l. linkevičius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „l. linkevičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „l. linkevičius“.

Išskirtinis S. Cichanouskajos interviu: atvirai apie vyrą, situaciją Baltarusijoje ir tai, dėl ko tebeverkia naktimis

Į naująjį TV3 sezoną laida „Pasaulis pagal moteris“ grįžta su trenksmu. Jau pirmojoje sezono laidoje žiūrovų lauks neeilinis pokalbis su be galo stipria moterimi, kuriančia istoriją. Būtent taip galima pavadinti Svetlaną Cichanouskają – anglų kalbos mokytoją, kuri netikėtai tapo politike. Laidoje viešės ir dar vienas ypatingas svečias, padėsiantis atskleisti šios moters asmenybę – buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
2021-09-04

Skvernelio ministrų karjeros vingiai: vieni – į tarptautinius vandenis, kiti teisybės ieško ir teismuose

Praėjo jau daugiau nei pusmetis, kai Sauliaus Skvernelio vadovaujamos XVII-osios Vyriausybės nariai užleido vietą Ingridos Šimonytės ministrų kabinetui. Per tiek laiko buvę ministrai ne tik spėjo pailsėti, bet ir rasti naujos veiklos. Vieni jų nuo politinio lauko nenutolo, kiti save išbandė naujuose amplua, o kai kas dėl karjeros net kovoja teismuose. S. Skvernelio vadovaujamas ministrų kabinetas darbą pradėjo 2016-ųjų gruodį. Keturiolikos ministerijų vadovais spėjo pabūti 24 ministrai.

„Trečioji lytis“ ir privalomos pasakos apie du princus – kokie mitai gaubia Stambulo konvenciją

Turbūt nėra žmonių, manančių, kad valstybė neturi ginti moterų nuo smurto, menkinimo ar diskriminacijos. Vis dėlto bet koks bandymas smurto apibrėžimą ir bausmes už jį įtvirtinti dokumentu atsimuša į sieną. Bene aštuonerius metus Lietuvoje netyla kalbos apie vadinamąją Stambulo konvenciją, kuri užkirstų kelią smurtui prieš moteris. Jos kritikai gąsdina, kad įtvirtinus dokumentą bus įteisinta trečioji lytis, tos pačios lyties asmenų santuoka bei pamokos apie du princus mokyklose.

Nausėda laukia naujų kandidatų į ambasadorius

Prezidentas laukia naujų kandidatų į šiuo metu laisvas ambasadorių pozicijas, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė. „Kaip suprantu, ministras Gabrielius Landsbergis siūlys prezidentui kitas kandidatūras į ambasadorius ir būtų gerai kuo greičiau tai padaryti, kad galima būtų kuo greičiau užpildyti šitas vakuojančias pozicijas“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento patarėja.

Atmesti kandidatai dėl „politinio atšalimo“: Nausėda laukia siūlymų

JAV verslo bendruomenei raginant prezidentą Gitaną Nausėdą greičiau paskirti ambasadorių Vašingtone, šis teigia tebelaukiantis siūlymų dėl ambasadoriaus Jungtinėse Valstijose. „Lietuvoje ambasadorius skiria prezidentas Vyriausybės teikimu, todėl prezidentas tebelaukia siūlymų dėl ambasadorių skyrimo į svarbias pozicijas, taip pat ir į ambasadoriaus postą Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – BNS sakė šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.
Aktualijos 2021-02-02

Baltijos šalys įveda naujas sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams

Lietuva, Latvija ir Estija penktadienį išplėtė sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams ir įtraukė į juodąjį sąrašą informacijos bei sporto ministrus bei milicijos pareigūnus. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius BNS sakė, kad Baltijos šalys koordinuotai sąrašą papildė 28 pavardėmis, siekiant išlaikyti spaudimą Aliaksandro Lukašenkos režimui. „Koordinuojant su latviais ir estais priėmėme sprendimą išplėsti nacionalines sankcijas“, – teigė ministras.

Lygesni už lygius? Čekijos sveikatos ministras užfiksuotas uždarytame restorane ir be kaukės

Koronavirusas nesirenka. Juo užsikrėtė dar vienas lyderis – Lenkijos prezidentas Andžejus Duda. O štai Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir vėl izoliuojasi po susitikimo su užsikrėtusiu Slovėnijos diplomatijos vadovu. Dar vakar Lenkijos prezidentas A. Duda lankėsi Nacionaliniame stadione Varšuvoje, kur šiuo metu įrenginėjama laikina lauko ligoninė koronaviruso pacientams. O štai šįryt pasaulį apskriejo žinia, kad A. Duda ir pats yra viruso nešiotojas.
2020-10-24

Saviizoliacijoje atsidūrė užsienio reikalų ministras Linkevičius

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius izoliuojasi po kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu Slovėnijos diplomatijos vadovu Anže Logaru. „Taip, ministras izoliuosis. Ne pirmą kartą Užsienio reikalų ministerija susiduria su panašia situacija, kai po kontakto su sergančiu asmeniu ir ministrui, ir kitiems diplomatams tenka izoliuotis. Vadovaujamės visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis“, – BNS šeštadienį sakė L. Linkevičiaus atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

12 kandidatų į premjerus: tarp jų – ir teisti, ir skandalistai

Artėjant Seimo rinkimams, kandidatuojančios partijos jau strateguoja, kas galėtų užimti vietas ministrų kabinete ir svarbiausia – kas galėtų perimti Vyriausybės vairą ir tapti premjeru. Kol kas jau aiškios 12 galimų kandidatų pavardžių. Visi norintys būti premjerais – spalvingos asmenybės nuo skandalistų iki teistų už korupciją. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su 12 partijų kandidatais į premjerus. Kitos partijos savo kandidatų dar nenumatė arba nepanoro atskleisti viešai.

Linkevičius – apie atsaką Baltarusijai: ambasadorių neatšauksime

Po Baltarusijos pareiškimo, kad atšaukiami Baltarusijos Užsienio reikalų ministerijos (URM) ambasadoriai iš Lietuvos ir Lenkijos, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius suorganizavo skubią spaudos konferenciją. Jis teigia, kad Lietuvos ambasadorių Baltarusijoje neatšauks.
REKLAMA
REKLAMA

Linkevičius su Vokietijos kolega aptarė situaciją Baltarusijoje

Lietuvos užsienio reikalų ministras penktadienį aptarė situaciją Baltarusijoje kartu su Vokietijos kolega Heiko Maasu. „Turėjome puikų pokalbį su kolega H. Maasu apie situaciją Baltarusijoje ir paramos pilietinei visuomenei svarbą“, – tviteryje pranešė L. Linkevičius. Šis pokalbis vyko prieš antradienį planuojamą Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos susitikimą Berlyne.
Aktualijos 2020-10-02

Lietuva ragina Armėniją ir Azerbaidžaną nutraukti karinius veiksmus

Kalnų Karabache sekmadienį kilus įnirtingiems susirėmimams, Lietuva ragina Armėniją ir Azerbaidžaną spręsti nesutarimus taikiu keliu, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jis perspėja, kad dabartinė situacija gali eskaluotis iki pražūtingo karo, pareikalausiančio daugybės civilių aukų. „Labai atidžiai stebime situaciją ir tikrai tai gali įsiliepsnoti į labai didelį konfliktą – be jokios abejonės. Ar tai įvyks, parodys laikas, dabar sunku kažką pasakyti.

Linkevičius: po inauguracijos A. Lukašenka tapo buvusiu prezidentu ir teisine prasme

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad po Minske slapta surengtos inauguracijos Aliaksandras Lukašenka gali būti vadinamas buvusiu Baltarusijos prezidentu ne tik politine, bet ir teisine prasme. Ministro vertinimu, iš anksto neskelbtoje ceremonijoje priesaiką davęs A. Lukašenka bando imituoti tai, „ko nėra realybėje“, ir tai prisideda prie valdžios represijų prieš žmones. L. Linkevičius jau anksčiau ne kartą yra pavadinęs A. Lukašenką buvusiu prezidentu.
Aktualijos 2020-09-23

Linkevičius: strateginis dialogas su Turkija turi vykti

Turkijoje, kurios santykiai su NATO sąjungininke Graikija pastaruoju metu paaštrėjo, yra daug neraminančių aspektų, tačiau strateginis dialogas su šia šalimi turi būti vykdomas, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Anot jo, be įtampos su Graikija Viduržemio jūroje, neramina ir glaudus Ankaros suartėjimas su Rusija. „Yra daug aspektų, kurie neramina. Ir kontekstas, susijęs su NATO, ginkluotės pirkimas iš Rusijos, suartėjimas su Rusija.
Aktualijos 2020-08-29

DIENOS PJŪVIS. Užsienio reikalų ministras Linkevičius apie Lukašenkos režimą

Baltarusijos rinkimų atgarsiai jau antra savaite yra vieni svarbiausių įvykių Europoje. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra sakęs, kad yra nerimą keliančių požymių, jog Rusija gali svarstyti „paprastuoju būdu“ prisijungti Baltarusiją. Išsamiau pokalbis su juo apie tai naujienų portale tv3.lt. „Tebėra įtampa, kadangi yra daug neaiškumų su vadinamąja tarptautine parama iš Rusijos. Manau, kad čia svarsto ir pati Rusija, kaip pasielgti.

Vilniuje išniekintas Vilniaus Gaonui skirtas paminklas

Vilniuje išniekinus Vilniaus Gaonui skirtą paminklą užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad šis išpuolis nukreiptas ir prieš Lietuvą. „Kaskart, kai mūsų šalyje įvyksta tokie vandalizmo aktai, pritrūkstu žodžių jiems apibūdinti. Vien pasmerkimas, pasipiktinimas ar apgailestavimas yra per mažai išreikšti jausmams, kurie užplūsta matant, kad tokie dalykai dar vyksta Lietuvoje“, – BNS perduotame komentare sakė ministras. „Kokie vandalų tikslai – žino tik jie patys.
Aktualijos 2020-06-27

Linkevičius: koronavirusas nėra kliūtis Rusijos agresijai

Koronaviruso pandemija netrukdo Rusijai tęsti agresijos Rytų Ukrainoje, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Virusas nėra kliuvinys tiesioginei Rusijos agresijai vykdomai prieš Ukrainą. Statistika rodo, kad apšaudymų skaičius yra padidėjęs, jei lygintume su tokiu pačiu laikotarpiu pernai“, – LRT radijui penktadienį sakė ministras.

Linkevičius pripažino, kad dėl Astravo AE saugumo problemų kalbama konstruktyviau

Baltarusijoje apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Minskas ima konstruktyviau kalbėti apie Astravo atominės elektrinės (AE) saugumą. Ministras trečiadienį žurnalistams sakė sveikinantis Baltarusijos sprendimą priimti ekspertus iš Europos Komisijos.

Linkevičius: Minskas turi laikytis rekomendacijų dėl Astravo AE

Baltarusijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras sieks, kad Minskas atsižvelgtų į Lietuvos reikalavimą laikytis tarptautinių rekomendacijų dėl Astravo atominės elektrinės (AE).  Pasak Lino Linkevičiaus, kadangi jau pastatytas pirmas reaktorius ir beliko atvežti kurą, dabar būtina daryti viską, kad „galima žala būtų mažesnė“. „Yra tarptautinių organizacijų labai konkrečios rekomendacijos, pravesti tvarumo streso testai – irgi labai konkrečios rekomendacijos.
Aktualijos 2020-02-03

Linkevičius: JAV sveikina Lietuvos aktyvesnį įsitraukimą į dialogą su Baltarusija

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Jungtinės Valstijos sveikina aktyvesnį Lietuvos įsitraukimą į dialogą su Baltarusija. Tai ministras teigia išgirdęs iš JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojo Philipo T. Reekerio per sekmadienį vykusį judviejų pokalbį telefonu. Į Minską kitą savaitę vykstantis L. Linkevičius su JAV diplomatu aptarė savaitgalį vykusį valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo vizitą Baltarusijoje.

Su Ukrainos prezidentu susitikęs Linkevičius: Zelenskis nuoširdžiai siekia taikos

Su Ukrainos prezidentu antradienį susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad dalį karinių pajėgų nuo kontaktinės linijos atitraukiantis Volodymyras Zelenskis nuoširdžiai tikisi proveržio siekiant taikos, bet kartu nerimauja dėl visuomenės nuotaikų. L. Linkevičius su Ukrainos prezidentu susitiko Mariupolyje po apsilankymo karo sugriautoje Šyrokinės gyvenvietėje.
Aktualijos 2019-10-29

Karbauskis gina užsienio reikalų ministrą: konservatoriai vengia priekaištų prezidentui

Užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dėl glaudesnio dialogo su Baltarusija kritikuojantys konservatoriai turėtų pirmiausia priekaištauti prezidentui Gitanui Nausėdai, tačiau vengia tai daryti dėl politinio pavojaus, sako valdančiųjų „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis. „Jei kaltina ministrą L. Linkevičių, tai pirmiausia reikėtų kaltinti prezidentą.

Linkevičius dėl atminimo lentos įžvelgia grėsmių: tai yra kenkimas šaliai

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad karininko Jono Noreikos atminimo lentą ant bibliotekos pastato Vilniuje pakabinę aktyvistai pakenkė Lietuvai. Pasak ministro, šie veiksmai pakenks Lietuvos įvaizdžiui ir gali neigiamai atsiliepti santykiams su Izraeliu ir Jungtinėmis Valstijomis. „Šis veiksmas vėl pritrauks dėmesį, deja, ne iš gerosios pusės parodys Lietuvą.

Linkevičius: Kinijos diplomatai peržengė leidžiamas ribas

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pirmadienį iškvietė Kinijos ambasadorių ir įteikė jam notą dėl incidento per rugpjūtį Vilniuje vykusį mitingą Honkongui palaikyti. Notoje pabrėžiama, kad Kinijos ambasados atstovų veiksmai, nukreipti prieš Lietuvos Konstitucijos garantuojamas demokratines laisves ir pažeidžiantys viešąją tvarką, nėra priimtini ir nebus toleruojami, rašoma ministerijos pranešime.
Aktualijos 2019-09-02

Linkevičius išsakė savo pastebėjimus: Vakarų Balkanų šalys turi laikytis bendros tvarkos

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad narystės Europos Sąjungos (ES) siekiančios Vakarų Balkanų šalys turi laikytis bendros ES užsienio ir saugumo politikos. Jis taip pat tvirtino, kad stojimas į Bendriją turi būti susijęs su atliktais darbais, o ne vykti pagal iš anksto suplanuotą tvarkaraštį.
Aktualijos 2019-08-30

Profesionalų eros pabaiga: iš 14 ministrų liko 4

Per trejus premjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamos vyriausybės metus profesionalų gretas sparčiai pakeitė daugiau politinės patirties turintys ministrai. Politologai konstatuoja profesionalų vyriausybės eros pabaigą.

Linkevičius sureagavo į įvykius Gruzijoje: ragina vengti smurto

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį paragino gruzinus vengti smurto, kilus susirėmimams prie parlamento rūmų Tbilisyje. Per protestus dėl Rusijos įstatymų leidėjo Sergejaus Gavrilovo kalbos Gruzijos parlamente sužeisti dešimtys žmonių – tiek aktyvistų, tiek pareigūnų. „Mes galime suprasti kilusį pasipiktinimą, tačiau norime raginti tiek valdžią, tiek protestuotojus laikytis įstatymų ir Konstitucijos bei vengti smurto“, – BNS sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Aktualijos 2019-06-21

Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministrai aptarė ES Rytų kaimynystės politikos ateitį

Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Urmas Reinsalu (Urmas Reinsalus) penktadienį Vilniuje aptarė Europos Sąjungos Rytų kaimynystės politikos ateitį. „Rytų kaimynystės politika neturi tapti techniniu procesu, privalome išlaikyti bendradarbiavimo dinamiką ir labiau atsižvelgti į mūsų partnerių pageidavimus“, – Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime cituojamas L. Linkevičius.
Aktualijos 2019-06-14

Užsienio lietuvių aktyvumas rinkimuose nustebino: reikia atskirų apygardų

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad didelis užsienio lietuvių aktyvumas prezidento rinkimuose yra pagrindas diskutuoti dėl vienos ar dviejų atskirų rinkimų apygardų užsienyje, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, prezidento rinkimuose bei dviejuose referendumuose užsienyje balsavo 42,5 tūkst. Lietuvos piliečių – tikėtina, kad šis skaičius augs, nes dar keletą dienų bus laukiama balsavusiųjų paštu biuletenių.
Aktualijos 2019-05-13

Linkevičius prakalbo apie Pakso susitikimą su Lukašenka

Su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka susitikęs europarlamentaras Rolandas Paksas neatstovauja Lietuvai, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Jis atstovauja sau ir dar, kaip sako, kažkam, bet norėčiau atkreipti dėmesį, kad jis tikrai neatstovauja Lietuvai, neatstovauja mūsų institucijoms ir mūsų politikai“, – BNS penktadienį sakė ministras. Jis tvirtino, kad politikas savo veiksmų su ministerija nederino.

Kijeve Linkevičius susitiko su Zelenskiu ir įteikė dovanų iš Lietuvos

Ketvirtadienė Kijeve, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį. „Didelis tautos palaikymas visuose Ukrainos regionuose jums suteikia unikalią galimybę sutelkti šalį užtikrinant Ukrainos teritorinį vientisumą ir nepriklausomybę, tęsiant reformas, vykdant kovą su korupcija, įgyvendinant Asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga“, – teigė ministras, naujam Ukrainos vadovui linkėdamas įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

Linkevičius: Ukrainos prezidento rinkimai rodo nusivylimą kova su oligarchais

Ukrainos prezidento rinkimai, per kuriuos komikas Volodymyras Zelenskis įveikė dabartinį šalies prezidentą Petro Porošenką, rodo nusivylimą kova su oligarchais, mano Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Maidanas buvo iškėlęs kartelę valdžiai tiek aukštai, kad valdžia jos tiesiog neįveikė. Pirmiausia tai pasakytina apie šalies oligarchizaciją, korupciją.

Motuzas atšaukiamas iš Rusijos konsultacijoms: tapo pažeidžiamas

Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas bus atšauktas konsultacijoms į Lietuvą, nes tampa pažeidžiamas. Toks sprendimas priimtas dėl dviejų priežasčių – ambasadoriaus apklausos ikiteisminiame tyrime dėl vizos išdavimo ir grasinimų ambasadoriui dėl Sausio 13-osios bylos, teigia ministerijos atstovai.
Aktualijos 2019-04-11

Linkevičius: po rinkimų provakarietiška Ukrainos kryptis nesikeis

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį pareiškė, kad provakarietiška Ukrainos kryptis neturėtų pasikeisti po šioje šalyje vykstančių prezidento rinkimų. „Drįsiu prognozuoti, kad iš esmės neturėtų pasikeisti Ukrainos politika“, – žurnalistams Palangoje po susitikimo su Vidurio ir Šiaurės Europos šalių užsienio reikalų ministrais sakė L. Linkevičius. „Visi kandidatai (...) nežadėjo keisti politikos iš principo.
2019-04-01

Seimas Linkevičių išvietė ant kilimėlio – turės pasiaiškinti

Dešimt opozicijai priklausančių parlamentarų iškvietė užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių į Seimo posėdį paaiškinti poziciją dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės. Seimo nariai prašo ministro paaiškinimų dėl premjero Sauliaus Skvernelio pasiūlymo Baltarusijai vietoj atominės jėgainės vystyti dujinę elektrinę. L. Linkevičius atsakymus iš Seimo tribūnos turėtų pateikti ketvirtadienio popietę.

Linkevičius: sprendžiant dėl „Huawei“ reikia laikytis įstatymų

Kinijos technologijų milžinei „Huawei“ sulaukiant JAV ir Europos pareigūnų įtarimų dėl galimų saugumo spragų ar šnipinėjimo, Lietuvos užsienio reikalų ministras teigia, kad saugumo situaciją būtina vertinti atsakingai, tačiau kartu reikia laikytis teisės principų. „Huawei“ turi teisę dalyvauti, šiuo metu bent jau tokia teisinė bazė, tarptautiniuose konkursuose. Mes esame teisinė valstybė ir tuomet, kai atitinkamos institucijos priims kitus sprendimus, tai bus kiti sprendimai.
Aktualijos 2019-03-12

Britanijos parlamentui atmetus „Brexit“ sutartį – nežinia Lietuvoje

Jungtinės Karalystės parlamentarams antradienio vakarą atmetus pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sutartį, Lietuva laukia tolesnių Londono žingsnių, tačiau rengiasi galimam „Brexitui“ be susitarimo. „Rezultatas yra toks, koks yra, ir mes dabar laukiame, ką darys Britanijos vyriausybė. Kamuolys yra Londone, ne kažkur kitur“, – BNS telefonu iš Kijevo sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Anot jo, ES šalys neketina peržiūrėti su Theresos May Vyriausybe sudarytos „Brexit“ sutarties.
Aktualijos 2019-01-16

Ruošiamas kelias, kaip iš krizių zonų susigrąžinti lietuvius

Seimas ėmėsi įstatymo, kuris iš krizių zonų į Lietuvą leistų perkelti lietuvių kilmės asmenis. Naujo įstatymo projektui šeštadienį pritarta bendru sutarimu, o tolesnis jo svarstymas numatytas pavasario sesijoje.
Aktualijos 2019-01-14

Rusijos atstovė Lietuvos ministrą išvadino chamu

Kremliaus propagandos ašies – Užsienio reikalų ministerijos – atstovė žiniasklaidai Marija Zacharova prabilo apie Lietuvą. Jai ypač nepatiko Lietuvos URM ministro Lino Linkevičiaus pasisakymai dėl Rusijos agresyvių išpuolių šalia okupuoto Krymo. Netrukus po pasaulį sukrėtusių įvykių šalia okupuoto Krymo sąsiaurio, Linas Linkevičius yra pareiškęs: „Ryžtingai smerkiame Rusijos panaudotą fizinį Kerčės sąsiaurio blokavimą ir ukrainiečių laivo taranvimą.
2018-12-06

Amerikiečiai įvertino Rusijos galimybes užpulti Baltijos šalis

JAV analitikai iš prestižinės bendrovės RAND įvertino Vakarų šalių atgrasymo politiką, kurią JAV vykdo Baltijos šalyse. Grėsmė regionui nuo Rusijos yra minimali, tačiau Vašingtonui rekomenduojama demonstruoti Baltijos šalių palaikymą, rašoma amerikiečių ataskaitoje. Nepaisant iššūkių, kurie iškilo JAV dėl būtinybės ginti tokius regionus, kaip Rytų Europa ir Kinijos jūra, amerikiečių kariuomenė neskiria pakankamai dėmesio potencialių priešininkų atgrasymui juose.
2018-12-02

Vienas balsas lėmė sprendimą dėl Lietuvos dalyvavimo JT susitarime

Seimo Užsienio reikalų komitete (URK) trečiadienį išsiskyrus nuomonei, ar Lietuvai reikia dalyvauti Jungtinių Tautų (JT) susitarime dėl migracijos, lėmė URK pirmininko socialdarbiečio Juozo Bernatonio balsas. Keturi URK nariai palaikė konservatorių Lauryno Kasčiūno ir Audroniaus Ažubalio inicijuotą rezoliuciją, keturi – J. Bernatonio ir užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus projektą. Kadangi balsai pasiskirstė po lygiai, sprendimą nulėmė komiteto pirmininko balsas.
Aktualijos 2018-11-28

Lietuva Ukrainai žada paramą po atakos Kerčėje

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį kalbėjosi telefonu su Ukrainos kolega Pavlo Klimkinu ir pažadėjo Kijevui Lietuvos paramą po to, kai Rusija užėmė tris ukrainiečių karo laivus Kerčės sąsiauryje. „Pasikalbėjau telefonu su Ukrainos kolega Pavlo Klimkinu. Po Rusijos atakos prieš Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje dar kartą patvirtinau jam tvirtą Lietuvos solidarumą“, – tviteryje parašė L. Linkevičius.

Linkevičus apie „Brexit“: reikia susilaikyti nuo euforijos

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį pasveikino proveržį Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES derybose, bet ragino susilaikyti nuo euforijos, kol „Brexit“ susitarimas nėra galutinai patvirtintas. „Reikia pažymėti tam tikrą lūžį derybose, kur buvo pasiekta, kad šitas pasitraukimo procesas būtų kaip įmanoma sklandus“, – BNS sakė ministras. Vis dėlto jis teigė, kad fiksuojant svarbų etapą „Brexit“ derybose „kol kas nereikėtų skleisti“ euforijos.
Aktualijos 2018-11-15

Ažubalis pasmerkė Linkevičiaus poziciją dėl Astravo atominės elektrinės

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis smerkia prieš savaitę vykusios Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų tarybos metu ministro Lino Linkevičiaus išsakytus teiginius apie nesaugią Astravo atominę elektrinę ir Baltarusijos bei Europos Sąjungos bendradarbiavimo perspektyvas.
Aktualijos 2018-10-25

Linkevičius: „Rusija pati nesilaiko šios sutarties“

 Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tikisi, kad JAV privers Rusiją laikytis vidutinio nuotolio branduolines raketas draudžiančios dvišalės sutarties, iš kurios Vašingtonas pagrasino trauktis praėjusią savaitę. Ministras pirmadienį teigė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimą laiko spaudimu Maskvai. „Tai vertinčiau kaip spaudimo priemonę Rusijai paisyti tos sutarties, nes jau ketvertą metų kaip yra faktų, kad Rusija pati nesilaiko šios sutarties“, – BNS sakė L. Linkevičius.

Ministrai nerimauja dėl Astravo atominės elektrinės saugos reikalavimų

Spalio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Latvijos kolega Edgaru Rinkevičiumi Rygoje aptarė pagrindinius dvišalių santykių klausimus, regioninių energetikos ir transporto projektų įgyvendinimą, saugumo situaciją regione, ES ir Jungtinės Karalystės derybas dėl išstojimo sutarties, būsimą ES biudžetą bei Lietuvos ir Latvijos prioritetus, ES santykius su Rusija, Baltarusija, Rytų partnerystės politiką.
Aktualijos 2018-10-03

L. Linkevičius: transatlantinė vienybė yra svarbi dabartinių grėsmių akivaizdoje

Rugsėjo 24 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius transatlantinio saugumo forume Vašingtone aptarė Europos ir Šiaurės Amerikos šalių bendradarbiavimą reaguojant į bendrus iššūkius saugumui. „Svarbiausia žinia, kurią Lietuva nori pasiųsti – transatlantinė vienybė išlieka esminiu faktoriumi sprendžiant prieš mus kylančius saugumo iššūkius.

L. Linkevičius: Airijos klausimas yra visos ES klausimas

Rugsėjo 5 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su į Vilnių atvykusiu Airijos vicepremjeru ir užsienio reikalų ir prekybos ministru Simonu Coveney. Susitikimo metu aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, aktualius Europos Sąjungos ir NATO darbotvarkės klausimus, situaciją Rytų Europoje, pasiruošimą būsimam Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš ES ir su tuo susijusius iššūkius.

Lietuva rems Airiją „Brexit“ derybose dėl sienos klausimo

Lietuva žada remti Airiją dėl sienos klausimo, kuris yra vienas sudėtingiausių Jungtinės Karalystės derybose su Briuseliu dėl išstojimo iš Europos Sąjungos (ES). Saloje įsikūrusi ES narė Airija šiaurinėje jos dalyje ribojasi su Šiaurės Airija, o tai yra Britanijos teritorija. Briuselis ir Londonas siekia susitarti dėl Šiaurės Airijos statuso, kad britams pasitraukus iš ES tarp šios teritorijos ir Airijos valstybės neatsirastų fizinė siena su pasienio ir muitinės patikromis.

L. Linkevičius: mums trūks aiškaus ir tvirto senatoriaus J. McCaino balso

Lietuvai trūks tvirtos JAV senatoriaus Johno McCaino paramos, o šią netektį gali užpildyti tik glaudus abiejų šalių bendradarbiavimas, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jungtinėms Valstijoms į paskutiniąją kelionę palydint iškilų politiką, buvusį kandidatą į prezidentus ir karo veteraną J. McCainą, Lietuvos diplomatijos vadovas prisiminė JAV respublikonų politiko principingą poziciją bei paramą Baltijos regionui.
Į viršų