Kauno medikai prašo žmonių pagalbos: „Per naktį situacija tapo kritinė“

Kauno klinikų Kraujo centras kreipiasi į visus geros valios žmones ir prašo paaukoti kraujo. „Per naktį situacija tapo itin kritinė“, – sako jie.

Ligoninė  (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Labai skubiai kviečiame A (II gr.) grupę turinčius donorus. Per naktį situacija tapo itin kritinė. Gelbėjant gyvybes ir teikiant kitas sveikatos priežiūros paslaugas, donorų kraujas tampa gyvybiškai svarbus.

Prašome atvykti į Kauno klinikų Kraujo centrą – vienas kraujo donoras gali išgelbėti tris gyvybes“, – savo „Facebook“ puslapyje rašo Kauno klinikų Kraujo centras.

Donorai priimami: I, III, V 8-18 val.; II, IV 9-19 val.; VI 9-14 val.

Kraujo donorams parkavimas prie Kraujo centro yra nemokamas. Donorams, pageidaujantiems atvykti iki Kraujo centro automobiliu, prašome apie tai pranešti telefonu +37037326856 arba ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną užpildyti formą.

Svarbi informacija kraujo donorams:

Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolatos ir nedelsiant pacientams po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų metu; gimdyvėms, naujagimiams, sergantiesiems onkologinėmis bei kitomis ligomis.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas asmuo 18–65 metų amžiaus, kurio kūno masė ne mažesnė nei 50 kg, pateikęs galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Donorų kraujo surinkimo procedūra yra saugi: naudojamos tik vienkartinės sterilios priemonės, vienos donacijos metu paimama standartinė kraujo dozė – 450 ml ir apie 30 ml privalomiems kraujo tyrimams, o visa informacija apie donorą, jo sveikatą, kraujo tyrimų rezultatus yra konfidenciali.

Donacijų trukmė: kraujo surinkimas – 6-12 min, kraujo sudėtinių dalių surinkimas (aferezė): trombocitų – 1,5-2 val., trombocitų+eritrocitų – 40-60 min., eritrocitų – 20-30 min.


Rašyti komentarą...
V
Varnas
2020-06-19 06:25:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal, sakau, telefonu konsultuokite tuos, kuriems reikia kraujo perpylimo??
Atsakyti
0

O
Oi
2020-06-19 13:02:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kiek moka uz kraujo davima?
Atsakyti
0

A
As
2020-06-19 20:21:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo čia tai geras taip nepriima pas daktaru o kraujo tai nori
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų