Lietuvaitei Martynai Kerulytei šis savaitgalis buvo vienas sunkiausių jos gyvenime. Prieš dešimtmetį į užsienį atsivežusi savo šeimą, praėjusį šeštadienį ji turėjo tarti paskutinį sudie savo jaunėliui broliui Lukui. Martynos šeima svajoja sūnaus palaikus pargabenti į Lietuvą, tačiau tokių pinigų jie neturi, todėl sukaupusi drąsą šeima kreipiasi pagalbos į geros valios žmones.

Mirtis 19-metį Martynos brolį Adomą ištiko visiškai iš pasalų  (tv3.lt fotomontažas)

Mirtis 19-metį Martynos brolį Adomą ištiko visiškai iš pasalų (tv3.lt fotomontažas)

Iš Lietuvos kilusi Martyna Kerulytė į Angliją atvažiavo prieš keturiolika metų, kaip ji pati sako, tikrai ne iš gero gyvenimo. Po kiek laiko ji čia pasikvietė ir savo tėvus kartu su jaunėliu broliu Luku.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 19-mečio Luko gyvybę pasiglemžė inkstų nepkankamumas

Gyvenimas susiklostė taip, kad vėliau Martynos mama persikraustė į kitą miestą, o ji savo tėčiui ir broliui išnuomojo butą visai netoli savo gyvenamosios vietos.

Kamavo visa puokštė ligų

Martyna neslepia, kad jos devyniolikmetis brolis nuo pat gimimo buvo kitoks nei visi jo bendraamžiai, mat vaikiną kamavo daugybė ligų.

„Lukas sirgo cerebriniu paralyžiumi, jis vaikščiodavo pats, bet tik neilgas distancijas, turėjo neįgaliojo vežimėlį. Jį kankindavo ir epilepsija, kuri tai praeidavo, tai vėl užeidavo. Taip pat jis buvo kurčias, naudojo gestų kalbą“, – vardija jo sesuo.

REKLAMA

Lukui taip pat buvo diagnozuotas ir autizmas, tačiau vaikinas rimtesnių sveikatos problemų neturėjo. Kaip pasakoja jos sesuo Martyna, vaikinui gyventi užsienyje patiko, čia jis baigė specialią neįgaliųjų mokyklą vos praeitą vasarą.

„Jam mokykloje patiko, čia turėjo ir mokytoją lietuvaitę. Brolis gyveno su tėčiu, aš jiems išnuomojau butą, kai jis baigė mokyklą. Pamaniau, kad jie galėtų gyventi arčiau manęs, jei nutiktų kokia nors nelaimė ar reikėtų važiuoti į ligoninę – nereikėtų toli važiuoti“.

Martyna savo broliui surado ir socialinę darbuotoją, kuri galėtų padėti juo rūpintis, o pats Lukas pradėjo lankyti ir dienos centrą.

Diagnozavo inkstų nepakankamumą

Deja, praeito trečiadienio popietė vaikinui tapo lemtinga. Lukas lankėsi kartu su savo tėčiu parke, kai staiga devyniolikmetį vaikiną ištiko priepuolis.

„Galvojome, kad gal tai epilepsijos priepuolis, nes jis ją anksčiau turėjo, tik su laiku išaugo. Greitoji medicinos pagalba jį greitai išvežė į ligoninę, jis trumpam buvo atsigavęs“, – pasakoja pašnekovė.

Kadangi Lukui yra diagnozuota stipri autizmo forma, vaikinui teko atlikti narkozę, kad būtų galima atlikti reikalingus tyrimus. O štai tuomet visas veiksmas vyko taip greitai, tarsi kino filme.

„Jis užmigo ir daugiau nebeatsikėlė. Šeštadienį man pasakė, kad jam buvo inkstų nepakankamumas.

Lukas gimė su mažesniu inkstu, kitas buvo šiek tiek didesnis. Gydytojai sakė, kad tas mažesnis inkstas nebeveikė, vėliau staigiai ištiko šlapimo takų infekcija, medikai ištraukė litrą nereikalingų skysčių... Važiuojant iki ligoninės, man paskambino ir pasakė, kad neatlaikė – širdis sustojo“, – ašarų nesulaiko moteris.

REKLAMA

Kitą mėnesį būtų šventęs gimtadienį

Balandžio 13-ąją Lukas būtų šventęs savo dvidešimtąjį gimtadienį, tačiau,kaip pasakoja jo sesuo Martyna, įtarti inkstų nepakankamumą buvo praktiškai neįmanoma, mat jokių akivaizdžių simptomų tikrai nebuvo.

„Net gydytojai stebėjosi, kad jis taip ilgai išgyveno, nes tas mažesnis inkstas jau ilgą laiką nebefunkcionavo. O iki tol viskas tikrai buvo gerai, žinoma, jis buvo sunkesnis vaikas, bet aš tėčiu ir broliu visada pasirūpindavau“, – sako ji.

Paklausus, koks Lukas yra išlikęs jo sesers atmintyje, moteris tik šypteli, mat jis visada buvo labai geras ir besišypsantis.

Vaikinui ypač patikdavo žaisti su futbolo kamuoliais, jų jis turėjo sukaupęs jau virš dvidešimt. Sesuo jį mintyse prisimena kaip linksmą, aktyvų ir nuotaikingą jaunėlį brolį.

Nors visa šeima dabar išgyvena sunkias ir be galo skaudžias akimirkas, vis dėlto jie labai trokšta savo sūnų bei brolį palaidoti Lietuvoje. Kaip sako Martyna, užsienyje jie norėtų atlikti kremavimą, o urną su Luko palaikais pervežti į Lietuvą. Deja, tai kainuoja tikrai nemažą pinigų sumą, o jos šeima neturi.

Prašo geradarių žmonių pagalbos

Norėdama deramai atsisveikinti su savo broliu, Martyna nusprendė pagalbos pirmą kartą paprašyti viešai ir savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo jautriu laišku:

„Šiandien tenka atsisveikinti ir į amžinąją kelionę išlydėti mano broliuką Luką, kuris buvo mylimas sūnus, geriausias mano draugas, tėvams mylimas sūnus. Jis nuo gimimo buvo kitoks, kitoks nei kiti vaikai.

Jam reikėjo nuolatinės priežiūros, nes jam gimus, buvo diagnozuotas genetinis sutrikimas. Praeitą savaitę sužinojome, kad jam sutriko inkstų veikla ir laiko išgelbėti gyvybei nėra. Nustojo funkcionuoti gyvybiškai svarbūs organai.

REKLAMA

Niekada negalvojau, kad teks man prašyti jūsų pagalbos, bet tikiu, kad jūs darote stebuklus ir padėsite man ir mano šeimai išlydėti mano mylimą broliuką į amžinąjį kelią iš Anglijos į Lietuvą, padėti pervežti ir palaidoti amžinajam poilsiui į savo tėvynę, Lietuvą. Prašau, kiek galite ir kas galite paaukoti“, – štai tokiu jautriu įrašu dalijosi moteris.

Jeigu ir jūs norite prisidėti prie pagalbos šeimai, tai padaryti galite šiuo būdu: Barclays; Miss Martyna Kerulyte; 20-67-37; 90005649. Arba Paypal, paspaudus šią nuorodą. 

Tai va
2020-03-10 19:53:46
Vis tik labai keista, kad daug metų dirbdami svajonių ir gero uždarbio šalyje, nesutaupė "juodai dienai ". Turint tokį ligonį būtina atidėti dalį pajamų. Šeimai užuojauta
Atsakyti
(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 19-mečio Luko gyvybę pasiglemžė inkstų nepkankamumas
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jolita 2020-03-24 23:15:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
uzuojauta, sesei, tevams. Sutinku, kad buvo nelengva slaugyti sunu, broli. Sutinku, kad tai nelengva ir fiziskai ir psichologiskai. Taciau prasyti pinigu yra nesazininga!. Dirbu sioje srityje. Invalidai zmones yra pilnai aprupinti. gauna dideles pasalpas, turi dienos centrus, kurios gali buti net po para, kad seimos nariai pailsetu, apmokami namai ir tt.Vaistai nemokami, medicinos paslaugos nemokamos. Ko dar? Turbut nei sese,ni tevas nedirbo.    ATSAKYTI
2020-03-18 09:19:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jo visur pinigai,pinigai ir dar karta pinigai.Mieli komentatoriai juk žmogus neprašo asmeniškai butent kad lietuvaičiai sumestu pinigu ,bet aplamai kreipiasi į visus tautiečius kur jie begyventu ar UK,USA,NO,S,ir t.t...!   ATSAKYTI
Anonimas 2020-03-13 15:14:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gaila, užjaučiu dėl netekties.   ATSAKYTI
Anonimas 2020-03-13 15:14:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai gaila, užjaučiu dėl netekties.   ATSAKYTI
Jurate 2020-03-12 15:05:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia dauguma kaip mano kaimo sunys tik ykast. Jus gal net nezinot kokie brangus mokesciai anglijoj odar nuoma. Negalvokit, kad ten tukstancius uzdirba uzuojauta zmonems ir stiprybes.    ATSAKYTI
Jonas 2020-03-12 09:49:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mums buvo tokia nelaime su teta pries 4 metus uk.Tai pargabeno mums firma lietuviska PASKUTINE KELIONE.Paeme palaikus ir pakeliui lenkijoje kremavo.Lietuvoje pristate i namus urna.viso kainavo 2300e.savivaldybe kompensavo 2050e.Tai teko islaidu tik 250e.   ATSAKYTI
Nieko gero ten 2020-03-12 09:10:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesutaupysi nieko is tu algeliu, nes mokesčiai dideli. Jis jau buvo pasmerktas mirčiai su tokiom ligom anksciau ar veliau, dar ilgai pagyveno. Tiek metu uk, o laidoti panoro lt, koks skirtumas , ten ir uzsikaskit ji, ar jau koronos išsigandę užsimanė gristi i Lietuva. Ne milijonieriai ir mes cia to Lietuvoj, geriau jus mus paselpkit savo didesnėms algom. Užsigeidė mat.   ATSAKYTI
Ada 2020-03-12 01:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzuojauta,stiprybes visai seimai tokia sunkia netekties valanda,kazkaip keista tokiu metu kalbeti apie pinigus zmones ar nemanote kad ir usenyje gali buti sunku juk zmones turejo kitoki sunu ir kartu broli ,visas gydymas visa tai daug kainuoja ,gal tokia sunkia valanda nereiketu mesti tokias replikas apie taupima ir pinigu kieki,bukite santuresni seimai ir taip sunku nelengvas metas isgyvena didziuli netekties meta ,atsiprasau uz toki komentara, ,bet perskaicius daugeli komentaru negalejau neparasyti kazkaip netaktiska ju atzvilgiu ir dar tokiu sunkiu skaudziu metu
STIPRYBES VISAI SEIMAI SIA SUNKIA NETEKTIES VALANDA    ATSAKYTI
Juokinat 2020-03-12 09:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mate kad sunku ir brangu, reikėjo grist i Lt. Kam ištempė ji i ta UK Jei jau ten taip viskas brangu, ko ten sėdėti 14 metu??    ATSAKYTI
Babunė 2020-03-11 21:43:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Per tiek metų nesutaupė kelių tūkstančių eurų, tai ko ten sedet, urna parvežt nekainuoja daug, nesuprantamas tų pinigų prašymas...   ATSAKYTI
Ona 2020-03-11 20:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu as vistiek nesuprantu,kaip gyvenent ten neturet pinigu tai viena. O antra kokio velnio ji cia vezti jei jums dzin ta lietuva negyvenat mokesciu nemokat. Kam?????   ATSAKYTI
Butent 2020-03-12 09:23:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Koks skirtumas kur užkasti, poto prašys kad ant bilietų sumestume per kiekvienas vėlinės, nes bus kapa lankyti per brangu.. arba isvis nebus kam lanlyti, nes visi Uk gyvena. idiotizmas kazkoks   ATSAKYTI
As 2020-03-13 12:01:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Be širdžiai mūsų žmonės be jokio supratimo kad tik ykast ten užsieny uždirba bet viską išlaikyt reike o kainuoja ne tiek kiek Lietuvoj o be to pinigai neauga ant medžių ten sunki dirbi nebukit šlykštus ir neteiskit kitų jai nenorit padėt tai ir nerasinekit nešami iu   ATSAKYTI
Laurynas 2020-03-11 18:54:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Iš tėvų pinigu vos negyvena visa laika tėvas apgaudinėja kaip tik nori i ispanija iš tėvų skraido visi žino ja mūsų mieste   ATSAKYTI
Laurynas 2020-03-11 18:54:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Iš tėvų pinigu vos negyvena visa laika tėvas apgaudinėja kaip tik nori i ispanija iš tėvų skraido visi žino ja mūsų mieste   ATSAKYTI
DZIMBA 2020-03-11 17:53:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
JUS BEPROCIAI AR VISI JAU TOKIE TURTINGI ESAT KAD SITAIP PLIEKIAT NELAIME ISGYVENANCIUS ZMONES.BET TIK LIETUVIAI TAIP GALI.   ATSAKYTI
Ina 2020-03-11 16:34:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kaip negėda prašinėti išmaldos šitiek metų pragyvenus svajonių šalyje,turėkit nors šiek tiek sąžinės ir gėdos.lietuvoje galite palaidoti tik urną su pelenais ir neturėsite išlaidų!!!   ATSAKYTI
Manau 2020-03-11 18:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
geriau nieko neduok,bet nelok,nes nežinai savo ateities   ATSAKYTI
Mažiau lok, svetimus mirtininkus laidoti 2020-03-12 09:14:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu irgi   ATSAKYTI
Irena 2020-03-11 16:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Anglijoj gyvenat o prasot pagalbos lietuviu geda taip gerai uždirbate ten    ATSAKYTI
Daiva 2020-03-11 12:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Užuojauta šeimai,tikrai žinau,kaip sunku laidoti vaiką,brolį...Mano 26 metų sūnų negyvai užspardė 4 stiprūs vyrai.Smaginosi.Prieš pusantrų metų iki tos tragedijos,Britanijoj nuskendo mano sutuoktinis.Ten jį kremavom,o urną lėktuvu visai nemokamai parsiskraidino,tuo metu dar gyvas sūnus.Aš tikrai nepateisinu jokių aukojimų tuo atveju.Visi mes turim draugų,bendradarbių ir žmonės padeda.Tai nėra milijonai.Aš pati dažnai aukoju,kiek galiu,sergančiam vaikui,kai reikia didžiulių sumų,kad žmogutis gyventų.O į paskutinę kelionę palidėt savo artimą,tai jau šeimos pareiga.Dar kartą UŽUOJAUTA   ATSAKYTI
Saule 2020-03-11 11:15:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Uzuojauta seimai. Bet.. yra didelis BET.. "geroji" sese nori pasipelnyti. Ji nei priziurejo broli, nei padejo tevams ji priziureti. 100% zinau tai. Tevai turi pinigu jaunuolio laidotuvems. Nepasimaukite ant sio kabliuko. Ar jums neatrodo keista kodel ji savo sask nr duoda,o ne vieno is tevu???!!!    ATSAKYTI
Drauge 2020-03-11 18:31:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
pritariu 100%kai gavo uz invaliduma pinigus taske i kairebi desine,db gi vestuves ne uz kalnu,gi reik parodyt kokias moka iskelt   ATSAKYTI
Draugė 2020-03-11 18:34:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesiai į dešimtuką!!! Visa teisybė viename poste!!! Valio!!! Visuomenės neapgaus kaip apgaudinėja savus!!!!!   ATSAKYTI
Inga Marija 2020-03-11 10:45:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar nebūtų pigiau kremuoti ten kur gyvena ir dėžutėje parvežti namolio, jei jau taip reikia.   ATSAKYTI
As 2020-03-11 10:14:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu ko jūs ten įsikabinę į UK sėdit, jei tu biednų lietuvaičių prašot pagalbos. Grįźkit, mielieji!   ATSAKYTI
... 2020-03-11 09:19:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Ką jūs žinote, gal reikėjo mokėti už brolio priežiūrą, gydymą. Anglijoje algos didelės, bet ir paslaugų kainos kosminės. Jūs tuoj puolate teisti.   ATSAKYTI
Stase 2020-03-11 20:13:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei taip tai ko ten gyvena. Tegul cia sedi tai ne tik laidotuvems netures ir valgyt nebus ka   ATSAKYTI
Kokia priežiūra, 2020-03-12 09:18:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juk brolis gavo invalidumą ten, o sesė taške bet kur. GP visur nemokami invalidams,Nejuokinkit. Užsimanė pasipelnyti ir tiek. Pas mus Lietuvoje pilna invalidų tokiu. Isvis kam gimdyti ir paleisti tokius vaikus i gyvenima. Genetiniai tyrimai tam ir yra daromi   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Aldona ir Augustinas kartu jau pusę amžiaus (nuotr. asm. archyvo)
Šiais laikas dažnas mano, kad amžina meilė yra tik pasakose arba filmuose. Tačiau Aldona Ona ir Augustinas Jasevičiai yra įrodymas, kad ir realiame gyvenime meilė gali trukti ...
Depiliacija (nuotr. Shutterstock.com)
„Atsimenu, kaip išsižiojau išgirdusi, kad mano kolegė bikini zonos depiliaciją darėsi už 50 svarų.“ – dalinasi straipsnio autorė. – „50 svarų! Kas gali tokią sumą skirti ...
Tvarus Klimukų vestuvių festivalis (nuotr. asm. archyvo)
Vietoj įprastų vestuvių – penkias dienas trunkantis festivalis. Vietoj baltos nėriniais puoštos suknelės ir juodo smokingo – lininiai drabužiai. Vietoj nuo įmantriausių ...
Kėdainiškių šeima Tailande buvo įstrigusi dviem mėnesiams (nuotr. asm. archyvo)
Dabar, kai po netikėtai ilgų atostogų Tailande, namo su šeima grįžo sveikas ir saugus, kėdainiškis Darius Genelevičius juokiasi, kad svajoti ir norėti reikia atsargiai. ...
Asociatyvi nuotrauka, moteris ligoninėje.  (nuotr. 123rf.com)
„Kai gydytojai pasakė, kad manęs laukia operacija karantino laikotarpiu, šiek tiek išsigandau. Tačiau visa Kauno klinikų specialistų komanda mane drąsino, o aš ja visiškai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų