Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Jau mėnesį gyvename karantine, tačiau ketvirtadienį vėl fiksuotas atvejų rekordas, tad, panašu, kad priemonės visgi neveikia taip, kaip turėtų. Visgi operacijų vadovas Aurelijus Veryga savo ruožtu sako, kad ne nuo draudimų gausos priklauso rezultatas, o to, kaip žmonės jų laikysis.

REKLAMA

Nors kaimyninės šalys, pavyzdžiui, Latvija, dar griežtina ribojimus, A. Veryga sako, kad ne jie savaime užtikrina, kad situacija pagerės.

„Taip, latviai su skaičiais kopia į viršų. Priminsiu tik, kad anksčiau klausėme, ką tokio stebuklingo jie daro, kad tų atvejų visai nėra. Vakar kaip tik kalbėjome su Baltijos šalių ministrais, tai toks savotiškas liūdnos situacijos konstatavimas – nepriklausomai nuo to, ką darai, viskas priklauso, kaip visuomenė elgiasi, reaguoja. 

Deja, ji visur yra pavargusi, matomas ir abejingumas, visur stebimi panašūs fenomenai. Tad visi įsivedinėja priemonės, kaip seksis jiems, pamatysime. Vien priemonių įvedimas nereiškia, kad tai viską sutvarkys, viskas priklauso nuo to, kaip jų žmonės laikysis“, – sakė jis.

Ragina patikėti virusu

Paklaustas, kokios galėtų būti pagrindinės tokio neslopstančio augimo priežastys, ministras atsakė trumpai: „Bendraujam“. 

„Vyksta kažkur, kur gal ne taip matomi dalykai. Tai apie tas nerimą sukeliančias žinutes jau kalbėjau – tiek apie įmones, kurios slepia atvejus, nepraneša, girdime apie šventes. Tai ir yra prielaida, kodėl viruso plitimas nesustoja. Tiesiog nesilaikome rekomendacijų ir elgiamės neatsakingai.

REKLAMA

Tai visą visuomenę dabar uždaryti namuose – irgi ne variantas yra. Reikia galų gale patikėti, kad virusas yra. Nežinau, kaip įtikinti, gal nauja valdžia labiau sugebės įtikinti. Man dėl to labai gaila, kad žmonių širdžių nepasiekia ta informacija“, – sakė A. Veryga.

Vėl naujas rekordas

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2450 naujų COVID-19 ligos atvejų, dėl koronaviruso mirė 17 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Tai didžiausias naujų atvejų skaičius per parą nuo pandemijos pradžios.

Per praėjusią parą pasveiko 1430 žmonių.

 Ligoninėse gydomi 1949 COVID-19 pacientai, 149 iš jų – reanimacijoje, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

REKLAMA

Deguonis reikalingas 1017 pacientų, 83 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta apie daugiau nei pusė ligoninių lovų: 9 144 iš 16 tūkst. 660.

Iš 672 reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė – 395. Iš 624 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 235, iš 6 207 lovų su deguonimi užimta 2 275.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 67 tūkst. 66 asmenys, 39 tūkst. 377 – tebeserga, 26 tūkst. 836 – pasveiko.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 564 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 289 užsikrėtusieji.

Per praėjusią parą ištirti 12 tūkst. 406 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 290 tūkst. 467.

T Tiesiog 2020-12-03 13:58:30
Mes tikime, kad dirbtinai sukurtas virusas yra, bet ne Lietuvoje, pas mus prisidengiant jo vardu manipuliuojama visuomenės patiklumu ir negydant gripo bei kitų ligų, gaunami pasipelnymui reikalingi skaičiai ir marinami žmonės...Kaip jūs dar norite įtikinti? Juoda niekad nebus balta, tikink kaip tik nori...
Atsakyti
-7
A Aleksas 2020-12-03 16:48:10
Eikit visi nx , užpysot su tuo virusu , piderai jus.....
Atsakyti
-2
T Tukas 2020-12-03 10:46:22
Ar jūsų vaiką per prievartą reikia vesti i krepšinį? Patys turit pasirūpinti vaikais. Tai realiai šiuo atveju jums vienodai jūsų vaikas, laukiat Verygos kol apribos.
Atsakyti
-1
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI