galvos skausmas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „galvos skausmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „galvos skausmas“.

Atsibudus ryte skauda galvą? Štai, kas dėl to kaltas

Kai kuriuos žmones prabudus ryte kamuoja labai nemalonus jausmas – galvos skausmas. To priežasčių gali būti daugybė, todėl jei jus vargina rytiniai galvos skausmai – visada reikia apsilankyti pas gydytoją, kad jis nustatytų tikslią šio negalavimo priežastį. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytoja neurologė Milda Mončytė su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino galimomis rytinio galvos skausmo priežastimis, kada reikėtų sunerimti bei kaip to galima išvengti.
2024-07-11

Sutriko virškinimas, skauda galvą, sunku dirbti? Štai kas gali būti to kaltininkas

Galvos skausmas, padidėjęs nuovargis ir sumažėjęs darbingumas, sutrikęs kvėpavimas, prastėjantis virškinimas – visa tai gali būti ne rimtų ligų požymiai, o tiesiog prastos laikysenos pasekmės, sako gydytojai.
2024-07-09

Atslenka magnetinė audra: pasiruoškite

Kurį laiką Saulės aktyvumas buvo sumažėjęs, tačiau jis vėl primins apie save ir paleis pliūpsnį Žemės link – prognozuojama, kad jau rytoj prasidės stipri magnetinė audra, truksianti porą dienų.  Kaip praneša meteoagent.com, rytoj, birželio 28 dieną, ir poryt, birželio 29 dieną, magnetinio lauko aktyvumas sieks penkis balus.
2024-06-27

Vėžys pražudė 35-erių influencerę: išdavė vos 1 simptomas

Makiažo meistrė ir „TikTok“ influencerė mirė po to, kai nekreipė dėmesio į tai, kas galėjo būti vėžio simptomas. 35 metų Molnar mirė nuo smegenų auglio antradienio rytą. Jos vyras Claudiu sakė, kad žmona jam ir jų sūnui Patrikui padovanojo geriausius jų gyvenimo metus. Prieš mirtį Molnar į socialinę žiniasklaidą įkėlė nuotaikingą įrašą, kuriame teigė, kad su liga kovojo iki paskutinio vilties lašo.
2024-06-19

Magnetinė audra smogs toliau: pasakė, kada baigsis

Tęsiasi sveikatai pavojingas reiškinys – magnetinė audra, trunkanti jau tris dienas. Magnetinės audros gali veikti kai kurių asmenų sveikatą, todėl patariama laikytis kelių gairių, kad poveikis sveikatai būtų kuo mažesnis. Kaip praneša meteoagent.com, šiandien magnetinio lauko aktyvumas sieks 5 balus. Rytoj magnetinės audros aktyvumas sumažės iki 4 balų.
2024-06-17

Pasakė, ar seksas gali numalšinti galvos skausmą: kiti mano neteisingai

Seksas ir masturbacija, sukeliantys orgazmą, kai kuriems žmonėms gali padėti palengvinti migrenos epizodą. Simptomus palengvinti gali padėti ir kitos praktikos. Remiantis tuo, ką žinome iki šiol, atrodo, kad migrenos priepuolius ir klasterinius galvos skausmus kai kuriems žmonėms galima malšinti sekso priemonėmis, rašo healthline.com. Taip pat yra daugybė neoficialių pranešimų apie žmones, kurie teigia, kad seksas palengvino ir kitų tipų galvos skausmus.
2024-06-13

Magnetinė audra smogs toliau: pasakė, kada baigsis

Padidėjęs Saulės aktyvumas vis dar primena apie save – šiandien dar tęsiasi stipri magnetinė audra, trunkanti jau 3 dienas. Magnetinių audrų prognozę pateikę meteoagent.com skelbia, kad birželio 12 dieną, magnetinio lauko aktyvumas sieks šešis balus. O rytoj, birželio 13 dieną, magnetinio lauko aktyvumas sumažės iki dviejų balų.
2024-06-12

Šiandien skauda galvą ir nėra jėgų? Štai, kas dėl to kalta

Tęsiasi sveikatai pavojingas reiškinys – magnetinė audra, trunkanti jau dvi dienas. Magnetinės audros gali veikti kai kurių asmenų sveikatą, todėl patariama laikytis kelių gairių, kad poveikis sveikatai būtų kuo mažesnis. Magnetinių audrų prognozę pateikę meteoagent.com skelbia, kad šiandien magnetinio lauko aktyvumas siekia šešis balus, rytoj, birželio 12 dieną, sumažės ir sieks tris balus.
2024-06-11

Šį aliejų vadina be reikalo nuvertintu: sveikatai ypač naudingas

Mėtų eterinis aliejus, pasižymintis gaiviu aromatu ir vėsinančiomis savybėmis, yra pagrindinis daugelio namų ūkio elementas. Tačiau šiame mažame buteliuke slypi ne tik malonus mėtos kvapas. Tai koncentruota galingo mėtų augalo esencija, kurioje užfiksuota daugybė jo naudingų savybių protui, kūnui ir dvasiai. Mėtų eterinio aliejaus cheminė sudėtis Mėtų eterinis aliejus yra ne vienas cheminis junginys, o sudėtingas lakiųjų aromatinių junginių, kuriuos natūraliai gamina mėtų augalas, mišinys.
2024-06-06

Vaistai nuo skausmo: įvardijo, kurie saugiausi, o kurie didina net insulto riziką

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, su galvos skausmu susiduria 40 proc. populiacijos. Tiesa, moterims, palyginti su vyrais, jis pasireiškia dažniau. Specialistai pastebi, kad galvos skausmo paplitimas Lietuvoje auga, o prasidedantis šiltasis vasaros sezonas gali prisidėti prie tam tikrų skausmo rūšių, pavyzdžiui, migrenos, paūmėjimo.
2024-06-05
REKLAMA
REKLAMA

Magnetinė audra smogs ne juokais: štai, kada baigsis

Tęsiasi sveikatai pavojingas reiškinys – magnetinė audra, trunkanti jau dvi dienas. Magnetinės audros gali veikti kai kurių asmenų sveikatą, todėl patariama laikytis kelių gairių, kad poveikis sveikatai būtų kuo mažesnis. Kaip praneša meteoagent.com, šiandien magnetinio lauko aktyvumas sieks 6 balus. Rytoj magnetinės audros aktyvumas laikykis toks pat.
2024-05-31

Kamuoja galvos skausmas? Išbandykite šiuos 7 patarimus

Kiekvienas iš mūsų puikiai žino, kas yra galvos skausmas. Vienus jis kankina dažniau, kitus – rečiau, tačiau vargu ar atsirastų bent vienas, kuris pasakytų, kad niekada su tuo nėra susidūręs. Kaip sau padėti? Geriausias vaistas, savaime suprantama, yra profilaktika. Jei laikysitės šių rekomendacijų, galvos skausmą galėsite pamiršti ilgam. Neleiskite nukristi cukraus lygiui kraujyje. Jo šokinėjimas – tai viena iš migrenos priežasčių. Valgykite reguliariai, maždaug kas keturias valandas.
2024-05-21

Šis sutrikimas kamuoja vis daugiau žmonių: kaip įveikti migreną?

Lėtinė migrena pasireiškia maždaug 2 proc. pasaulio gyventojų, tai yra maždaug vienam asmeniui iš penkiasdešimties, o pavieniai priepuoliai ištinka bent 10 proc. žmonijos. Šia liga serga tris kartus daugiau moterų nei vyrų – manoma, jog didesnį procentą lemia hormonų svyravimai, kurie dailiosios lyties atstovėms menstruacijų metu gali sukelti migrenos simptomus.
2024-05-08

Tiksinčią „bombą“ smegenyse vilnietei išdavė vos 1 simptomas: skubiai įspėja visus

Smegenų aneurizma – susilpnėjusi arba išplonėjusi vieta smegenų sienelėje. Veikiant arteriniam kraujo spaudimui ši vieta išsiplečia ir susiformuoja „balionas“, kuriame cirkuliuoja kraujas. Nors smegenų aneurizmos rizika maža, tačiau jai plyšus padariniai gali būti katastrofiški. 32 metų vilnietei Elžbietai iki nelaimės buvo vos vienas žingsnis – jei ne greita reakcija, jai būtų plyšusi smegenų aneurizma, o pasekmės tokiu atveju gali būti labai liūdnos ar netgi mirtinos.
2024-05-04

Plyšusią aneurizmą smegenyse 45-erių Ingridai išdavė vos 1 simptomas: įspėja visus

45-erių marijampolietei Ingridai (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) prieš pusantrų metų staiga sušlubavo sveikata. Moteris pateko į gyvybei pavojingą situaciją – Ingridai plyšo smegenų aneurizma. Prieš tai buvusi visiškai sveika moteris, plyšus aneurizmai pajautė vos vieną simptomą. Smegenų aneurizma yra išplonėjusi vieta smegenų sienelėje. Veikiant arteriniam kraujo spaudimui ši vieta išsiplečia ir susiformuoja „balionas“, kuriame cirkuliuoja kraujas.
2024-04-21

Galvos skausmo vieta išduoda jo priežastį: vaistininkė patarė, kad padės numalšinti

Galvos skausmas – tai viena dažniausių priežasčių, paskatinančių žmones ieškoti greitos pagalbos vaistinėse. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas ar tiesiog siųsti priminimą pasirūpinti savimi – pailsėti, išgerti stiklinę vandens ar pasitikrinti kraujospūdį. Ji dalinasi patarimais, kaip atskirti galvos skausmus, bei kaip efektyviausiai juos numalšinti.
2024-04-03

39-erių tėčiui vėžį išdavė vos 1 simptomas: įspėja visus

Mylimam trijų vaikų tėčiui liko gyventi vos 15 mėnesių po to, kai buvo nustatyta, kad jo klasterinius galvos skausmus sukėlė nepagydomas smegenų auglys. Kai 39 metų Ricky Smithas vasario mėnesį pirmą kartą pradėjo jausti galvos skausmus, jis tai aiškino tuo, kad per daug dirbo. Tačiau jie tęsėsi dvi savaites, todėl jo partnerė Katrina Binfield paragino jį kreiptis į gydytoją. Tačiau jie teigia, kad jam buvo liepta gerti daugiau vandens ir ilsėtis.
2024-03-24

Po lytinių santykių vilnietei smogė alinantys galvos skausmai: pasakė, kodėl taip būna

Lytiniai santykiai ne visada būna malonūs. Kai kuriuos žmones lytinių santykių metu arba po jų, kamuoja galvos skausmas, kuris gali būti labai stiprus ir priminti migreninį galvos skausmą. Su šio tipo skausmais susiduria nedažnas asmuo, tačiau nuo to nėra apsaugotas nei vienas. Vilnietė Milda (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kad su galvos skausmu, kuris jai prasidėdavo lytinių santykių metu ir tęsdavosi po to, ji susidūrė keletą kartų.
2024-03-20

Garsus gydytojas pasakė, koks galvos skausmas ypač pavojingas: pajutę nedelskite

Pasaulio sveikatos organizacijos statistika skelbia, kad galvos skausmą patiria maždaug 40 proc. gyventojų. Dažnas su šiuo skausmu susigyvena ir lengvai atpažįsta kūno siunčiamus signalus, išmoksta sau padėti. Visgi į ūmų bei stiprų galvos skausmą nederėtų žvelgti pro pirštus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas neurologas Jokūbas Fišas įvardija, koks galvos skausmas yra ypač pavojingas bei kaip sau padėti.
2024-03-20

Šiukštu neignoruokite tokio galvos skausmo: išduoda klastingą ligą

Migrena – ne tik skausmingas galvos skausmas, bet ir sudėtinga neurologinė būklė. Ši liga ne tik paliečia fizinę sveikatą, bet ir gali turėti įtakos psichologiniam bei socialiniam gyvenimui. Migrena yra dažna problema, su kuria susiduria milijonai žmonių, ir nors ji dažnai traktuojama kaip paprastas galvos skausmas, tai yra kur kas daugiau nei tai.
2024-02-04

Mokytojai manė, kad berniukas per pamokas tinginiauja: sužinojus diagnozę nesulaikė ašarų

Čeliabinsko (Rusija) mokytojai manė, kad Mišai sunkiai sekasi mokytis, nes jis vis užmigdavo, tačiau nuvykus į ligoninę ir atlikus magnetinio rezonanso tomografiją paaiškėjo, kad tikroji priežastis – parazitinis auglys. Dvylikamečio berniuko pažymiai mokykloje nuolat krisdavo, nes jį be perstojo kankindavo nuovargis. Pasirodo, jog tikroji priežastis – didžiulis parazitinis auglys galvoje.
2024-01-27

Kraujo krešulys pasiglemžė 16-metės gyvybę: tėvai įspėja visus

Layla Khan iš Imminghamo, Linkolnšyro grafystėje, nugriuvo ir šaukė iš skausmo praėjus vos kelioms dienoms po to, kai pradėjo vartoti vaistus, o jos šeima buvo sugniuždyta. Šešiolikmetė moksleivė mirė po to, kai praėjus mažiau nei trims savaitėms po kontraceptinių tablečių vartojimo, jos smegenyse susidarė kraujo krešulys, o dabar jos tėvai įspėja visus. Layla Khan iš Imminghamo, Linkolnšyro grafystėje, susmuko savo šeimos namų vonios kambaryje, pasiskundusi kankinančiu skausmu.
2024-01-20

Vargina galvos skausmas? Vaistininkas patarė, kas padės greitai numalšinti

Galvos skausmas – dažnas simptomas, jaučiamas sunegalavus, pavargus, patiriant stresą ar net paprasčiausiai kurį laiką pamiršus išgerti vandens. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis sako, kad dažnas žmogus yra linkęs galvos skausmo nevertinti kaip įspėjamojo organizmo signalo, o paprasčiausiai išgerti greitai šį nemalonumą pašalinsiančią tabletę.
2024-01-17

Kol 8-erius metus klaipėdietė kankinosi, medikai sakė, kad ji sveika: dabar įspėja visus

Prieš aštuonerius metus, 28-erių klaipėdietė Jūratė Devintinaitė pajautė pirmuosius pakitusios sveikatos požymius. Šių metų pavasarį moteris sužinojo netikėtą diagnozę – trečioji Laimo ligos stadija. Tv3.lt naujienų portalui Jūratė pasakoja, kokie yra pirmieji ligos požymiai, su kokiais sunkumais jai tenka susidurti ir įspėja visus lietuvius.
2024-01-04
REKLAMA
Unikauskas įspėja: šie 5 simptomai išduoda vitamino B1 trūkumą  Unikauskas įspėja: šie 5 simptomai išduoda vitamino B1 trūkumą

Unikauskas įspėja: šie 5 simptomai išduoda vitamino B1 trūkumą

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“  vedėjas Alvydas Unikauskas pasakoja, kad su vitamino B1 trūkumu susiduria vis daugiau žmonių, deja, ne visi žino į kokius ženklus vertėtų atkreipti dėmesį. Pasak profesoriau, vitamino B1 stoką organizme išduoda: galvos skausmas, tirpstančios galūnės, sutrikęs virškinimas, nusilpusi atmintis, nuovargis. Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.30 val.
2023-12-27

Kreipiasi į žmones, kuriems skauda galvą: štai, ką būtina žinoti

Kiekvienas yra patyręs, ką reiškia skausmas. Tačiau, ką su juo daryti, aišku ne visada. Tad ko griebtis, kai kankina galvos skausmas, kada padės vaistai, o kada neapsieinama be vizito pas gydytoją? Ką daryti pajutus vieną ar kitą skausmą ir kitais naudingais patarimais naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ dalinosi gydytoja anesteziologė-reanimatologė, skausmo specialistė bei skausmo gydymo ir stuburo chirurgijos „Clinic Agatas“ įkūrėja Asta Mažeikaitė.
2023-12-16

Išsiaiškino, kodėl nuo raudono vyno skauda galvą: kiti to nežino

Mokslininkai nustatė, kad raudonajame vyne esantis natūralus junginys gali sutrikdyti organizmo medžagų apykaitą ir dėl to pradeda skaudėti galvą. Šių junginių – flavonolio, kvercetino, natūraliai yra visuose vaisiuose ir daržovėse, įskaitant vynuoges.  Kvercetinas laikomas sveiku antioksidantu, tačiau susimaišęs su alkoholiu jis gali kelti problemų, nustatė Kalifornijos universiteto Deivise mokslininkai.
2023-11-26

Atsibudote su skaudančia galva? Paaiškino, kodėl taip būna

Tyrimas atskleidė, kad jei rytais atsibundate skaudančia galva, tam gali būti rimta priežastis ir kada reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją dėl dažno galvos skausmo. Nėra nieko blogiau, nei atsibusti ryte ir jaustis taip, tarsi skaudančią galvą spaustų didžiulis svoris. Pabudimas skaudančia galva yra labai nemaloni dienos pradžia, o Nacionalinio biotechnologijų informacijos centro atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 19 000 žmonių, duomenimis, vienas iš 13 žmonių gyvenime pabunda su galvos skausmu.
2023-11-17

Smegenų aneurizmą 27-erių Julijai išdavė vos 1 simptomas: perspėja visus

Prasidėjus galvos skausmui Julija Safonovienė manė, kad tai tiesiog nuovargio ženklas. Tačiau kai buvo nugabenta į Osle esančią ligoninę, sužinojo, kad jai bus daroma operacija. Julijai buvo 27 metai, kai jai buvo nustatyta smegenų aneurizma. Daugelis apie šią ligą nieko nežino, kaip nežinojo ir Julija, iki kol daktarai nepasakė šios diagnozės. Smegenų aneurizma apibūdinama kaip išsipūtimas, susidarantis vienoje iš smegenų kraujagyslių.
2023-11-11

Auglį galvoje išduoda toks skausmas: įsidėmėkite gydytojo žodžius

Pastaruoju metu vis dažniau girdime, kad magnetinės audros gali paveikti žmonių sveikatą ir būseną. Daugelis skundžiasi tapę jautresniais, greičiau susierzina dėl menkniekių. Ar magnetinės audros iš tiesų veikia žmonių sveikatą? Apie tai „Sveikatos DNR“ kalbamės su šeimos gydytoju Irmantu Aleksa. Pasak mediko, magnetinės audros – tai saulės magnetinio lauko aktyvumo padidėjimas.
2023-06-18
REKLAMA
Unikauskas Dijorai atskleidė dažniausią galvos skausmo priežastį: įsidėmėkite  Unikauskas Dijorai atskleidė dažniausią galvos skausmo priežastį: įsidėmėkite

Unikauskas Dijorai atskleidė dažniausią galvos skausmo priežastį: įsidėmėkite

Ne paslaptis, kad dažną šiuolaikinį žmogų vargina periodiškai pasikartojantys galvos ir kaklo skausmai. Žiūrovų pamėgtoje TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas drauge su modeliu, laidų vedėja ir nuomonės formuotoja Dijora Petrikonytė atskleidė vieną dažniausių galvos skausmų priežasčių. Dažna problema Laidoje apsilankiusi D. Ptrikonytė skundėsi dažnai pasikartojančiais galvos skausmais. „Galvą man skauda labai periodiškai.
2023-05-11

Klaipėdiečiui vos 1 ženklas išdavė insultą: įspėja visus

Daugelio galvoje sukurtas įsivaizdavimas, kad insultas – vyresnio amžiaus žmones užklumpantis sveikatos sutrikimas. Tačiau klaipėdiečio Gyčio Lengvenio atvejis tik dar kartą parodo, kad nuo to neapsaugotas nė vienas – nei jaunas, nei senas. Prieš daugiau nei metus Gytį ištiko insultas – kaip pats sako, tai buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus, nes jis – jaunas, sveikas, aktyvus vyras ir nebuvo nė menkiausio įspėjamojo ženklo, kad staiga liga prikaustys prie lovos.
2023-05-07
REKLAMA
Galvos skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Galvos skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Man migrena ar paprasčiausias galvos skausmas? Vaistininkė pataria, kada kreiptis į gydytoją

Man migrena ar paprasčiausias galvos skausmas? Šį klausimą retai sau iškelia žmonės, kurie nuo vaikystės skundžiasi galvos skausmais, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė. Anot jos, įtarti migreninius galvos skausmus gali būti paprasčiau turintiems migreną su aura, kurios simptomai pasireiškia regos pokyčiais – blyksniais, tamsiomis dėmėmis ar tunelio efektu. Todėl ji dalijasi patarimais, kaip atskirti paprastą galvos skausmą nuo migrenos.
2023-04-18

Kankina pagirios? Siūlo išbandyti šį kokteilį

Atsikėlus ryte po gero vakarėlio, nuotaiką sugadinti gali nemalonus pagirių jausmas. Kad to pavyktų išvengti ir šiek tiek pagerinti savo savijautą, viena mergina socialiniame tinkle „Tik Tok“ pasidalino vaizdo įrašu, kuriame rodo, kaip pasigaminti nuo pagirių „pasveikti“ padedantį kokteilį. Atsikėlę su stipriu galvos skausmu ar net pykinimu, žmonės imasi įvairiausių būdų, kaip sau padėti išgyventi pagirias.
2023-04-10

Nenuvertinkite galvos skausmo: šie signalai įspėja apie nepagydomą ligą

Man migrena ar paprasčiausias galvos skausmas? Šį klausimą retai sau iškelia žmonės, kurie nuo vaikystės skundžiasi galvos skausmais, pasakoja vaistininkė Toma Gečienė. Anot jos, įtarti migreninius galvos skausmus gali būti paprasčiau turintiems migreną su aura, kurios simptomai pasireiškia regos pokyčiais – blyksniais, tamsiomis dėmėmis ar tunelio efektu. Todėl ji dalijasi patarimais, kaip atskirti paprastą galvos skausmą nuo migrenos.
2023-03-23

Siautės magnetinė audra: pataria, ką daryti, jei užklupo šie simptomai

Sklindant žiniai, kad Lietuvoje kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros, įvardijama, kad šiuo laikotarpiu gyventojus gali kamuoti tokie simptomai kaip padidėjęs kraujospūdis, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, bendras silpnumas bei netgi lėtinių ligų paūmėjimas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad šiuos simptomus tikrai gali pajusti ne kiekvienas, o visgi su jais susidūrus svarbiausia pasirūpinti individualių simptomų malšinimu, rašoma pranešime spaudai.
218 2023-03-10

Kai skausmas varo iš proto: apie tokias gydymo galimybes dar žino ne visi

Su galvos skausmu bent kartą gyvenime, ko gero, esame susidūrę visi, tačiau ne visi įsivaizduojame, kokiu sudėtingu gyvenimas tampa, kai tokie skausmai vargina nuolat. Medikai savo ruožtu pažymi, kad vis tik dar ne visi pacientai žino apie šiuolaikines skausmo gydymo galimybes. Medikai pažymi, kad skausmas visame pasaulyje yra didžiulė problema. Skaičiuojama, kad maždaug penktadalis suaugusiųjų mūsų planetoje kenčia skausmą.

Ryte kankina galvos skausmas? Turi jums liūdnų žinių

Kasmet milijonai žmonių visame pasaulyje suserga smegenų navikais, deja, dažnai šios ligos pastebimos per vėlai. Daugeliu atveju, pirmieji požymiai pasireiškia tik tada, kai intrakranijinis spaudimas viršija tam tikrą ribą. Kadangi gulint padaugėja skysčių, supančių smegenis, kai kurie simptomai gali būti labiau išreikšti vos atsibudus, rašo express.co.uk. 2021 m. recenzuojamame žurnale „Cephalalgia“ paaiškinta: „Galvos skausmas yra vienas iš pagrindinių simptomų, siejamų su smegenų navikais.
2023-02-04

Susitrenkėte galvą? Vaistininkė pasakė, kada tai – labai rimta, o kada pakaks šalto kompreso

Tikriausiai daugelis yra nors kartą gyvenime silpniau ar stipriau susitrenkę galvą. Tačiau kartais išties sunku suprasti, kada tai rimta situacija, reikalaujanti gydytojų apžiūros, o kada pakanka šalto kompreso ir poilsio – atsako vaistininkė.  Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, viena yra galvos susitrenkimas, einant pro žemą staktą nespėjus pasilenkti, bet visai kas kita yra kritimas visu ūgiu ar daikto iš didesnio aukščio nukritimas ant galvos.
2023-02-03

Gera žinia šio regiono pacientams: naujoviškas migrenos gydymo būdas – jau ir Panevėžio ligoninėje

Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje naujai atidarytas migrenos kabinetas leis pacientams greičiau ir kokybiškiau gauti inovatyvų ir šiuolaikišką gydymą, besiskundžiantiems migrena. „Migrenos priepuoliui būdingi intensyvūs galvos skausmai, ženkliai sutrikdantys kasdieninę veiklą ir bloginantys gyvenimo kokybę. Migrenos priepuolio gydymas priklauso nuo priepuolio sunkumo ir prieš tai skirto gydymo efektyvumo.

Profesorius – apie lietuvius dažnai varginančią ligą, kuri negydoma gyvenimą gali paversti tikru košmaru

Galvos skausmas – vienas iš dažniausių žmogų varginančių skausmų. Kartais galvą tik šiek tiek maudžia, o kartais tai jau trukdo atlikti kasdienius darbus. Kaip atskirti, ar tai – tik paprastas galvos skausmas, o gal – jau migrena?  Apie tai, ar galvos skausmas – tik „ponų liga“, kaip atpažinti migreną ir kaip sau padėti, išsamiau papasakojo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų vyresnysis gydytojas neurologas prof. Dalius Jatužis.

Po lytinių santykių jonavietei kirto stiprūs galvos skausmai: paaiškino, kodėl taip būna

Lytinius santykius ne visada lydi vien tik malonumas. Kai kuriuos žmones lytinių santykių metu ar po jų gali imti varginti galvos skausmas, kurio priežastis – lytinė veikla. Nors su tokio tipo skausmu susiduria ne itin daug žmonių, nuo to neapsaugotas nė vienas, gyvenantis aktyvų lytinį gyvenimą.
2022-11-27

Galvos skausmo vieta išduoda jo priežastį: pasidalino patarimais, kas padės numalšinti

Galvos skausmas – tai viena dažniausių priežasčių, paskatinančių žmones ieškoti greitos pagalbos vaistinėse. Farmacininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad skirtingi galvos skausmai gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas ar tiesiog siųsti priminimą pasirūpinti savimi – pailsėti, išgerti stiklinę vandens ar pasitikrinti kraujospūdį. „Eurovaistinės“ farmacininkė dalinasi patarimais, kaip atskirti galvos skausmus, bei kaip efektyviausiai juos numalšinti.
2022-11-10

Vargina galvos skausmas? Žinoma gydytoja patarė neskubėti griebtis vaistų

Yra žmonių, kuriems niekada neskauda galvos. Tačiau daugybei pasaulio gyventojų galvos skausmas yra ne žodžių junginys, o tikra kančia, kurios tarptautinis pavadinimas migrena. Kai kurie tyrimai rodo, kad migrena labiau paplitusi nei tokios ligos kaip bronchų astma, cukrinis diabetas ir epilepsija drauge sudėjus. Teigiama, kad migrena serga dešimtadalis žmonių, kurie skundžiasi galvos skausmais.
2022-10-27

Tūkstančiams lietuvių gresia ši būklė: dėmesio centre – vienas simptomas

Ne vienas šeimos gydytojas pažymi, kad nemažai pacientų, anksčiau persirgusių COVID-19, kreipiasi pagalbos dėl galvos skausmų, kurie kankina pakankamai ilgai, trukdo kasdieniniam darbui, ženkliai blogina gyvenimo kokybę, konstatuoja profesorius Julius Kalibatas. Jis pasakojo, kad viena pacientė skundėsi, kad po koronavirusinės infekcijos jai prasidėjo migrenos priepuoliai. „Analgetikų poveikis buvo menkas, bet sesers naudojami migrenos gydymui vaistai tikrai padėjo.

34-erių Linai smogė insultas: jį išdavė 1 nekaltas simptomas

Linksmos, energingos ir vietoje nenustygstančios Linos Bagučianskienės, įsikūrusios Airijoje, gyvenimas drastiškai pasikeitė vos per vieną dieną – sveikata nesiskundusią moterį staiga ištiko insultas. Jo padarinius Lina jaučia iki šiol, tačiau nenuleidžia rankų: gyvenimas pilnas gražių momentų, kuriuos verta branginti. Galvos skausmas buvo vienintelis simptomas, išdavęs apie artėjantį insultą, tačiau niekas nė neįtarė, kad viskas baigsis taip skaudžiai.
2022-10-04

Gera žinia – dėl gyvybei pavojingos būklės lietuviams pasitikrinti bus paprasčiau

Smegenyse rasta aneurizma ir dabar reikia priimti sprendimą, kokį gydymo būdą – stebėjimą, aneurizmos embolizaciją ar neurochirurginę operaciją – rinktis? Pasaulinė praktika rodo, jog tokioje situacijoje labai svarbu išgirsti dviejų skirtingų specialistų nuomones: neurochirurgo ir intervencinio radiologo. Iki šiol pas pastarąjį Lietuvoje patekti būdavo beveik neįmanoma, tačiau SAM įgyvendinus pokytį pacientams šis kelias tapo atviras.  Smegenų aneurizmą Lietuvoje turi 1 iš 20 žmonių.
2022-09-30

Įkyrus galvos skausmas radviliškietei pranašavo skaudžią ligą: įspėja kitus nenumoti ranka

Migrena – gyvenimo mokytoja, kuri neretai iš žmogaus atima jėgas, kantrybę ir stiprybę. Daugiau nei dešimt metų nuo migrenos su aura kenčianti radviliškietė Indrė Šaulianskaitė pasakoja, kad nors ši liga dažniausiai atima apie pusę mėnesio geros savijautos, tačiau tuo pačiu ir moko gyvenime išlaikyti pusiausvyrą. Radviliškietė Indrė Šaulianskaitė teigia, kad problemos su nemaloniu galvos skausmu prasidėjo būnant 12-oje klasėje.
2022-09-18

Svaigsta galva, o gydytojai sako, kad „jums nieko nėra“? Medikė tikina, kad šviesa tunelio gale yra

20 procentų žmonių bent kartą gyvenime skundžiasi galvos svaigimu, žinoma, kalbame ne apie tuos atvejus, kai padauginama alkoholio ar pasisupus karuselėje. Galvos svaigimą gali sukelti aibė skirtingų priežasčių, pradedant nuo streso, neišsimiegojimo, mažakraujystės, padidėjusio kraujospūdžio, širdies ritmo sutrikimo iki subtilių priežasčių, tokių kaip pusiausvyros nervo uždegimas, vidinės ausies kristalų iškritimas arba senatvinis vestibulinės funkcijos nusilpimas.
2022-08-12

2 simptomai išduoda, kad sergate ilguoju COVID-19: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate

Koronavirusas daugeliui atrodo kaip lengva liga, tačiau kai kuriems pacientams simptomai po infekcijos nedingsta keletą savaičių ir mėnesių. Naujas tyrimas patvirtino, kad du simptomai  beveik 70 procentų atvejų kankina iki keturių mėnesių, rašo express.co.uk. Mokslininkai pamažu išsiaiškina ilgojo koronaviruso komplikacijas, kurios, atrodo, paveikia vis daugiau žmonių Jungtinėje Karalystėje. Tačiau kai kurie klausimai dėl šios ligos vis dar neatsakyti.
2022-08-10
Į viršų