Trečiadienį, gegužės 3-iąją, baigėsi Vengrijoje, Slovakijoje ir Lenkijoje vykusios 40-osios „Carpathian Couriers Race“ lenktynės (UCI U-23 II kategorija).

Paskutiniame, penktajame, etape Aivarui Mikučiui („Tudor U23“ komanda) nepavyko išsaugoti baltų lyderio marškinėlių. 20-metis Lietuvos jaunimo čempionas trečiadienį finišavo 19-as ir galutinėje bendrojoje įskaitoje užėmė 7-ą vietą. Už tai Aivarui atiteko 3 pasaulio reitingo taškai.

A. Mikutis prieš paskutinį etapą antroje ir trečioje vietose buvusius varžovus lenkė 4 sek. Paskutinį etapą (83,5 km) laimėjo slovėnas Galas Glivaras – 2 val. 6 min. 35 sek. (vid. greitis – 39,58 km/h). Jis finiše dėl pergalės kovojo su trimis varžovais. Slovėnijos jaunimo rinktinės narys tapo ir varžybų nugalėtoju. G. Glivarui, kuriam gegužės 1-ąją sukako 21-eri, atiteko 1800 eurų premija ir 30 pasaulio reitingo taškų. Antrą ir trečią vietas bendrojoje įskaitoje užėmė italai – atitinkamai Giulio Pellizzari („Green Project – Bardiani CSF – Faizane“, +9 sek.) ir Davide de Cassanas („Friuli ASD“, +23 sek.). A. Mikutis nuo nuggalėtojo atsiliko 1 min. Jomantas Venckus („Tartu2024 CT“, +13.45) užėmė 58-ą vietą.

Iš 123 startavusių dviratininkų (25 komandos) klasifikuoti 66.

Komandų įskaitoje „Tudor U23“ užėmė antrą, o „Tartu2024 CT“ – 10-ą vietas.

Paskutiniame etape A. Mikutis nuo nugalėtojo atsiliko 50 sek. J. Venckus (+4.25) finišavo 54-as.

Pirmajame etape – 4 km komandų lenktynėse – A. Mikutis su komandos draugais užėmė 9-ą vietą. Antrajame etape (146,6 km) Aivaras finišavo antras ir bendrojoje įskaitoje šoktelėjo į antra poziciją. Trečiajame etape (138,4 km) A. Mikutis buvo penktas ir tapo lenktynių lyderiu. Ketvirtajame etape (142,1 km) lietuvis finišavo 48-as, bet išsaugojo lyderio poziciją. Deja, paskutinis etapas Aivarui nebuvo sėkmingas.