Mursijoje (Ispanija) ant grunto baigėsi ATP „Challenger“ serijos „Costa Calida Region de Murcia“ vyrų teniso turnyro kvalifikacijos varžybos. Lemiamame – antrame – rate pirmadienį 18-metis lietuvis Edas Butvilas (ATP-772) per 1 valandą 42 minutes 2:6, 6:3, 6:1 nugalėjo JiSung Namą (ATP-489) iš Pietų Korėjos ir pateko į pagrindinį etapą.

Pirmajame sete lietuvis didesnių vilčių neturėjo – jis trečiajame ir septintajame geimuose pralaimėjo savo padavimų serijas, o „break pointų“ nesusikūrė. Vaizdas pasikeitė antrajame sete. Jame jau korėjietis nepajėgė kurtis „break pointų“, o E.Butvilas ketvirtajame geime „sausai“ laimėjo varžovo padavimų seriją bei įgijo pergalingą pranašumą.

Lemiamo seto metu E.Butvilas greitai atitrūko ir iš viso laimėjo net tris varžovo padavimų serijas. J.Namas mėgino gelbėtis šeštajame geime, tačiau nerealizavo visų penkių susikurtų „break pointų“.

E.Butvilui už pergalę atiteko 4 ATP vienetų reitingo taškai ir 720 eurų. Jo varžovas pagrindinio etapo starte paaiškės po burtų traukimo ceremonijos.

E.Butvilas Mursijoje žais ir dvejetų varžybose. Lietuvis su ispanu Pablo Martinezu Gomezu gavo vardinį kvietimą į pagrindinį etapą ir aštuntfinalyje mėgins įveikti Pietų Korėjos porą – J.Namą ir MinKyu Songą.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Mursijoje prizų fondą 73 tūkst. eurų.