Verčiau šias šukuosenas pamirškite – gali sukelti įkyrius skausmus

Galvos skausmą gali sukelti įvairios priežastys – stresas, aukštas kraujospūdis, sužeidimai ar net tam tikras oras. Bet galvos skausmą sukelti gali ir kai kurios šukuosenos. Tam tikros šukuosenos spaudžia galvos odą ir dėl to gali imti skaudėti galvą.

Šukuosena  (nuotr. Shutterstock.com)

Išsiaiškinome, kokios būtent šukuosenos gali sukelti galvos skausmą. Nepamirškite straipsnio pabaigoje peržiūrėti papildomų patarimų, kaip spręsti situaciją ir kokios šukuosenos saugiausios.

1. Uodega

Po plaukų šaknimis ir galvos odoje yra daug jautrių nervų, kurie gali jausti skausmą. Į uodegą surišti plaukai gali daugelyje nervų vienu metu sukelti įtampą, o nuo to gali prasidėti galvos skausmas. Taip nutinka pakankamai dažnai – tai vadinama uodegos galvos skausmo sindromu.

2. Galvos raiščiai

Aptemtus galvos raiščius dėvintys žmonės taip pat gali jausti galvos skausmą. Galvos raištis sukelia išorinį spaudimą, kai kakta ir galvos oda nuolat spaudžiamos. Toks galvos skausmas apibūdinamas kaip vidutinio intensyvumo, ilgalaikis spaudimas. Skausmas labiausiai jaučiamas būtent toje vietoje, kuri yra spaudžiama. Jei ilgą laiką dėvite galvos raištį, skausmas gali sustiprėti.

3. Standžios kasos

Per standžios kasos taip pat gali galvai sukelti išorinį spaudimą. Jei plaukai supinti per standžiai, taip spaudžiama galvos oda, o tai ne tik kenkia patiems plaukams, bet ir sukelia galvos skausmą. Medicinos ekspertai įsitikinę, kad dėl įvairių priežasčių galvos skausmas dėl išorinio spaudimo kai kuriems žmonėms kyla dažniau. Pavyzdžiui, moterų galvos oda jautresnė menstruacijų metu, rašoma brightside.me

REKLAMA

4. Plaukų prailginimai

Standžiai įpinti plaukų prailginimai gali labai gražiai atrodyti, bet sukelti ir labai stiprų galvos skausmą. Plaukams jie prideda daug svorio ir taip sukelia galvos odos įtampą, nes per stipriai tempia galvos odą ir plaukų šaknis. Tuomet galvos odoje esantys nervai pasidaro labai jautrūs. Skirtingai nei kitos šukuosenos, plaukų prailginimai dėvimi nuolat, todėl galvos odos įtampa yra nuolatinė.

Papildomas patarimas: Kaip atsikratyti išorinio spaudimo galvos skausmo

Švelniai masažuokite galvos odą toje vietoje, kurioje jaučiate skausmą, ir giliai kvėpuokite. Venkite nereikalingų galvos aksesuarų.

Rinkitės šukuosenas, kurios galvos odos nespaustų – laisvas kuodelis, žemiau surišta uodega, laisvesnės kasos ar net trumpų plaukų šukuosena.

Nepamirškite gerai išsimiegoti.


Rašyti komentarą...
K
Koronė
2020-08-25 12:00:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip dar dirba ras žurnalistas, pievas rašo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų