švelnėjant pandeminiams ribojimams, pokyčiai palietė ir ugdymo įstaigas. Dvejus metus galiojusi griežta tvarka, kai tėvai negali net kojos įžengti į darželį, ką jau kalbėti apie vaikų šventes, keičiasi. Nuo šiandien draudimas pašaliniams asmenims patekti į ugdymo įstaigą yra rekomendacinio pobūdžio. Nuo balandžio 4 d. kaukės daugelyje vietų, išskyrus gydymo, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą, kaukės tampa tik rekomenduojamos.

Oficialu: nuo pirmadienio keičiasi kaukių ir izoliacijos dėl COVID-19 tvarka

Nuo šiandien – daugelio laukti pokyčiai. Gerėjant epidemiologinei situacijai nuo pirmadienio, balandžio 4 d., keičiasi kaukių uždarose patalpose dėvėjimo tvarka. Be kita ko, įsigalioja ir pokyčiai dėl izoliavimosi susirgus COVID-19. Operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, tačiau jų vis dar prireiks sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešajame transporte.

Kaukių daug kur nebereikia, tačiau ragina „nepasileisti plaukų“: rizika pakliūti į ligoninę kai kam vis dar didelė

Jau nuo pirmadienio įsigalioja pokyčiai dėl privalomų kaukių – jų bereikės tik sveikatos ir globos įstaigose bei viešajame transporte. Visgi specialistai ragina visuomenę tai suvokti kaip didesnės atsakomybės prisiėmimą ir neskubėti „pasileisti plaukų“. Nors omikronas ir sukelia lengvesnę ligą, neimunizuotiems asmenims rizika dėl jo pakliūti į ligoninę išlieka didelė.

Lietuvoje – 2972 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės

Praėjusią parą nustatyti 2972 nauji COVID-19 atvejai, septyni žmonės mirė, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 2494, antrą – 474, trečią – keturi žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1122 COVID-19 sergantys pacientai – šiek tiek mažiau nei prieš parą, 66 iš jų – reanimacijoje. 14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst.

Dalis žmonių ir toliau dėvės kaukes: „Aš iš tikrųjų pripratau“

Naujiena dėl kaukių dėvėjimo – jau nuo kitos savaitės jų nebereikės ne tik lauke, bet ir uždarose patalpose. Tad į parduotuvę ar mokyklą galima bus įžengti nedengiant veido. Tiesa, yra kelios išimtys. Be kaukės nebus galima įlipti į autobusą ar troleibusą, be jos žmonės negalės pakliūti ir į gydymo įstaigas, slaugos ar prieglaudos namus.

Pokyčiai dėl kaukių – jau nuo pirmadienio, izoliuotis dėl koronaviruso reikės trumpiau

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo pirmadienio, balandžio 4 d., keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.

Viceministrė: kaukių prievolės nebeliks jau nuo pirmadienio, bus tik kelios išimtys

Privalomo veido kaukių dėvėjimo daugelyje uždarų patalpų nebeliks kitą savaitę, jos bus privalomos tik gydymo, globos įstaigose ir viešajame transporte, teigia sveikatos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Planuojama atsisakyti privalomų kaukių: įvardijo, kur jas tektų dėvėti

Lietuvoje gerėjant epidemiologinei situacijai svarstoma atsisakyti privalomų kaukių, jas paliekant viešajame transporte ir sveikatos priežiūros įstaigose, patvirtino šalies vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.

Premjerės patarėja apie COVID-19 ribojimus: atlaisvinimai atsiras artimiausiu metu

Premjerė Ingrida Šimonytė informavo, kad Vyriausybė rengia planą, kaip išeiti iš pandeminio laikotarpio į endeminį laikotarpį, COVID-19 laikant sezonine liga. Svarstoma daugumą ribojimų, pavyzdžiui, kaukių dėvėjimą, paversti rekomendacija, o ne privalomumu, pridėjo Živilė Gudlevičienė. Premjerės patarėja naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ aiškino, kad yra nemažai žmonių, kurie kaukes dėvi savo noru, todėl jų nusiimti tikrai nevers.
2022-03-18

Kada ateis ir kaukių eilė? Specialistai – tai nėra ta priemonė, kuri turėtų tęstis iki begalybės

Nors suvaržymų dėl pandemijos Lietuvoje lieka visai mažai, ne vienas laukia dar likusiojo ribojimo – privalomų kaukių – atsisakymo ar bent jau didesnio sušvelninimo. Specialistai sutinka, kad anksčiau ar vėliau kaukės nebebus privalomos, tačiau tai greičiausiai nutiks dar ne artimiausiomis dienomis. Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį pareiškė, kad dar klausimas dėl kaukių gali būti persvarstytas dar iki kovo pabaigos.

Oficialu: atšaukiami privalomi respiratoriai renginiuose

Nuo kovo 8 d. atšaukiamas reikalavimas renginiuose uždarose erdvėse privalomai dėvėti respiratorius. Tiesa, reikalavimas dėvėti medicininės kaukes išlieka. Tokie pakeitimai numatyti sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Jame nurodoma, kad vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėtų ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius arba medicinines kaukes, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.
Aktualijos 2022-03-08

SEL koncerto organizatoriams – 3 tūkst. eurų bauda dėl COVID-19 pažeidimų

Dėl koronaviruso pandemijos valdymo priemonių pažeidimų gruodį „Žalgirio“ arenoje vykusio SEL koncerto organizatorei Kauno policija skyrė 3 tūkst. eurų baudą. Pareigūnai tyrimą pradėjo sulaukę skundų, jog daugybė renginio dalyvių nedėvėjo kaukių, nesilaikė saugaus atstumo. „Įvertinus viską, buvo nustatyta, kad pažeistas Administracinių nusižengimų kodekso straipsnis, jo reikalavimai“, – BNS antradienį sakė Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Kitos šalys jau atsisako privalomų kaukių: pasakė, kur jų Lietuvoje nebereikėtų pirmiausiai

Nors daliai kaukių nuolatinis dėvėjimas jau tapo įprastu dalyku, yra tokių, kuriems jos kaip reikiant įgriso. Specialistai primena, kad kaukių nauda yra įrodyta, tačiau sutinka, kad jų dėvėti amžinai nereikės. Be kita ko, kartu prabylama, kur kaukių nešiojimo taisyklės būtų atlaisvintos pirmiausiai. Privalomas kaukių ar respiratorių dėvėjimas uždarose patalpose – viena iš dar likusių pandemijos valdymo priemonių. Tiesa, kitos šalys artimiausiu metu ir to planuoja atsisakyti ar jau tą padarė.

Kada galėsime nusimesti ir kaukes? Medikai siūlo susitaikyti su nauja norma

Turbūt vienus iš karščiausių ginčų ir diskusijų pandemijos metu kėlė kaukės ir jų dėvėjimo politika. Šalims švelninant COVID-19 ribojimus ar jų visai atsisakant kai kur nuo žmonių veidų krenta ir kaukės. Ar ir kada apie tai vertėtų svarstyti ir Lietuvoje? Nors dalis gyventojų vis dar pasiskundžia, kad kaukių dėvėjimas jiems kelia diskomfortą ir vargina specialistai gerų žinių neturi.

Kaukės nepanoręs užsidėti vyras išliejo įsiūtį: pardavėjai teko tučtuojau slėptis

Čikagos policija ieško dešrainių užkandinėje „The Wiener’s Circle“ siautėjusio vyro. Vasario 9 dieną į JAV didmiestyje esančią dešraininę užsukęs amerikietis nepakluso pardavėjos reikalavimui užsidėti kaukę. Užkandinės darbuotojai pranešus, kad vyriškio neaptarnaus, šis nejuokais įsiuto ir išbėgęs į lauką čiupo ten buvusį sniegą ir pradėjo jį mėtyti į personalą.
2022-02-11

Išskirtiniai svečiai renginyje Kaune be respiratorių: policija pradėjo tyrimą

Kilus pasipiktinimo bangai, kad šeštadienį Kauno – Europos kultūros sostinės (KEKS) atidarymo proga „Žalgirio“ arenos amfiteatre surengtame priėmime buvo nesilaikyta pandemijos valdymo reikalavimų, Kauno policija pradėjo aplinkybių patikslinimą. Kaip jau rašyta, priėmimas „Žalgirio“ arenos amfiteatre surengtas šeštadienį, likus porai valandų iki pagrindinio Kauno – Europos kultūros sostinės (KEKS) atidarymo renginio.

Atėjo laikas pakeisti kaukes respiratoriais: kodėl anksčiau to nereikėjo?

Sparčiai plintant omikron atmainai, daugelis šalių ima keisti kaukių dėvėjimo rekomendacijas. Respiratoriai viešose vietose Austrijoje privalomi jau metus. Dabar Jungtinių Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centras siūlo dėvėti respiratorius, kad būtų užtikrinta didesnė apsauga, pavyzdžiui, viešajame transporte arba uždarose perpildytose erdvėse.

Nuo šiandien lietuviams prireiks respiratorių: pasakė, kaip jį išsirinkti

Siekiant sumažinti COVID-19 plitimą, Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) priėmus sprendimą nuo pirmadienio renginiuose uždarose erdvėse dėvėti FFP2 respiratorius, „Camelia“ vaistinių tinklas primena svarbią informaciją, ką naudinga žinoti apie šią apsaugos priemonę. Paklausiausia apsaugos priemonė prieš virusus yra medicininė kaukė, nes jų kaina kur kas mažesnė. Visgi pastaruoju metu didėja poreikis ir respiratoriams. Nors sausį šios prekės paklausa padidėjo apie 40 proc.
2022-01-17

Ginčai dėl kaukių netyla: kodėl anksčiau jos taip netrukdė?

Vakarų šalyse žmonės nesutaria dėl apsauginių kaukių efektyvumo. Nors vieni palaiko jų dėvėjimą kaip veiksmingą kovą su virusu, kiti mano, kad kaukė pažeidžia jų žmogaus teises. Publikacijos, kuriose pasisakoma už kaukių dėvėjimą, dažniau pateikiamos pagrindinėje žiniasklaidoje, įskaitant visuomenės sveikatos skelbimus ir televiziją.
2022-01-15

Byloje dėl privalomų kaukių dėvėjimo mokiniams atsakovu įtrauktas ministras Arūnas Dulkys

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) trečiadienį pradėtoje nagrinėti byloje dėl privalomų kaukių dėvėjimo mokiniams atsakovu įtrauktas sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Arūnas Dulkys.
Aktualijos 2021-12-29

Ant teismo stalo – byla dėl privalomo kaukių dėvėjimo mokyklose

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį viešame posėdyje pradeda nagrinėti bylą dėl privalomo kaukių dėvėjimo mokyklose. Teismas priėmė grupės Seimo narių pareiškimą ištirti atitinkamą sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Arūno Dulkio sprendimą.

Policija sulaukė kelių pranešimų dėl SEL koncerto: gyventojai piktinosi ir internete

Viešojoje erdvėje dalinamasi įrašais iš gruodžio 25 d. vykusio Egidijaus Dragūno-SEL koncerto Kauno Žalgirio arenoje. Gyventojai piktinosi, kad koncerto metu esą galėjo būti nesilaikoma griežtų saugumo reikalavimų. Policija pranešė, kad sulaukė 5 pranešimų dėl galimai nesilaikytos tvarkos.

Į parduotuvę nuvykusi vilnietė pasišlykštėjo, ką pamatė: „Man gėda už jus“

„Vakar, šv. Kūčių išvakarėse, visai netikėtai pritrūkau aguonų ir nutariau nuvykti į artimiausią parduotuvę. Tai, kas įvyko joje, vadinu ne kuo kitu, o pačiu tikriausiu piliečių neatsakingumu“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja vilnietė Karolina. Esu pasibaisėjusi, kas vyksta Lietuvos parduotuvėse šventiniu laikotarpiu. Žmonės kaip pakvaišę lekia, skuba, lipa per galvas. Suspėk tik žiūrėti, kad koks skubantis pirkėjas neužliptų tau ant kojų.
2021-12-24

Dėl koronaviruso Graikija jau imasi priemonių: grįžta privalomas kaukių dėvėjimas, atšaukiami kalėdiniai renginiai

Graikijoje atšaukiami kalėdiniai koncertai ir kiti renginiai, vyriausybei ketvirtadienį paskelbus, kad netrukus bus grąžinti suvaržymai dėl COVID-19, įskaitant visuotinį reikalavimą dėvėti kaukę tiek viešose vietose, tiek lauke. Keliautojai iš užsienio taip pat privalės papildomai tikrintis dėl koronaviruso antrą ir ketvirtą dieną po atvykimo. Apribojimai įsigalios penktadienį, šaliai ruošiantis prognozuojamam viruso omikron atmainos poveikiui.
2021-12-23

Išgirdus pradinukės dukros žodžius kaunietei trūko kantrybė: „Ši beprotybė Lietuvoje turi baigtis“

„Mano dukra eina į antrą klasę. Pernai, deja, didžioji mokslų dalis buvo nuotolinė, todėl šiemet esu labai laiminga, kad vyksta kontaktinis ugdymas. Vaikai testuojasi, protrūkių pavyksta išvengti, tačiau viena naujovė mane rimtai glumina“, – tv3.lt laiške rašo Sofija iš Kauno. Prieš gruodžio 1-ąją mus, vaikų tėvus, pasiekė mokyklos administracijos žinia apie tai, kad vaikai turės dėvėti medicinines kaukes ne tik bendrose patalpose, bet ir klasėse.
2021-12-09
Į viršų