Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Mokykla (nuotr. stop kadras)

Neramiais laikais dirbantiems pedagogams, atrodo, ir taip dabar užtenka rūpesčių. Kai vietomis reikia sukti galvą, kaip pasiruošti ir įprastoms, ir nuotolinėms pamokoms, visai nesinori rūpintis privalomais kvalifikacijos kėlimo kursais, kuriuos, kaip teigia mokytojai, reikia padengti iš savo kišenės. Vis dėlto Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skuba raminti, kad specialūs kursai privalomi ne visiems pedagogams, o jų apmokėjimu rūpinasi pačios ugdymo įstaigos.

REKLAMA

Portalas tv3.lt sulaukė pedagogės skundo dėl privalomų kursų, kuriuos iš savo kišenės esą turi padengti patys mokytojai.

Sako prarandantys ir algą, ir laiką

„Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai privalo praeiti spec. pedagogikos ir spec. psichologijos kursus, kurie kainuoja nuo 55 eurų. Be šių kursu nuo šių metų rugsėjo 1 dienos pedagogai dirbti negali. Net tie, kurie turi aukštąjį išsilavinimą, aukščiausią pedagogo kvalifikacija ir 15–20 metų stažo“, – tv3.lt rašė pedagogė Renata.

Moteris stebisi, kodėl iki šių mokslo metų pedagogams šių kursų nereikėjo, bet staiga jie tapo privalomais.

„Dabar nesumokėję 55 eurų už kursus, jau nebegali dirbti. Aš asmeniškai nesuprantu, kodėl turėčiau mokėti 55 eurus, kad galėčiau dirbti darbą, kuriam baigiau mokslus, turiu patirties ir gerai išmanau savo darbą“, – stebėjosi pedagogė.

Renata taip pat priduria, kad privalomi kursai trunka dvi savaites – 60 akademinių valandų, o tai reiškia, kad jų praktiškai neįmanoma suderinti su darbu.

„Tai gaunasi 30 val. per savaite, 6 val. per diena. Dirbti per mokymus neišeina, net jei jie būtų ir nuotoliniai, nes dirbame 10,5 val. per diena. Taigi prarandame dvi savaites algos ir dar turime sumokėti 55 eurus“, – piktinosi Renata.

REKLAMA

Mokykla

Panašu, kad minimi kursai – išties naujovė. Apie juos kol kas negirdėjo ir pedagogus vienijanti Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga.

„Man pačiam neteko girdėti. Galbūt tai nustatyta Švietimo įstatyme. Ne, kol kas tokio klausimo pas mus pedagogai nekėlė“, – tv3.lt kalbėjo profsąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas.

Kursai privalomi ne visiems

Savo ruožtu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nurodo, kad ikimokyklinio ugdymo mokytojams arba auklėtojams taikomi nacionaliniu mastu nustatyti reikalavimai kvalifikacijai.

Ministerijos teigimu, dar 2014 m. patvirtintame Reikalavimų mokytojų kvalifikacijai apraše nustatyta, kad specialiosios pedagogikos ir psichologijos kvalifikacijos tobulinimo programoje privalo dalyvauti ne visi mokytojai. 

REKLAMA

Prievolė numatyta tik tiems, kurie nėra studijų metu mokęsi apie specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymą ar anksčiau dalyvavę panašios tematikos mokymuose (bent 60 val.).

„Ši kvalifikacijos tobulinimo programa padeda mokytojams, taip pat ir dirbantiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programas, įgyti arba patobulinti kompetencijas, reikalingas savo profesiniame darbe. Juk dauguma mokinių, kuriems nustatyti specialieji ugdymosi poreikiai, mokosi įprastose grupėse ar klasėse“, – tv3.lt atsiųstame atsakyme dėstė ministerija.

REKLAMA

Vis dėlto pedagogų kompetencijos tobulinimą švietimo įstaigos turėtų planuoti iš anksto, todėl numatyta, kad  švietimo įstaiga ne rečiau kaip kartą per metus planuoja jų kvalifikacijos tobulinimą ir numato reikiamas lėšas.

„Lėšų mokytojų, taip pat ir dirbančių ikimokyklinėse įstaigose, kvalifikacijai tobulinti skiriama ir klasės krepšelyje“, – pridūrė ministerija.

Širvintų pradinėje mokykloje laukiami ir įvairią negalią turintys vaikai. Širvintų pradinės mokyklos archyvo nuotr.

Portalas tv3.lt jau rašė apie pedagogams esą privalomus skaitmeninio raštingumo kursus, kainuojančius 70 eurų. Kol mokytojai piktinosi, sakydami, kad tai „baisus laiko gaišimas“ ir „pinigų švaistymas“, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ramino, kad kursai neprivalomi tiems pedagogams, kurie jau yra įgiję reikiamas kompetencijas.

Portalas tv3.lt jau rašė apie pedagogams esą privalomus skaitmeninio raštingumo kursus, kainuojančius 70 eurų. Kol mokytojai piktinosi, sakydami, kad tai „baisus laiko gaišimas“ ir „pinigų švaistymas“, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ramino, kad kursai neprivalomi tiems pedagogams, kurie jau yra įgiję reikiamas kompetencijas.

J Jo 2020-10-25 13:12:10
Reikia pašerti beprasmes kontoras,kuriose dirba partijos draugų žmoneles.Kas tie mokytojai?!
Atsakyti
-2
m mokytojas 2020-10-25 14:06:33
Galimybę dirbti turi garantuoti diplomas. Visokie kursai turi būti pasirenkami.
Atsakyti
-5
M Moteris 2020-10-25 14:33:55
Anglijoje per mokinių atostogas mokytojams neteikia eiti į mokyklą. Nėra jokių kursų. Gali laisvai isvaziuot ir paatostogauti. Grįžt į darbą atgavus jėgų ir tęsti su džiaugsmu savo darbą
Atsakyti
-3
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI