• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Valstijų prezidentas įsakė atlikti tyrimą dėl kiniškuose automobiliuose naudojamų technologijų, kurios gali sekti JAV vairuotojus, praneša „The New York Times“.

Jungtinių Valstijų prezidentas įsakė atlikti tyrimą dėl kiniškuose automobiliuose naudojamų technologijų, kurios gali sekti JAV vairuotojus, praneša „The New York Times“.

REKLAMA

Ketvirtadienį JAV prezidentas J. Bidenas ėmėsi veiksmų, jog į Jungtinių Valstijų rinką nepatektų pigūs kiniški automobiliai ir sunkvežimiai. Jų tarpe – ir elektromobiliai, kurių gamybą subsidijuoja Kinijos vyriausybė.

Tokį sprendimą JAV prezidentas priėmė atsižvelgdamas į Kinijoje pagamintų transporto priemonių naudojamas technologijas, kurios kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. J. Bideno teigimu, šios technologijos gali siųsti informaciją į Kinijoje esančius serverius, prie kurių gali prieiti atitinkamos Kinijos vyriausybės institucijos.

Manoma, jog pradėjus šį tyrimą, gali būti iš naujo nustatyti nauji reglamentai ir apribojimai kiniškoms transporto priemonėms.

REKLAMA
REKLAMA

J. Bideno administracijos atstovai „The New York Times“ žurnalistams leido suprasti, jog tai yra tik pirmasis žingsnis, su kuriuo siekiama sustabdyti kiniškų transporto priemonių invaziją.

REKLAMA

Administracijos atstovai sakė, jog ribojimai apimtų ne tik Kinijoje pagamintas transporto priemones. Ribojimai galiotų Kinijos gamintojams apskritai, kurie siekia apeiti sistemą, planuodami naujas gamyklas Meksikoje.

Pastaraisiais metais Kinijos automobilių gamintojai sparčiai didina transporto priemonių gamybos ir eksporto mastus. Vyriausybei subsidijuojant jų gamybą, praktiškai visi Kinijos gamintojų automobiliai yra ženkliai pigesni už europietiškus, japoniškus ir amerikietiškus. Pirkėjai neatsižvelgdami į grėsmes ir fakto, jog pirkdami kiniškus automobilius remia šaliai nepalankų režimą, mažina vietos gamintojų konkurencingumą.

REKLAMA
REKLAMA

J. Bideno administracijos atstovai teigia, jog planai uždėti apynasrį Kinijos gamintojams buvo iš pradžių suderinti su vietiniais gamintojais, pradedant „Tesla“ ir baigiant „Stellantis“, „Ford“ ir „General Motors“.

„Kinija yra pasiryžusi dominuoti automobilių rinkoje į pagalbą pasitelkiant nesąžiningus metodus“, – sakė J. Bidenas.

„Dabartinė Kinijos politikos kryptis gali mūsų rinką užtvindyti savo transporto priemonėmis ir tokiu būdu sukelti pavojų nacionaliniam saugumui. Neleisiu, jog taip atsitiktų“, – tęsė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausią baimę kelia kiniškuose automobiliuose įdiegta programinė įranga, kuri, administracijos atstovų teigimu, gali sekti kur amerikiečiai važiuoja, kokiomis programėlėmis naudojasi, netgi su kuo jie kalbasi.

Administracijos atstovai pažymėjo, jog Jungtinių Valstijų gamintojai, gaminantys ir parduodantys savo automobilius Kinijos rinkoje, buvo priversti į savo transporto priemones įdiegti programinę įrangą, kuri padėtų sekti jų vairuotojus.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų