saulius šuminas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saulius šuminas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saulius šuminas“.

Daugybei vairuotojų gresia netekti teisių: reikės tikrintis sveikatą dažniau

Po metų daugybei vairuotojų gresia netekti teisės vairuoti automobilį. Vairuotojo pažymėjimas bus tiesiogiai susietas su sveikatos pažyma. Jei laiku nepasitikrinsite sveikatos – teisė vairuoti bus sustabdyta. Dėl to labiausiai pyksta vyresni vairuotojai, kurie įpareigoti tikrintis sveikatą kas penkerius ar dvejus metus. Esą ir vargas, ir bereikalingos išlaidos, ir papildomas galvos skausmas nuolat sekti sveikatos patikros terminą.

„Regitra“ žada drastiškus pokyčius registruojantis vairavimo egzaminams

Lietuvoje įsigaliojus naujiems pakeitimams registruojant transporto priemones, „Regitra“ patyrė tikrą apgultį. Visgi įmonės atstovai tikina, kad patirti iššūkiai beveik sutvarkyti, o artimiausiu metu žadama žengti dar vienu pakankamai drastišku keliu. „Žinių radijo“ laidoje „Žalia rodyklė“ apsilankęs  valstybės įmonės „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas papasakojo, kokia situacija šiuo metu yra matoma automobilių rinkoje.
2021-11-21

Užsimojo panaikinti plastikinius vairuotojo pažymėjimus – apie tai užsiminta ir Lietuvoje

Lietuvoje vairuotojai su savimi gali nesivežioti vairuotojo pažymėjimo, tokiu atveju pakanka tik asmens tapatybę įrodančio dokumento. Tačiau kai kurios valstybės žengia ir kitu keliu – atsisako gaminti tokį dokumentą, o vietoje to viską perkelią į virtualią erdvę. Ar Lietuvoje taip pat bus atsisakoma plastikinių vairuotojo pažymėjimų?  Po ilgų „Brexit“ derybų Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš Europos Sąjungos, šioje valstybėje taip pat atsirado įstatyminių pokyčių.
2021-10-17

Nuo spalio keičiasi vairavimo egzaminas: ši priemonė gali padėti lengviau išlaikyti

Nuo spalio 1-osios būsimieji lengvųjų automobilių vairuotojai egzamino metu susidurs su nauja užduotimi. Jie dalį egzamino vairuoti turės vadovaudamiesi navigacijos, o ne egzaminuotojo nurodymais. „Regitra“ būsimuosius vairuotojus ramina, kad neįvykdžius navigacijos nurodymų ar juos pamiršus nieko blogo nenutiks, o vairavimo ekspertai dalinasi, kaip naują užduotį paversti egzamino palengvinimu. Nuo spalio 1-osios „Regitroje“ B kategorijos egzaminuose atsiranda naujovė.

Turintys automobilio teises jau gali vairuoti ir dalį motociklų: ar nepadaugės sukčiavimo atvejų?

Nuo rugpjūčio visi, turintys bent dvejų metų B kategorijos stažą ir vyresni nei 24 m. amžiaus vairuotojai pabaigę specialius kursus gali sėsti ant lengvųjų motociklų. Tačiau naujovė neša nemažai klausimų: ar kelių valandų kursų tikrai užtenka norint išmokti vairuoti motociklą ir kas bus, jei vairavimo mokyklos ims nesąžiningai išduoti „Regitrai“ reikalingus dokumentus? Nuo rugpjūčio įsigaliojo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos.

„Regitros“ žinia būsimiems vairuotojams: prisideda nauja praktinio egzamino užduotis

„Regitra“, siekdama B kategorijos praktikos egzaminus dar labiau priartinti prie realaus vairavimo, nuo spalio 1 d. įdiegia papildomą savarankiško vairavimo užduotį. Jos esmė – būsimi vairuotojai 10-15 minučių kelyje vadovausis navigacija, o ne  egzaminuotojo instrukcijomis. Kaip skelbiama pranešime spaudai, ši užduotis į praktikos egzaminą įtraukiama tam, kad vairuotojas, išlaikęs egzaminą, jaustųsi tvirčiau ir kiek įmanoma labiau būtų pasiruošęs realioms situacijoms kelyje.

Ar su automobilio teisėmis leis vairuoti ir dalį motociklų? Specialistai bando užbėgti už akių

Seimas ketvirtadienį svarstys, ar 25-erių metų sulaukusiems ir penkerių metų B kategorijos stažą turintiems asmenims, baigusiems specialius kursus, nereikėtų automatiškai suteikti teisės vairuoti A1 kategorijai priklausančius motociklus. Nors siūlymo teikėjai tikina, kad nauja tvarka padėtų mažinti oro užterštumą, kamščius ir sumažintų biurokratijos kiekį, saugaus eismo specialistai į siūlymą žiūri skeptiškai.

„Regitroje“ – būsimų vairuotojų apgultis: eilėje gali tekti palaukti ir 2 mėnesius

Žmonės atsakingiau žiūri į vairavimo egzaminus po to, kai buvo leista teikti šią dėl COVID-19 pandemijos keletą mėnesių sustabdytą paslaugą, teigia „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas. „Nuo kovo 10 iki 15 dienos įvyko apie 1,5 tūkst. egzaminų, išlaikė 669 žmonės, kas sudaro 44,5 proc.“, – BNS pirmadienį sakė vienas valstybės įmonės vadovų.
2021-03-15

„Regitra“ informuoja vairuotojus, kas pasikeitė karantino laikotarpiu

Karantino laikotarpiu valstybės įmonė „Regitra“ skaitmenizavo dalį savo paslaugų ir priėmė sprendimų, kurie turėtų palengvinti vairuotojų dalią. Tarp šių sprendimų – leidimas vairuoti su karantino metu pasibaigusiomis teisėmis, pratęstas vairavimo teorijos egzamino galiojimas bei transporto registracija pagal išankstinę registraciją. „Paskelbus karantiną, pradėjome teikti paslaugas tik skaitmeniniais kanalais, visas fizinis kontaktas buvo eliminuotas.

Gera žinia: „Regitra“ pusmečiui pratęsė vairavimo teorijos egzaminų galiojimą

„Regitra“ dėl šalyje įvesto karantino pusmečiui pratęsė terminą, per kurį išsilaikiusieji vairavimo teorijos egzaminus turės teisę laikyti praktikos egzaminą. Kaip pranešė „Regitra“, šiuo metu, perėjus vairavimo teorinių žinių patikrinimą, praktinio vairavimo egzaminą būtina išlaikyti per metus, tačiau dėl karantino šiuo metu egzaminai nevyksta.
REKLAMA
REKLAMA

Auksiniai patarimai: kaip sėkmingai pasiruošti „Regitros“ teorijos egzaminui?

Per pirmąjį šių metų pusmetį jau užfiksuoti 26 bandymai sukčiauti teorijos egzaminuose. „Regitra“ primena, kad kelių eismo taisyklių žinojimas ir realių situacijų įvertinimas dar prieš sėdant prie vairo yra itin svarbus, todėl nesąžiningai besielgiantiems asmenims pakartotinai egzaminą leidžiama laikyti tik po metų, rašoma pranešime spaudai.  Vaizdo ir garso įranga – tai dažniausi nesąžiningai teorijos egzaminą laikančių asmenų įrankiai.

Nemokama „Regitros“ paslauga vairuotojams: apie ją žino retas

„Regitra“ pastebi, jog pasitaiko situacijų, kai žmonės pamiršta laiku pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, o kad jis nebegalioja, pastebi tik po kurio laiko. Tad primenama, kad vairuotojai gali užsisakyti nemokamą „Regitros“ priminimą apie vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigą, ir taip išvengti galimų nesklandumų ateityje, skelbiama pranešime spaudai.
Aktualijos 2019-05-14

„Regitros“ žinia jauniems vairuotojams – pokyčiai jau nuo balandžio

Nuo balandžio 1 d. ilginamas pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimo laikas iki 3 metų. Jį bus galima pasikeisti kaip ir dabar – praėjus 2 metams, tačiau nebereikės skubėti tai padaryti per 10 dienų iki pažymėjimo galiojimo pabaigos. Tam bus skirti papildomi metai. Toks sprendimas priimtas dėl vairuotojų patogumo, kadangi dabar jie turės daugiau laiko užsisakyti naują dokumentą ir, jei reikia, pabaigti papildomus mokymus, rašoma pranešime spaudai.
Aktualijos 2019-03-20

Perkančius automobilį iš užsienio „Regitra“ įspėja

Lengvųjų automobilių importas į Lietuvą praėjusiais metais išaugo beveik 14 proc. Šiemet per pirmąjį pusmetį pirmą kartą įregistruota netoli 99 tūkst. naujų bei naudotų lengvųjų automobilių. Didėjant iš užsienio atvykstančių transporto priemonių skaičiui, „Regitra“ primena, į ką reikėtų atkreipti išskirtinį dėmesį prieš perkant automobilį ir atvykstant jo registruoti.
2018-07-10

Griežta žinia vairuotojams: to nepadariusiems – draudimas

Ką tik įsigijote automobilį? „Regitra“ primena, kad jį reikia perregistruoti savo vardu per 10 kalendorinių dienų po to, kai jį pardavęs asmuo pranešė apie pasikeitusį savininką. To nepadarius per nustatytą terminą, automobilio leidimas dalyvauti viešajame eisme yra sustabdomas. Kitaip tariant, transporto priemonės valdytojui naudoti jį eisme – draudžiama. Jau anksčiau Lietuvoje registruoto automobilio perleidimas kitam savininkui susideda iš dviejų etapų.
Aktualijos 2018-06-26

Dėmesio: „Regitra“ skelbia apie svarbų pokytį nuo liepos 1-osios

Nuo liepos 1 d. „Regitroje“ įgyvendinamas antrasis valstybinio numerio ženklų kainų mažinimo etapas. Šį kartą pokyčiai palies didžiąją dalį Lietuvos gyventojų, nes daugiau nei dvigubai pinga eilės tvarka išduodami numerio ženklai. Dar balandį buvo sumažintos istorinių, prekybinių, diplomatinių ir elektromobiliams ženklinti skirtų numerio ženklų kainos. O nuo kito mėnesio pinga daugiausiai išduodamų, arba kitaip tariant, bendrųjų numerio ženklų kainos.

Įvardino neišvengiamą net patyrusių vairuotojų klaidą

Artėdami prie pėsčiųjų perėjos ar važiuodami per žiedinę sankryžą, neretai klysta net ir patyrę vairuotojai. Nesaugus greitis, atidumo stoka ar pasirinkta ne ta eismo juosta gali tapti avarijos priežastimi. Pėsčiųjų perėjos Pasak specialistų, vairuotojai ir pėstieji situaciją kelyje dažniausiai vertina skirtingai. Būtent dėl to įvyksta įvairių komunikacinių nesusipratimų, kuomet eismo dalyviai klaidingai interpretuoja vienas kito ketinimus.
Aktualijos 2018-02-27

Perspėjimas vairuotojams: šis manevras kelyje – baigiasi kaktomuša

Automobilio aplenkimas ar apvažiavimas – ypatingo vairuotojų atidumo reikalaujantys manevrai, nes išvažiuojama į priešpriešinio eismo juostą, todėl gali susidaryti pavojinga situacija. Teigiama, kad pradedantiesiems vairuotojams, kurie neturi pakankamų įgūdžių, toks manevravimas – nemažas iššūkis. Pagrindinė taisyklė lenkiant kitą transporto priemonę – netrukdyti ir nekelti pavojaus kitiems.
Aktualijos 2018-01-30

SAM tarsis dėl vairuotojų sveikatos pažymų

Sveikatos apsaugos ministerijoje penktadienį rengiamas pasitarimas dėl pažymų norintiems vairuoti asmenims su klausos negalia. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba neseniai paskelbė, kad dabartinė vairuotojų sveikatos pažymų išdavimo tvarka diskriminuoja žmones su klausos negalia. Tarnyba sukritikavo, kad pažymos dėl galimybės vairuoti autobusus, sunkvežimius ir kitas didesnių gabaritų transporto priemones bendros praktikos gydytojas gali neišduoti nepasikonsultavęs su klausos specialistu.
Aktualijos 2018-01-19

Tai žino tik vairuotojai: vienas ženklas, kurį supranta visi

Eisme vairuotojai tarpusavyje nuolatos bendrauja, taip pranešdami apie savo ketinimus. Posūkiuose viena svarbiausių tokios komunikacijos priemonių – posūkio signalo rodymas. Šis veiksmas turi būti atliekamas laiku, kad kiti eismo dalyviai iš anksto galėtų planuoti savo elgesį kelyje. Anot specialistų, didelė dalis eismo įvykių įvyksta sankryžose ir atliekant posūkius, todėl vairuotojo veiksmai šiose vietose yra labai svarbūs.
Aktualijos 2018-01-16

„Regitra“ priminė, ką šioje vietoje pamiršta net patyrę vairuotojai

Sankryžos yra ta vieta, kur įvyksta daugiausiai eismo įvykių. Dažniausios vairuotojų klaidos – nesilaikoma saugaus atstumo ar nepraleidžiamas pirmumo teisę turintis automobilis. Tad tam, kad būtų išvengta susidūrimo, reikia įdėmiai dairytis, įsitikinti, ar netrukdoma kitiems eismo dalyviams bei neskubėti. Ekspertų teigimu, itin pavojingos nereguliuojamos sankryžos, jose pradedantiesiems vairuotojams kyla daugiausiai iššūkių.
Aktualijos 2018-01-09

Įspėjimas vairuotojams - keliuose tyko pavojus: nedarykite to

Automobilio valdymas įvairių tipų keliuose yra skirtingas, todėl vairuotojui bene svarbiausia greitai įvertinti, kokiu keliu jis važiuoja ir iš anksto numatyti galimus pavojus. Tai ypač aktualu pradedantiesiems vairuotojams, kurių žvilgsnis bėgioja chaotiškai, o dėmesys koncentruojamas į pašalinius objektus. Atlikti tyrimai, kuriuose buvo naudojama akių judesių stebėjimo įranga, parodė, kad pradedantieji vairuotojai nepakankamai stebi eismo aplinką.
Aktualijos 2018-01-02

Jauni vairuotojai pamiršta svarbų dalyką, atlikdami manevrą – pavojus kyla visiems

Kiekvieno vairuotojo kelionė automobiliu prasideda nuo pajudėjimo iš stovėjimo vietos. Atidus dairymasis ir atsargumas yra būtini atliekant šį manevrą. Ne mažiau svarbu ir kuo greičiau, netrukdant kitiems vairuotojams, įsilieti į eismo srautą. Pirmiausia, prieš pradedant važiuoti, reikia apžvelgti visą eismo situaciją ir intensyvumą, taip pat įvertinti oro sąlygas bei matomumą. Taip pat reikia būti dėmesingesniam, kai išvažiuojama iš už kliūties, nes matomumas būna itin ribotas.
Aktualijos 2017-12-19

Kokie yra gero vairuotojo bruožai: ar galite jais didžiuotis?

Geras vairuotojas turi gebėti ne tik laiku numatyti galimas kitų eismo dalyvių klaidas, bet ir būti pasirengęs padėti jiems bei prireikus keisti savo vairavimo būdą – tai vadinama atsargiu ir pagarbiu elgesiu kelyje, rašoma pranešime spaudai. Įžvalgumas, budrumas ir gera nuojauta – tai yra tos savybės, kurios lemia atsargų vairuotojų elgesį. Svarbu ne tik nujausti, kaip gali susiklostyti situacija eisme, bet ir greitai reaguoti. „Bet kuris eismo dalyvis gali suklysti.
Aktualijos 2017-12-14

„Regitra“ įvardino, ko tikisi iš vairuotojų Lietuvoje – parodė esmines klaidas

Kad vairuotojas saugiai ir tinkamai važinėtų gatvėmis, jis turi gebėti įvertinti eismo situaciją bei nuspėti galimas pasekmes. Prieš išvažiuojant į eismą, svarbiausia įsisąmoninti, jog kiti vairuotojai gali klysti ir daryti klaidas. Taigi, asmuo, dalyvaujantis viešajame eisme, turi nuolat stebėti aplinką ir būti pasirengęs netikėtumams. Siekiant spėti tinkamai įvertinti situaciją, rekomenduojama pasirinkti tokį važiavimo greitį, kad reikėtų kuo mažiau stabdyti.
Aktualijos 2017-11-28

„Regitra“: „Svarbiausia ne išlikti teisiam, o stebėti, kas vyksta aplinkui“

Kad vairuotojas saugiai ir tinkamai važinėtų gatvėmis, jis turi gebėti įvertinti eismo situaciją bei nuspėti galimas pasekmes. Prieš išvažiuojant į eismą, svarbiausia įsisąmoninti, jog kiti vairuotojai gali klysti ir daryti klaidas. Taigi, asmuo, dalyvaujantis viešajame eisme, turi nuolat stebėti aplinką ir būti pasirengęs netikėtumams. Siekiant spėti tinkamai įvertinti situaciją, rekomenduojama pasirinkti tokį važiavimo greitį, kad reikėtų kuo mažiau stabdyti.
2017-11-28

„Regitra“ imasi naujo žingsnio: kreipiasi į vairuotojus

„Regitra“ visuomenei pristato trumpų vaizdo įrašų ciklą apie pageidaujamą vairuotojų elgesį prie vairo, rašoma išplatintame pranešime.  Šiandien vairavimas nebėra tik bendrųjų taisyklių žinojimas, tai daugiau komunikacija tarp eismo dalyvių, kai pagrindinėmis vertybėmis tampa atsakingas elgesys kelyje ir pagarba kitiems. Šiuose vaizdo klipuose dalinami praktiniai patarimai, kaip nuspėti kitų eismo dalyvių elgesį arba kaip reaguoti į jų daromas klaidas.
Aktualijos 2017-11-14

Nuo kitų metų vairuotojai per egzaminą keliaus tiesiai į gatves

 „Regitros" praktikos egzamino metu vairuotojai kitąmet keliaus tiesiai į miesto gatves, nes bus atsisakyta egzamino dalies aikštelėje. Automobilio statymo ir kitus manevravimo įgūdžius vairuotojai, siekiantys įgyti teisę vairuoti lengvąjį automobilį, demonstruos realaus eismo sąlygomis, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. „Jau pusmetį pamažu atsisakome pratimų aikštelėje. Norime, kad egzaminuojamieji mokėtų valdyti automobilį realiomis, o ne uždaros laboratorijos sąlygomis.
2014-12-17

Emigravę apgavikai slepiasi valstybinės įmonės šešėlyje

„Akistata“ perspėja nesusigundyti vairuotojų pažymėjimais prekiaujančiais apgavikais ir atskleidžia gudrų jų aferos mechanizmą. Jau įpratome prie neįprasčiausių paslaugų: skelbimuose siūloma organizuoti asmeninę šventę ar jūsų automobiliu pereiti techninę apžiūrą, tačiau iki šiol dar nebuvo viešų pasiūlymų už kitą žmogų išlaikyti vairavimo egzaminus ir įteikti legalų vairuotojo pažymėjimą. Žinoma, ne už ačiū.

Lietuvos automobilių klubo prezidento postas – R. Dovidaičiui

Šeštadienį Kaune įvyko seniausio šalyje, įkurto dar 1926 metais, Lietuvos automobilių klubo (LAK) suvažiavimas, kuriame jo delegatai išklausė valdybos ir klubo prezidento Aleksandro Remiševskio ketverių metų veiklos ataskaitą. LAK, tikrasis Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) narys, kasmet rengia tradicinius ralius „Aplink Lietuvą“ šalies Prezidento taurei laimėti ir „Vilniaus“ ralius. Nemaža dėmesio LAK nariai skiria saugaus eismo propagavimui ir naujovių šioje srityje paieškai.
2013-03-18

Nuo 2014 m. bus tikrinami ekologiško vairavimo įgūdžiai ir teorinės žinios

Daugelyje Europos Sąjungos šalių ekonomiškas arba kitaip dar vadinamas ekologiškas vairavimas jau ne naujiena daugiau kaip dešimtmetį. Nuo šių metų gruodžio 31 d. bus tikrinamos ir vairuotojų, laikančių egzaminus valstybės įmonėje „Regitra“, teorinės ekologiško vairavimo žinios ir praktiniai įgūdžiai.
2013-02-15

Ekonominis važiavimas taps nauja vairavimo egzamino užduotimi

2014 m. įsigaliojus naujoms Europos Komisijos direktyvoms visi laikantys vairavimo egzaminą turės pademonstruoti ir ekovairavimo įgūdžius. Kaip pažymi srities ekspertai, per likusį trumpą laiką sudėtinga bus pakeisti ne tik vairuotojų rengimo tvarką, bet ir požiūrį į ekologišką vairavimą.
2012-11-08

Praktiniai ekovairavimo mokymai – veiksmingi

Lietuvoje ką tik baigta dar viena  tarptautinio projekto „Ekovairavimo diegimas besimokančiųjų ir teisę vairuoti turinčių vairuotojų mokymuose“ (ECOWILL) dalis – 500 vairuotojų dalyvavo trumpos trukmės praktiniuose ekovairavimo mokymuose vairuotojo pažymėjimą turintiems asmenims. Mokymų metu pasiekta vidutinė degalų ekonomija sudarė 13-15 proc. 2011 - 2012 metų sandūroje projekto ECOWILL ribose ekovairavimo mokymo metodikos Lietuvoje buvo apmokyti pirmieji vairavimo instruktoriai.
2012-11-08

Vairuotojo pažymėjimą užsieniečiai gali įgyti apgaule

„Regitra“ sako įtarianti, kad užsieniečiai lietuviškus vairuotojo pažymėjimus gali gauti sukčiaudami. Jiems egzaminus leidžiama laikyti su vertėjais, verčiančiais užduotis į gimtąją kalbą. Šie esą pasakinėja atsakymus, o egzaminuotojai negali to patikrinti. Įrašinėti vaizdo kameromis draudžia asmens duomenis sauganti inspekcija.

Klastoja lietuviškus vairuotojo pažymėjimus

Valstybės įmonė „Regitra“ policijos tyrimui šiemet jau perdavė informaciją apie 7 naujus atvejus, kai užsienio šalyse buvo bandyta legalizuoti suklastotus, neva Lietuvos Respublikoje išduotus, vairuotojo pažymėjimus. Nustatyti šiuos atvejus padeda tai, kad, siekdamos sustiprinti užkardą klastotų dokumentų įteisinimui, vairuotojo pažymėjimus išduodančios ES šalių institucijos keičiasi duomenimis.
2008-02-22
Į viršų