• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas tvirtina, kad dėl krizės Gruzijoje kaltos yra Jungtinės Amerikos Valstijos.

REKLAMA
REKLAMA

Po karinės invazijos į Gruziją  ir po dviejų jos separatistinių respublikų - Pietų Osetijos ir Abchazijos nepriklausomybės pripažinimo Maskvai pasijutus izoliuotai, V. Putinas pareiškė, kad karas Gruzijoje prasidėjo Vašingtone, kuris esą šitaip siekė atkurti šaltojo karo atmosferą, siekiant sustiprinti respublikonų kandidato Johno McCaino pozicijas kovoje dėl prezidento posto, penktadienį rašo internetinis dienraštis „guardian.co.uk“,

REKLAMA

Trečiadienį Rusijos sprendimą pripažinti Gruzijos separatinių respublikų nepriklausomybę vieningai pasmerkė septynių Didžiojo aštuoneto (G8) valstybių vadovai. Negana to, Rusijos pagrindinės sąjungininkės taip pat atsisakė palaikyti Maskvą.

Prieš septynerius metus viršūnių susitikime Tadžikistane Kinija, keturios posovietinės Centrinės Azijos šalys ir Rusija vieningai deklaravo pagarbą teritoriniam valstybių vientisumui ir kritikavo jėgos panaudojimą. Kaip praneša „guardian.co.uk“, Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį nuvyko į Tadžikistano sostinę Dušanbė, šitaip siekdamas gauti šių šalių paramą Gruzijos klausimu, tačiau liko nieko nepešęs.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip tvirtina penktadienio dienraštis „Financial Times”, Rusijos prezidentui nepavyko ketvirtadienį perkalbėti Kinijos, Kirgizijos, Kazachstano, Uzbekistano ir Tadžikistano vadovų, kad šie pritartų tiek Rusijos veiksmams Gruzijoje, tiek sprendimui pripažinti Pietų Osetijos ir Abchazijos nepriklausomybę.

Septynios Didžiojo aštuoneto  narės - Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija, JAV ir Didžioji Britanija irgi sako, kad Maskva, pripažindama šių regionų nepriklausomybę, pažeidė Gruzijos integralumą ir suverenitetą. Pasmerkdamos Rusijos veiksmus, lyderiaujančios pasaulio valstybės išreiškė paramą Gruzijos vyriausybei, tvirtina internetinis dienraštis BBC.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak to paties šaltinio, toks Rusijos poelgis tik paryškino faktą, jog Rusija tampa izoliuota. Nepaisant to, Rusijos ambasadorius Briuselyje  Jevgenijus Čizovas tikina, kad „Rusija nesijaučia izoliuota ir nebijo tokia būti“.

Britanijos užsienio reikalų ministras Davidas Milibandas šią savaitę  paragino Europos Sąjungą ir NATO „imtis griežtai spręsti santykius su Rusija“ ir perspėjo Rusijos prezidentą Dmitrijų Medvedevą nepradėti naujo šaltojo karo. Tačiau D. Milibandas nepritarė siūlymams pašalinti Rusiją iš Didžiojo aštuoneto ir vietoj to paragino ES ir NATO iš naujo peržvelgti savo santykius su šia valstybe.

REKLAMA

Pirmadienį abeji Rusijos parlamento rūmai pritarė Pietų Osetijos ir Abchazijos prašymui pripažinti jų nepriklausomybę. Šį prašymą patenkino ir Rusijos prezidentas. Oficialiai šių regionų nepriklausomybę Rusija pripažino antradienį.

Pietų Osetija ir Abchazija de facto savo nepriklausomybę deklaruoja nuo 1990-ųjų, tačiau de jure nė viena pasaulio valstybė iki šiol to nebuvo pripažinusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų