REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjo jau daugiau nei pusmetis, kai Sauliaus Skvernelio vadovaujamos XVII-osios Vyriausybės nariai užleido vietą Ingridos Šimonytės ministrų kabinetui. Per tiek laiko buvę ministrai ne tik spėjo pailsėti, bet ir rasti naujos veiklos. Vieni jų nuo politinio lauko nenutolo, kiti save išbandė naujuose amplua, o kai kas dėl karjeros net kovoja teismuose.

Praėjo jau daugiau nei pusmetis, kai Sauliaus Skvernelio vadovaujamos XVII-osios Vyriausybės nariai užleido vietą Ingridos Šimonytės ministrų kabinetui. Per tiek laiko buvę ministrai ne tik spėjo pailsėti, bet ir rasti naujos veiklos. Vieni jų nuo politinio lauko nenutolo, kiti save išbandė naujuose amplua, o kai kas dėl karjeros net kovoja teismuose.

REKLAMA

S. Skvernelio vadovaujamas ministrų kabinetas darbą pradėjo 2016-ųjų gruodį. Keturiolikos ministerijų vadovais spėjo pabūti 24 ministrai. Akivaizdu, ne visi išdirbo pilnas kadencijas. Portalas tv3.lt kviečia prisiminti buvusius XVII-osios Vyriausybės ministrus ir sužinoti, ką jie veikia dabar.

Iš Vyriausybės – į Seimą

Nemažai buvusios Vyriausybės narių, tarp jų ir ekspremjeras S. Skvernelis, 2020 m. Seimo rinkimuose iškovojo Seimo mandatus. 

REKLAMA
REKLAMA

Į Seimą kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatai perrinkti S. Skvernelis, buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, buvęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

REKLAMA

S. Skvernelis išrinktas Seimo opozicijos lyderiu. Tuo metu K. Mažeiką LVŽS paskyrė savo sukurtos šešėlinės Vyriausybės žemės ūkio ministru, G. Surplį – šešėliniu užsienio reikalų ministru, A. Verygą – šešėliniu sveikatos apsaugos ministru.

Į Seimą taip pat perrinkti dar du buvę ministrai – buvusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė (kaip Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė) ir buvęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis (kaip Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatas).

Ministerijų, savivaldybių ir institucijų vadovai

Nors vadovavimą Aplinkos ministerijai S. Skvernelio Vyriausybėje iš Kęstučio Navicko ilgainiui perėmė jo bendravardis Kęstutis Mažeika, K. Navickas grįžo į ministrų kabinetą I. Šimonytės vadovaujamoje Vyriausybėje. Šiuo metu jis eina žemės ūkio ministro pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu du buvę S. Skvernelio ministrai jau ne pirmus metus vadovauja ne ministerijoms, o savivaldybėms. Tai Mindaugas Sinkevičius – buvęs ekonomikos ir inovacijų ministras, postą palikęs dar 2017-aisiais. Šiuo metu jis yra Jonavos rajono meras.

Kitas į merus pasukęs buvęs ministras – Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Jis iki 2018 m. gegužės vadovavo Žemės ūkio ministerijai.

Iki 2018 m. kovo teisingumo ministrės pareigas ėjusi M. Vainiutė po atsisveikinimo su S. Skvernelio ministrų kabinetu dar tais pačiais metais penkerių metų kadencijai buvo paskirta Seimo kontroliere. 2019 m. ji laikinai ėjo ir lygių galimybių kontrolierės pareigas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvęs S. Skvernelio Vyriausybės susisiekimo ministras Rokas Masiulis šių metų vasarį tapo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ vadovu.

Įspūdingos tarptautinės karjeros

Ko gero, įspūdingiausiai karjeros laiptais iš S. Skvernelio ministrų kilo Virginijus Sinkevičius. Pirmiausiai S. Skvernelio Vyriausybėje jis, paskirtas vadovauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, tapo jauniausiu ministru Lietuvos istorijoje. O 2019-ųjų pabaigoje V. Sinkevičius paskirtas jauniausiu eurokomisaru istorijoje. Jam skirtas aplinkos apsaugos ir vandenynų komisaro portfelis.

Kita kadencijos baigti nespėjusi S. Skvernelio Vyriausybės ministrė – buvusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ji 2019 m. rugpjūtį paskirta švietimo ir mokslo atašė prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos.

REKLAMA

Iki 2018 m. gruodžio Kultūros ministerijai vadovavusi Liana Ruokytė-Jonsson 2020 m. kovą laimėjo konkursą tapti kultūros atašė Švedijoje. Šiuo žingsniu ji grįžo į senas savo karjeros vėžes, mat L. Ruokytė-Jonsson kultūros atašė Švedijoje dirbo 1999–2007 metais. Kultūros atašė kadencijos trukmė – treji metai.

Karjerose pareikalavo „atšalimo“

Šių metų pradžioje žiniasklaida skelbė, kad buvę krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrai Raimundas Karoblis ir Linas Linkevičius grįžta į diplomatinę tarnybą – jiems atkuriami ambasadorių diplomatiniai statusai.

Tačiau vos po kelių savaičių prezidentas Gitanas Nausėda nusprendė netvirtinti buvusių ministrų ambasadoriais Briuselyje ir Vašingtone. Nors sakė priekaištų jų darbui neturintis, šalies vadovas pareikalavo, kad buvę ministrai pereitų „politinio atšalimo laikotarpį“.

REKLAMA

Tuomet iš karto pranešta, kad abu eksministrai kol kas eis ambasadorių ypatingiems pavedimams pareigas Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamente. 

„Atšalti“ G. Nausėda pareikalavo ir buvusio vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno, kuris buvo pateikęs prašymą atstatyti jam teisėjo statusą. Nesulaukę pritarimo, E. Misiūnas dėl tokio prezidento sprendimo kreipėsi teismą, tačiau šis šį pavasarį pareiškė negalintis skundo nagrinėti ir priversti prezidento išleisti E. Misiūnui palankaus dekreto.

Savo ruožtu E. Misiūnas dėl to kreipėsi š Apeliacinį teismą. O kol kas buvęs ministras, kaip birželio pabaigoje pranešė portalas 15min, svarsto dalyvauti „Regitros“ vadovo konkurse. Tai portalui patvirtino pats E. Misiūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu buvęs energetikos ministras Ž. Vaičiūnas 2020 m. pabaigoje pretendavo tapti Lietuvos generaliniu konsulu Los Andžele. Tačiau paskyrimo procedūra įstrigo po to, kai kandidatūra pasipiktino Seimo rinkimus laimėję konservatoriai. Netrukus tuometinis užsienio reikalų ministras L. Linkevičius procedūras nusprendė stabdyti. Galiausiai į minėtas pareigas paskirta Laima Jurevičienė.

Siekė pirmininkų postų

Trečiasis iš eilės S. Skvernelio Vyriausybėje ekonomikos ir inovacijų ministerijai vadovavęs Sinkevičius – Rimantas Sinkevičius – nuo politikos, panašu, nenutolo. Birželio viduryje vykusiuose rinkimuose jis siekė tapti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininku. Tiesa, prieš balsavimą savo kandidatūrą R. Sinkevičius atsiėmė.

REKLAMA

Pirmininko posto visai neseniai siekė ir buvęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. Jis dalyvavo birželio pabaigoje vykusiuose Lietuvos lenkų sąjungos pirmininko rinkimuose, tačiau prieš balsavimą kandidatūrą taip pat atsiėmė.

Karjeros universitetuose

L. Ruokytę-Jonsson prie Kultūros ministerijos vairo pakeitęs Mindaugas Kvietkauskas nuo kultūros ir politikos toli nenuklydo. Jis tapo Seimo nario Roberto Šarknicko visuomeniniu patarėju kultūros klausimais.

Taip pat M. Kvietkauskas – Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas. Be to, kaip literatūrologą jį galima išgirsti kuriant kultūrinius pasakojimus LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“.

REKLAMA

Į universitetą grįžo ir buvęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Buvęs Mykolo Romerio universiteto rektorius dėstys šio universiteto naujoje magistrantūros programoje – Švietimo ir mokslo politika ir vadyba.

Slapukai

O štai du ministrai – buvęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ir buvęs finansų ministras Vilius Šapoka – iš viešosios erdvės dingo it į vandenį. Apie E. Jankevičiaus karjeros vingius kol kas nieko sužinoti nepavyko, o Vilius Šapoka, portalo tv3.lt šaltinių teigimu, šiuo metu ieško darbo, dalyvauja pokalbiuose į pozicijas užsienyje.

Portalas tv3.lt jau yra aprašęs ir ankstesnių vyriausybių ministrų karjeras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų