8
Italija – Serbija (nuotr. FIBA)

Penktadienį pasaulio taurės turnyre startavo antrojo grupių etapo kovos. Dėl patekimo į ketvirtfinalį kovas pradėjusi Italija sunkiai, tačiau palaužė Serbijos rinktinę rezultatu 76:68.

8

Pirmąjį tašką mače Nikola Melli pelnė tik baudos metimu prabėgus pusantros minutės, o kiek vėliau jis pridėjo ir dar du taškus (2:3). Komandoms sunkiai sekėsi su metimais, o prabėgus pusei kėlinio priekyje buvo italai (2:7).

Likus trims minutėms Italija susikrovė ir dviženklę persvarą (10:20), o pasibaigus kėliniui komandas skyrė 4 taškai (19:23).

Antrame kėlinyje geriau startavo serbai ir iškart pelnė 4 taškus (23:25), o netrukus jie pirmąkart išsiveržė į priekį (26:25).

Likus trims minutėms iki ilgosios pertraukos italai ir vėl šiek tiek pabėga, o po Achille Polonaros baudų ir N. Melli dėjimo susikrauna 5 taškų persvarą (33:38).

Po antrojo kėlinio komandas skyrė minimalus skirtumas (42:40).

Trečiame kėlinyje ir toliau virė intensyvi kova, tačiau kiek sėkmingiau sekėsi serbams. Prabėgus 4 kėlinio minutėms Serbija jau turėjo dviženklę persvarą (52:42), o vėliau atsilikimas tik didėjo.

Nepaisant to, prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo 62:59, o rankų nenuleidę italai ketvirto ketvirčio pradžioje priartėjo per vieną tašką (62:61).

Likus pusei kėlinio Italija ir vėl sugebėjo persverti rezultatą į savo pusę (64:67). Aršiai kovęsi italai likus minutei turėjo 5 taškų persvarą, tačiau laikrodžiui rodant 28 sekundes persvara sumažėjo iki vieno metimo (76:78). Serbams daugiau nepavyko nieko sukurti ir galutinis rezultatas lėmė italų pergalę.

Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 18 (1/13 trit., 4 rez. perd.), Ognjenas Dobričius 15, Nikola Milutinov 14 (12 atk. kam.), Marko Guduričius 8, Aleksa Avramovičius 7 (4 atk. kam.), Nikola Jovičius 5, Stefanas Jovičius 4.

Italijos rinktinė: Simone Fontecchio 30 (9/11 dvit., 7 atk. kam.), Marco Spissu 14 (5 atk. kam.), Luigi Datome 10, Nicolo Melli 8 (6 atk. kam.), Alessandro Paiola 7 (6 rez. perd.), Achille Polonara 3 (5 atk. kam.), Luca Severini 3.