Sunerimę medikai prašo žmonių pagalbos: „Situacija tapo itin kritinė“

Kauno medikai sunerimę – dėl kraujo trūkumo mieste susidarė kritinė situacija. Todėl gydytojai prašo atvažiuoti visus galinčius paaukoti kraujo ir taip prisidėti prie gyvybių išsaugojimo.

Vaikas ligoninėje (nuotr. Shutterstock.com)

„Labai skubiai kviečiame A (II gr.) grupę turinčius donorus. Situacija tapo itin kritinė. Prašome dalintis informacija“, – rašoma Kauno klinikų Kraujo centro „Facebook“ puslapyje.

Donorai priimami: I, III, V 8-18 val.; II, IV 9-19 val.; VI 9-14 val.

Kraujo donorams parkavimas prie Kraujo centro yra nemokamas. Donorams, pageidaujantiems atvykti iki Kraujo centro automobiliu, prašome apie tai pranešti telefonu +37037326856 arba ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną užpildyti formą.

Svarbi informacija kraujo donorams:

Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolatos ir nedelsiant pacientams po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų metu; gimdyvėms, naujagimiams, sergantiesiems onkologinėmis bei kitomis ligomis.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas asmuo 18–65 metų amžiaus, kurio kūno masė ne mažesnė nei 50 kg, pateikęs galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Donorų kraujo surinkimo procedūra yra saugi: naudojamos tik vienkartinės sterilios priemonės, vienos donacijos metu paimama standartinė kraujo dozė – 450 ml ir apie 30 ml privalomiems kraujo tyrimams, o visa informacija apie donorą, jo sveikatą, kraujo tyrimų rezultatus yra konfidenciali.

Donacijų trukmė: kraujo surinkimas – 6-12 min, kraujo sudėtinių dalių surinkimas (aferezė): trombocitų – 1,5-2 val., trombocitų+eritrocitų – 40-60 min., eritrocitų – 20-30 min.


Rašyti komentarą...
A
Anonimas
2020-07-08 17:15:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkaip nesimato, kad sėstų už grotų aferistai, kurie išvežė į Vokietiją taip reikalingą kraują. Tad prašykite iš Vokiečių.
Atsakyti
0

N
Nezinoma
2020-07-09 01:33:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kur dingsta kraujas,sitiek zmoniu duoda ir kaip nera taip nera..Tai gal vel juodoje rinkoje ,nes aferistai tai liko laisveje. Tai gal Veryga pagelbes su seimiu.Jiu ten sedinciu daug virs simto.
Atsakyti
-1

J
Jonas
2020-07-09 15:32:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sumokėkit užkraują. Tada jo bus. Už dyką kraujo nelabai kas nori duoti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų