Iš ligoninės pabėgęs Covid-19 sergantis vyras gyveno gatvėje: prašo atsiliepti bendravusius

Ketvirtadienį iš Kauno klinikinės ligoninės pabėgęs koronavirusu užsikrėtęs vyras prieš keletą dienų buvo gydomas Respublikinėje Kauno ligoninėje. Be to vyras pastaruoju metu gyveno gatvėje, todėl nėra aišku, su kiek žmonių jis galėjo kontaktuoti.

Ligoninė (nuotr. stop kadras)

Respublikinės Kauno ligoninės atstovė Raminta Nagelytė naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad prieš tai pabėgęs vyras buvo gydomas jų ligoninėje. Jis į ligoninę atvyko liepos 15 dieną.

„Pacientas atvyko į Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) Psichiatrijos klinikos Aleksoto sektoriaus I priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Jį konsultavo budintis gydytojas, kuris nustatė, kad pacientui reikalingas stacionarinis gydymas.

Pacientui buvo paimtas COVID-19 tepinėlis, jis paguldytas į izoliacinį skyrių. Liepos 16 dieną, gavus neigiamą tyrimo atsakymą, asmuo perkeltas į Psichiatrijos klinikos Marių sektorių. Liepos 17 dieną pacientas raštiškai atsisakė gydymo ir, nesant indikacijų priverstiniam gydymui, buvo išrašytas iš ligoninės“, – komentuoja R. Nagelytė.

REKLAMA

Teigiamas koronaviruso testas

Atstovės teigimu, vyras liepos 20-ąją greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo pristatytas į priėmimo-skubios pagalbos skyrių Hipodromo gatvėje, su dėl COVID-19 ligos nesusijusia simptomatika.

„Jam buvo paimtas COVID-19 tepinėlis, kurio atsakymo pacientas laukė Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus „nešvaraus“ priėmimo izoliacinėje palatoje. Gavus teigiamą testo atsakymą, asmuo pervežtas į Kauno Klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių tolesniam gydymui.

Šiuo metu Marių sektoriuje planinis pacientų guldymas yra apribotas. Su pacientu artimą kontaktą turėjo du medikai, jie abu yra saviizoliacijoje.“

Greitoji

Nėra aišku, su kuo kontaktavo

Taip pat R. Nagelytė patikino, kad šiuo metu prioriteto tvarka COVID-19 testai atlikti 88 personalo darbuotojams ir pacientams. Kol kas visi gauti atsakymai yra neigiami.

„Kadangi nėra aišku, su kuo pacientas kontaktavo nuo jo išsirašymo iš Psichiatrijos klinikos stacionaro dienos iki pakartotinio atvykimo į ligoninę, nemanome, kad jis užsikrėtė gydymo įstaigoje.

Gydymo įstaiga laikosi visų COVID-19 prevencijos priemonių: darbuotojams ir pacientams atvykus į ligoninę matuojama temperatūra, darbuotojai dėvi pagal apsaugos lygius numatytas asmens apsaugos priemones, vykdomas profilaktinis personalo testavimas, ribojamas pacientų lankymas“, – pabrėžia atstovė.

Gyveno gatvėje

Tuo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prašo atsiliepti visus, kurie pastaruoju metu bendravo su, kaip nustatyta, užsikrėtusiu koronaviruso infekcija (COVID-19) ir šiandien iš Kauno klinikinės ligoninės pasišalinusiu asmeniu. Kontaktavę su šiuo žmogumi turėtų susisiekti su NVSC specialistais telefonu 8 618 79984.

NVSC turimais duomenimis, žmogus kurį laiką gyveno gatvėje, todėl galėjo bendrauti su įvairiais žmonėmis. Tam, kad būtų galima užkirsti kelią infekcijos išplitimui, būtina operatyviai nustatyti galimus kontaktus, dėl to prašoma visų žmonių susitelkimo ir pilietiškumo šioje situacijoje.  

Domininkas Armalis, policijos nuotr.

NVSC pateikia informaciją, kur, šiuo metu surinktais duomenimis, asmuo lankėsi.

Nuo liepos 17 d. iki liepos 20 d. COVID-19 užsikrėtusysis, remiantis surinktais duomenimis, gyveno gatvėje, galimai prie Palemono g. (Petrašiūnų seniūnija, Kaunas).

Liepos 20 d. apie 10-12 val. Piliakalnio g., ties 12A  namu prie Kauno geležinkelio stoties, asmeniui buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba (GMP). Atvykus GMP, ekipažo teigimu, asmenį prie automobilio atlydėjo kiti du asmenys, buvę kartu su juo.

NVSC informuoja, kad 3 Kauno miesto GMP  darbuotojai ir 1 praktikantė izoliuoti.

Surastas iš ligoninės pasišalinęs ir koronavirusu sergantis asmuo

Policijos bendruomenės ir piliečių vardu dėkojame visiems, kurie aktyviai dalinosi informacija ir padėjo surasti ieškomą asmenį. A. Armalis pastebėtas Lazdijų r., Seirijų miestelyje, sulaikytas ties Straigių kaimu einantis pėsčias.


Rašyti komentarą...
A
Aras
2020-07-23 15:12:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dabar bus nori nenoriKovid
Atsakyti
-1

S
Spiglys
2020-07-23 18:32:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nejieškos, neturi ką išjieškoti.
Atsakyti
0

P
Piliete
2020-07-23 17:50:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dabar koroninsis draugiškai su tuo normaliu daugeliu ir kitiems kelsi pavoju
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų