Skubiai įspėja moteris: ši makiažo priemonė gali kenkti sveikatai

Žmonės tušą naudoja ištisus amžius nuo tada, kai egiptiečiai jį išrado daugiau nei prieš 4000 metų. Daugelis moterų be blakstienų tušo neapsieina nei dienos. Vis dėlto derėtų jį pamiršti bent porą dienų per savaitę, nes gydytojai perspėja, kad kasdienis jo naudojimas gali pridaryti daug žalos, rašoma thesun.co.uk.

Blakstienos (nuotr. 123rf.com)

Dauguma bėdų kyla dėl to, kad makiažo vartotojai naudojasi tušu, net jei ir pasibaigė jo galiojimo laikas arba laiku nenusivalo makiažo.

Visų pirma, optometristų kolegijos padarytas tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusė makiažo priemonių vartotojų neskaito instrukcijų, kad sužinotų, kiek laiko galima laikyti blakstienų tušą, o beveik penktadalis prisipažino, kad net nežinojo, jog egzistuoja blakstienų tušo galiojimo laikas.

Nuo 1851 m. su „Kiehl's“ bendrove dirbęs daktaras Alexis Granite atskleidė, kad nuolatinis tušo naudojimas gali sukelti uždegimą ir infekciją, dėl kurių galima net prarasti blakstienas.

„Prieš miegą labai svarbu nuvalyti akių makiažą. Bet kuris paliktas produktas gali ne tik užkimšti jūsų poras, bet ir sudirginti, sukelti uždegimą bei infekcija. Uždegimas aplink akių vokus gali sukelti blakstienų praradimą“, – sakė ji.

REKLAMA

Sudirgimas

Panašiai teigia ir Seri Smith-Jaynes, optometristė ir optometristų asociacijos atstovė. Ji atskleidė, kad kasdienis tušo naudojimas gali sukelti rimtą infekciją ir sugadinti akyje esančią ašarų plėvelę.

„Paprastai bet kokia kosmetika, esanti akių srityje, gali patekti į akis per kelias minutes. Kai kurie tušai yra pluoštiniai, jie gali sudirginti odą, o kai kurios kosmetikos priemonės suardo akies paviršių dengiančią ašarų plėvelę.

Jei ši „ašarų plėvelė“ pratrūksta, ašaros greičiau išgaruoja ir akis džiūsta, vėl sukeldama dirginimą. Nepaisant konservantų, esančių tušo sudėtyje, ilgainiui tušo indelyje gali pradėti kauptis bakterijos, kurios gyvena ant jūsų odos – vienas tyrimas parodė, kad 30 procentų tirtų tušo indelių buvo užteršti bakterijomis vos po trijų mėnesių naudojimo“, – thesun.co.uk pasakoja ji.

Blakstienų erkės

„Įpilant vandens ar seilių suskystinti tušui arba dalijantis juo su kitais, didėja tušo užterštumas. Kuo daugiau bakterijų patenka į tušo indelį, tuo didesnė infekcijos tikimybė.

Aš rekomenduoju atidžiai atkreipti dėmesį į simbolį ant indelio (paprastai rašoma 3M arba 6M su laikmačio arba atviro stiklainio simboliu – šie ženklai nurodo, kiek mėnesių galioja atidaryta kosmetikos priemonė) ir išmesti tušą vos pasibaigus gamintojo nurodytam laikui.

Ne visos akių infekcijos iš karto tampa akivaizdžios, todėl nesiskolinkite tušo tik todėl, kad žmogaus akys nėra paraudusius. Blakstienų erkutės gyvena daugelio žmonių blakstienų folikuluose ir gali būti perneštos dalijantis tušu. Jie sukelia laipsnišką uždegimą ir sudirginimą, be to – sunku jomis atsikratyti.

Sunkios ragenos infekcijos yra retos, tačiau labiau tikėtinos, jei netyčia įsidursite į akį tušo šepetėliu. Tad įsitikinkite, kad esate stabilioje pozicijoje, kad nekiltų pagunda tepti blakstienų tušą judančiame traukiniu ar automobilyje.

Verta paminėti, kad aliejaus pagrindu pagaminti akių makiažo valikliai taip pat gali pakenkti jūsų ašarų plėvelei. Jie dažniausiai yra reikalingi tais atvejais, kai naudojamas tušas atsparus vandeniui“, – pasakoja medikė.

Viena moteris beveik apako po to, kai 25 metus eidavo miegoti nenusivaliusi akių makiažo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų