Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad karantiną Lietuvoje bus siūloma tęsti iki gruodžio 31 dienos. Taip pat ketinama įvesti griežtesnius apribojimus, susijusius su prekyba, laisvalaikiu, ugdymu ir kitomis sritimis.

REKLAMA

Anot A. Verygos, šios priemonės jau aptartos su laikinuoju premjeru Sauliumi Skverneliu ir toliau bus svarstomos pirmadienį Covid-19 komitete.

„Sugriežtintas karantinas turėtų įsigalioti nuo kito trečiadienio, t. y. gruodžio 9 d., o karantiną siūlysime tęsti iki gruodžio 31 d.“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė A. Veryga.

Kaip teigė A. Veryga, karantino griežtinimas bus svarstomas dėl to, kad dabar naudojamų priemonių nebepakanka. 

„Šįkart, siekiant mažinti žmonių būriavimąsi, griežtesnes priemones, beveik analogiškas kaip pavasarinio karantino metu, siūlysime taikyti visose viešose vietose, prekybos ir paslaugų vietose, nustatyti griežtesnius reikalavimus ugdymo procesui, kultūrai ir kitoms sritims“, – teigė A. Veryga.

Apribojimai parduotuvėms

Parduotuvėse, turgavietėse ir kitose prekybos vietose ketinama siūlyti nustatyti didesnius prekybos ploto reikalavimus – vietoj 10 kv. m. ploto nustatyti:

REKLAMA

- kai visas prekybos plotas yra iki 10 tūkst. kv. m., vienam lankytojui užtikrinti ne mažesnį kaip 15 kv.m. plotą,

- kai visas plotas yra virš 10 tūkst. kv. m. vienam lankytojui užtikrinti ne mažesnį kaip 30 kv. m. plotą.

Taip pat ketinama siūlyti nustatyti papildomas rekomendacijas – visose prekybos vietose padidinti dirbančių kasų skaičių, kad eilėje nebūtų daugiau kaip penki žmonės, o šeimos nariams į parduotuves eiti tik po vieną. Jis neatmeta ir griežtesnių alternatyvų.

„Pirmoji alternatyva. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turi būti užtikrinamas 20 kv. m. prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus ir užtikrinamos kitos srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos ir kitos priemonės. 

REKLAMA

Antroji alternatyva. Ji – tokia pat, kaip pavasarinio karantino metu. Draudžiama parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla“, – rašė A. Veryga.

Pastarasis apribojimas nebūtų taikomas parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas. Taip pat ribojimai negaliotų maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, internetinei prekybai ir tuomet, kai prekės pristatomos atsiėmimo punktuose.

Karantinas – nė motais: parduotuvę užplūdo pirkėjai, reikėjo kviesti policiją

Apribojimai darbui ir laisvalaikiui

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas būtų organizuojamas ir klientai būtų aptarnaujami tik nuotoliniu būdu, bus atsisakoma dalinio nuotolinio darbo, išskyrus, kai būtina atlikti darbą vietoje.

REKLAMA

Taip pat jis dar penktadienį ketina pasirašyti operacijų vadovo sprendimą, kuriuo bus nustatytas įpareigojimas kaukes dėvėti ir darbo vietose, ne tik posėdžių metu, išskyrus atvejus, kai žmogus patalpoje yra vienas.

Laikinasis ministras siūlys nebetaikyti išimčių individualiems fizinio aktyvumo užsiėmimams, išskyrus aukšto meistriškumo sporto veikas.

Bus draudžiama lankyti muziejus, galerijas ir organizuoti ekskursijas. 

Karantinas Lietuvoje

Apribojimai švietimui

Pasak A. Verygos, kitaip numatoma organizuoti ir ugdymo procesą. Šiuo metu jis vyksta iš dalies nuotoliniu būdu.

REKLAMA

„Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomi, užtikrinant būtinus saugumo reikalavimus. Ugdymas mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas tik nuotoliniu būdu“, – rašė A. Veryga.

Pastarasis apribojimas negalios specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse.

Tuo metu neformalusis vaikų švietimas būtų vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, kaip ir neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas.

„Profesinis mokymas (ar jo dalis), išskyrus pirminį profesinį mokymą, vykdomą kartu su socialinių įgūdžių programa ir aukštojo mokslo studijos [būtų] vykdomi nuotoliniu būdu, laikantis būtinų saugumo reikalavimų“, – rašė laikinasis ministras.

A Ada 2020-12-04 16:04:46
Koks čia karantinas prekybos centrai, grožio salonai, mokyklos dirba? Reikia žmoniško karantino. Pirmiausia uždaryti mokyklas. Atkreipkit dėmesį, kas ten darosi
Atsakyti
-15
R Rigoleta 2020-12-04 16:10:13
Seniai jau reikėjo mažinti žmonių srautą prekybos centruose
Atsakyti
-10
A 2020-12-04 16:21:45
Nesąmonė tęsinėti karantiną kas 2 savaites.Reikia tęsti iki pavasario! Iki gruodžio 31?Nejuokaukite.Pamatysite kokie skačiai bus po švenčių...Ir vėl posėdžiai, vėl tęsimas 2 savaitėms ir t.t.....Kaip vaikų darželyje..
Atsakyti
-15
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI