REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galva rytais „kitokia“? Tai gali būti vėžio požymis. Vėžio simptomų yra galybė, nes vėžinės ląstelės gali daugintis bei augti bet kurioje kūno vietoje. Kai smegenyse nekontroliuojamai dauginasi ląstelės, tai vadinama smegenų augliu.

Galva rytais „kitokia“? Tai gali būti vėžio požymis. Vėžio simptomų yra galybė, nes vėžinės ląstelės gali daugintis bei augti bet kurioje kūno vietoje. Kai smegenyse nekontroliuojamai dauginasi ląstelės, tai vadinama smegenų augliu.

REKLAMA

Pasak „The Brain Tumor Charity“ vyriausiojo mokslininko gydytojo David Jenkinson, vienas iš dažniausiai pasitaikančių smegenų auglio požymių gali būti jaučiamas rytais, rašo express.co.uk.

Jis paaiškino: „Smegenų auglių požymiai ir simptomai gali labai skirtis kiekvienam žmogui dėl daugelio veiksnių, įskaitant naviko tipą ir vietą smegenyse. Reguliarus galvos skausmas ryte gali reikšti, kad turite smegenų auglį“. Gydytojas teigė, kad nuolatiniai galvos skausmai gali pasireikšti ir vaikams, ir suaugusiems.

„Taip yra dėl to, kad jie padidina spaudimą kaukolėje, arba dėl to, kurioje smegenų dalyje jie yra ir kurią funkciją ta dalis kontroliuoja“, – paaiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Be įprastų galvos skausmų, pykinimas ryte taip pat gali būti įspėjamasis požymis.

„Šie simptomai gali pasunkėti, kai staiga pakeičiate padėtį, gali tęstis ilgiau nei savaitę be pagerėjimo ir būti nesusiję su kitomis ligomis“, – sakė jis.

REKLAMA

Galvos skausmas ir pykinimas atskleidė vėžį

„The Brain Tumor Charity“ pateikė vieno atvejo tyrimą, leidžiantį suprasti, kaip galvos skausmai ir pykinimas gali paveikti kasdienį vaiko gyvenimą.

Noah Wiseman, kuriam tuo metu buvo septyneri, suskaudo galvą, kai jis ir šeima 2019-aisiais per Heloviną atostogavo Norfolke. Paprastai jam neskaudėdavo galvos, todėl mama davė vaikiško paracetamolio ir manė, kad tai dėl dehidratacijos.

Po poros dienų vaikui vėl skaudėjo galvą, o per kitas tris savaites galvos skausmai vis dažnėjo ir kartojosi kas porą dienų. Mama nuvedė Noah pas šeimos gydytoją, kuris pasakė, kad nieko blogo nerado, tačiau pasikonsultavo su Addenbrookes ligonine.

REKLAMA
REKLAMA

Maždaug po valandos šeimos gydytojas paskambino mamai ir pasakė, kad Addenbrookes ligoninės komanda norėtų pamatyti jos sūnų. Lucy su Noah nuvyko į ligoninės priimamąjį, o jį apžiūrėjęs gydytojas spėjo, kad berniukas patiria stresą mokykloje.

Gydytojas taip pat pasiūlė Lucy apsilankyti „The Brain Tumor Charity“ kampanijos „Headsmart“ svetainėje, kurios tikslas – informuoti apie vaikų ir jaunų suaugusiųjų smegenų auglių požymius ir simptomus bei grįžti į ligoninę, jei kiltų kokių nors rūpesčių.

Po kelių dienų Lucy išvyko savaitgaliui, o jos vyras Anthony susisiekė su ja šeštadienio rytą ir pranešė, kad Noah pykina. Pirmadienį berniukas mokykloje pasijuto blogai ir mama jį parsivežė namo. Antradienį jis liko namuose ir ryte jį vėl pykino, bet po pietų pagerėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau Lucy nuvežė sūnų į Addenbrookes ligoninę. Jam buvo atlikta kompiuterinė tomografija. Rastas darinys jo smegenyse buvo ependimoma. Diagnozė buvo nustatyta tik po  trijų savaičių, kai berniukui pirmą kartą suskaudo galvą.

Dažnai atsiranda kiti įspėjamieji ženklai

Po kelių dienų jam buvo atlikta maždaug penkių valandų trukmės operacija ir tą naktį jis praleido intensyviosios terapijos skyriuje. Gydytojai mano, kad auglys galėjo užaugti iki golfo kamuoliuko dydžio per maždaug 12 mėnesių.

Gydytojo Jenkinson teigimu, pykinimas ir galvos skausmai dažnai atsiranda kartu su kitais įspėjamaisiais ženklais, įskaitant regėjimo pokyčius, pusiausvyros sutrikimus, traukulius, pažinimo pokyčius, nuovargį arba skonio ar kvapo praradimą.

„Vaikams įspėjamieji ženklai taip pat apima nenormalų augimą, uždelstą brendimą, elgesio pokyčius ir nenormalią galvos padėtį. Svarbu, kad žmonės nesijaudintų ir nepanikuotų, jei jiems prasidėtų kokie nors simptomai, nes tikėtina, kad tai ne dėl smegenų auglio. Tačiau mes raginame visus, kurie nerimauja dėl jiems neįprastų simptomų, ypač jei jie patiriami nuolat, pasikalbėti su savo gydytoju“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų