REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po metų daugybei vairuotojų gresia netekti teisės vairuoti automobilį. Vairuotojo pažymėjimas bus tiesiogiai susietas su sveikatos pažyma. Jei laiku nepasitikrinsite sveikatos – teisė vairuoti bus sustabdyta.

Po metų daugybei vairuotojų gresia netekti teisės vairuoti automobilį. Vairuotojo pažymėjimas bus tiesiogiai susietas su sveikatos pažyma. Jei laiku nepasitikrinsite sveikatos – teisė vairuoti bus sustabdyta.

REKLAMA

Dėl to labiausiai pyksta vyresni vairuotojai, kurie įpareigoti tikrintis sveikatą kas penkerius ar dvejus metus. Esą ir vargas, ir bereikalingos išlaidos, ir papildomas galvos skausmas nuolat sekti sveikatos patikros terminą.

Į polikliniką atvažiavęs 88-erių vairuotojas nė neslepia – sveikata silpna. Tačiau prie vairo sėdėjęs visą savo gyvenimą – patogumo pačiam nuvažiuoti iš taško a į tašką b atsisakyti nežada: „Sudėtingas dalykas čia visas ligas išvardinti. Senatvė – 88 metai, laikas į krematoriumą. – Bet, žiūrėkit, vis tiek, vairuojat mašiną. – Nu, ką daryti. Vienintelis pagalbininkas yra, kitaip žūčiau.“

Paklaustas, kaip sekasi vairuoti, senjoras atsako, kad didesnę riziką kelia eismo sąlygos nei sveikata: „Vairuot tai, aišku, visko gali būti, tokie kamščiai. Bet dabar dar sveikas atvažiavau.“

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos patikrą dėl vairuotojo pažymėjimo iki 56-erių metų amžiaus būtina atlikti kas dešimt metų. Nuo 55-erių iki 69-erių metų – kas penkis metus. Nuo 70-ties iki 79-erių – kas du metus. Ir nuo 80-ties metų kas metus. Tokia tvarka ir liks. Tačiau to nepadarius – automatiškai vairuotojo pažymėjimas nebegalios.

REKLAMA

„Nuo 2024 metų registre bus matoma nebe pažyma, kad negalioja. Bet bus sustabdytas galiojimas vairuotojo pažymėjimo, kas reikš, kad negalioja sveikatos pažyma“, – teigia „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Gydytojai sako, kad vos keli procentai žmonių ateina pasitikrinti sveikatos tada, kai rekomenduojama. Didžioji dalis ateina tuomet, kai pasibaigia galioti vairuotojo pažymėjimas. O ateiti esą tikrai vertėtų – ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jauniems pasireiškia įvairių sveikatos sutrikimų, kurie tikrai turi įtakos sėdant prie vairo.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai paminėčiau turbūt širdies, kraujagyslių ligas. Antroje vietoje greičiausiai eitų psichosveikatos ligos. Būtent įvairios demencijos, kada žmogui sunkiau atsiminti ir sunkiau orientuotis. Taip pat neurologinės ligos“, – aiškina Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai Raimonda Kungytė.

Tuo metu senjorai sako, kad tokia tvarka apsunkina žmones. Jei jaučia, kad vairuoti gali, esą tikrai neturėtų būti privaloma sveikatą tikrintis kas du metus ar net kas metus.

„Iš tiesų man labai reikia vairuoti dėl įvairių priežasčių, nes tai yra labai pozityvus procesas. Tiesiog būti savarankiška, nepriklausyti, važiuoti, kur noriu. Važiuoju labai atsargiai“, – kalba vilnietė Eugenija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai čia išvis yra absurdas. Reiškia pensinį amžių galima ilginti, iki 70 tu dirbt gali, o vairuoti mašinos tu jau viskas. Nu tegul, atitinkamai, kažkokius apribojimus duoti, ten galima ne greičiau, ten 90 aš tą suprantu, gal kaip važiuoja jau senukas ir lekia 150 tai suprantu. Einama lengviausiu būdu, kad iš žmonių surinkti pinigus“, – piktinasi vilnietis Vytautas.

Naujų reikalavimų vykdytojai sako, kad ne noras pasipinigauti, o visų pirmą – saugumas keliuose – lemia naują tvarką.

„Eismo saugumas tai yra prioritetas numeris vienas. Mes turime viziją 0, 0 sužeistų keliuose. Siekiant to tikslo, tokios priemonės darys pozityvią įtaką. Nes, kaip žinia, sveikata su amžiumi negerėjo ir tas dažnumas patikros, tiesiogiai koreliuoja į saugų eismą“, – tvirtina S. Šuminas.

REKLAMA

Sveikatos pažymos galiojimo laiką teks sekti patiems.

„Taip, galbūt yra tas vargas, bet daug mes turim įvairių įsipareigojimų, kur turim kas kažkiek laiko, kažkokius dalykus atlikti, mokesčius mokėti, tai čia dar viena prievolė. Taip, reikės sekti. Juolab, kad turbūt vyresnio amžiaus žmonės dažnai nesinaudoja skaitmeninėmis paslaugomis tai vėl kažkokie priminimai vargu ar jam padės, tiesiog reikės prisiminti“, – kalba S. Šuminas.

O jei prisiminta nebus, nuo 2024-ųjų metų, pasikeitus tvarkai, tą primins jau sustabdytas vairuotojo pažymėjimas.

Reikia vairuotojo pažymėjimą pasikeisti Lenkijoje ar kitoje normalioje ES valstybėje ir nebus jokių problemų. Taip pat ir automobilį patartina registruoti ten, nes Lenkijoje draudimai keliskart pigesni .Tik tokioje sovietiko pastoviai tyčiojamasi iš žmonių
Nusisykt ant jūsų įstatymų..! Apeisim. Šudu krūva valdo valstybė, klausymas ar ilgai? Teks greitu laiku bėgti lovio išgamoms iš Lietuvos, ir tai tiesa..!
Tvartelio BYDLO ir NARKOMANU SUTVEI----NEDAUG liko. !!!!!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų