57
Laurynas Birutis (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ stojo į trečiąją Eurolygos atkrintamųjų serijos kovą prieš „Barceloną“. Šį kartą namuose žaidę žalgiriečiai bandė iškovoti pirmąją pergalę serijoje ir pratęsti savo sezoną Eurolygoje. Deja, po atkaklios kovos rezultatu 66:77 (10:13; 16:16; 22:32; 18:16) kauniečiai jau trečiąjį kartą nusileido Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams.

57

Po šios nesėkmės „Žalgiris“ atkrintamųjų seriją pralaimėjo 3-0 ir užbaigė sezoną Eurolygoje. Tuo tarpu seriją užtikrintai laimėjusi Š. Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ keliauja į Eurolygos finalo ketvertą.

Pirmajame ketvirtyje nespindėjo abi ekipos. Žalgiriečiams ilgą laiką nepavyko įsivažiuoti puolime, įpusėjus kėliniui K. Maksvyčio auklėtiniai buvo pataikę tik 1 metimą iš 10 bandymų. Tačiau aikštės šeimininkams puikiai sekėsi perimti kamuolius iš „Barselonos“. Kėlinio pabaigoje užsivedimą pademonstravo T. Dimša, kurio iniciatyva kauniečiams pavyko priartėti prie varžovų (10:13).

Antrasis ketvirtis buvo kur kas aktyvesnis, daugiau žalgiriečių įsitraukė į puolimą. Puikią atkarpą šiame kėlinyje sužaidė Laurynas Birutis ir pirmame kėlinyje užsivedęs T. Dimša, kuris išvedė „Žalgirį“ priekį. Visgi ketvirčio pabaigoje pasipylė K. Maksvyčio auklėtinių klaidos, o jas išnaudoję katalonai į ilgąją pertrauką iškeliavo primaudami 3 taškais (26:29).

Po dviejų kėlinių jau buvo galima matyti, jog šiose rungtynėse Š. Jasikevičiaus auklėtiniai žaidė nerezultatyviausias rungtynes iš visų trijų serijos mačų.

Trečiojo kėlinio prakeiksmo tendencija „Žalgiriui“ pasikartojo ir šiose rungtynėse. Žalgiriečiai nemažai klydo ir neišnaudojo savo šansų, o tai leido „Barcelonai“ pelnyti dešimčia daugiau taškų. Š. Jasikevičiaus kariauną užvedė Tomašas Satoransky ir tritaškiais šeimininkus baudę katalonai į lemiamą ketvirtį keliavo pirmaudami dviženkle persvara (48:61).

Po krizės trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ atsigavo ir lemiame ketvirtyje sugrįžo į kovą. K. Maksvyčio auklėtiniams pavyko sumažinti savo atsilikimą iki 6 taškų, tačiau neilgam. Visgi varžovai iš Barselonos išnaudojo kauniečių klaidas ir įpusėjus kėliniui turėjo 13 taškų persvarą (55:68).

Nors kauniečiai bandė sugrįžti į žaidimą laiko jiems neužteko ir sezonas Eurolygoje baigėsi.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 13 (9 atk. kam.), Laurynas Birutis 12 (6/9 dvit., 5 atk. kam.), Tomas Dimša 8, Lukas Lekavičius 8, Ignas Brazdeikis 7, Arnas Butkevičius 6, Isaiahas Tayloras 6.

„Barcelona“: Tomas Satoransky 14 (5 rez. perd.), Janas Vesely 14 (5/11 dvit.), Mike Tobey 13, Rokas Jokubaitis 11 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Alexas Abrinesas 9, Nikola Mirotičius 9, Nicolas Laprovittola 3.