REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje, plačiau papasakojo apie taisykles dėl atsiveriančių sienų. 

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje, plačiau papasakojo apie taisykles dėl atsiveriančių sienų. 

REKLAMA

Ministro teigimu, dar nestinga nesupratimo, iš kokių šalių parvykus nereikia izoliuotis.

„Vienas rodiklis, kuris buvo skelbtas ir anksčiau, kuris buvo sutartas ir tarp trijų Baltijos šalių, 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Tai reiškia, kad iš tų šalių galima atvykti ir iš ten gali būti atnaujinami skrydžiai.

Dar vienas rodiklis, kuris gal yra naujas, ir apie kurį gal mažiau esame kalbėję, tai 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Atvykus iš tokių šalių ne tik galima atvykti, parvykti, bet ir nebereikės 14 dienų izoliacijos", – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas rodiklis bus skelbiamas pirmadieniais.

„Tai du pirmieji mano paminėti aspektai – tiek iš kurių bus galima parvykti ir nebereikės izoliuotis. Bus pateikiamas sąrašas, kuris penktadieniais bus skelbiamas iš naujo", – patikslino jis.

REKLAMA

Taip pat bus skelbiamas sąrašas savivaldybių, kur sergamumas šalyje yra didesnis. Tai bus susiję su profilaktiniu ir tiksliniu testavimu.

A. Veryga priminė, kad, kaip minėta,  savivaldybėse, kur bus viršijamas sergamumo vidurkis, bus testuojama intensyviau. 

„Šiuo metu taip yra šešiose savivaldybėse– Vilniaus miesto ir rajono, Lazdijų, Ignalinos, Šalčininkų, Skuodo rajonuose. Juose ir planuojama daugiau testuoti", – informavo jis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per paskutinę parą užfiksuoti vos 3 nauji koronaviruso atvejai. Tiesa, per sekmadienį ištirtas koronaviruso tyrimų skaičius taip pat gerokai mažesnis – ištirti 1995 mėginiai, kai įprastai per darbo dieną jų ištiriama apie 5–7 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekia 1678, sergančių žmonių – 363. Tuo metu pasveikusiųjų jau yra kelis kartus daugiau – 1236.

Nuo koronaviruso mirė 70 žmonių, užsikrėtusieji koronavirusu, bet mirę dėl kitų priežasčių – 9 asmenys. Izoliacijoje šiuo metu yra 336 žmonės.

Per vakar dieną ištirti 1995 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iki šiol iš viso atlikta 304 854 tyrimų (iš jų – 96562 iš mobilių punktų).

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.     Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

REKLAMA

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų