Sveika 11-metė staiga ėmė prarasti atmintį – agresyvią ligą atskleidė ženklai

Vienuolikmetė mergaitė pamiršo savo mėgstamų dainų iš Disnėjaus filmukų žodžius – jai buvo diagnozuota demencija.

Asociatyvi nuotrauka  (nuotr. Shutterstock.com)

Molly Ingham buvo visai sveikas vaikas, kol sulaukus šešerių jai prasidėjo priepuoliai, pradėjo silpti regėjimas, atmintis ir judrumas. Dabar jai diagnozuota ir Batteno liga – reta vaikams pasitaikančios demencijos forma.

Mergaitė, anksčiau mintinai mokėjusi visas dainas iš Disnėjaus filmukų, dabar nebegali padainuoti nė vienos. Jai sunkiai sekasi suregzti sakinį, sako nusiminusi jos mama Adele. Molly dabar yra prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio, kad eidama nenukristų – jai nebepavyksta nulaikyti pusiausvyros, rašoma dailystar.co.uk.

Jos mama Adele (39) iš Mančesterio sako: „Buvo labai baisu žiūrėti, kaip labai bendraujanti maža mergaitė, kuri galėjo daryti viską, ką gali šešerių metų vaikas, dabar atsirado tokioje situacijoje. Tai drasko man širdį.

Liga paveikia trumpalaikę atmintį, todėl ji nebegali išmokti naujų dalykų, daug ko nesupranta. Ji sako, kad nori eiti namo, kai jau ir taip esame namie. Ji anksčiau mokėjo visus Disnėjaus filmukų dainų žodžius, o dabar nebegali net suregzti rišlaus sakinio.

Ji nebemato. Molly liga pirmą kartą pasireiškė mokykloje, kai mokytojai pastebėjo, kad ji nežino kaip peršokti per lanką per fizinį lavinimą, nors ką tik stebėjo, kaip 20 klasiokų padarė tą patį.

Ji negalėjo prisiminti klasiokų vardų ir nustojo klausyti mokytojų nurodymų. Pediatras galvojo, kad gal jai dėmesio sutrikimas ir jos intelekto koeficientas žemas.“

Dabar Adele tikisi, kad Molly pavyks gauti genų terapijos gydymą JAV, kuris gali pagerinti jos gyvenimo kokybę. „Vilties neprarandame.“ – sako ji.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų