Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio
Abu Dabyje vykusiose specialiosios olimpiados žaidynėse – rekordinis medalių skaičius

Abu Dabyje vykusiose specialiosios olimpiados žaidynėse – rekordinis medalių skaičius

Net 28 medalius – 16 aukso, 8 sidabro ir 4 bronzos – Lietuvos specialiosios olimpiados rinktinė parsivežė iš kovo 21 d. pasibaigusių Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabyje, vykusių XV specialiosios olimpiados vasaros žaidynių. Lietuvai atstovavę 26 sportininkai varžėsi 7 sporto šakose: lengvosios atletikos, futbolo, plaukimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos, bočios, irklavimo.

REKLAMA

Iš viso Specialiosios olimpiados žaidynėse 24 sporto šakose rungėsi 7,5 tūkst. intelekto sutrikimų turinčių atletų iš 190 valstybių.

Lietuvos delegacijos vadovas ir lengvosios atletikos treneris Zenonas Misiūnas, džiaugdamasis Lietuvos atletų pasiekimais, pabrėžė, kad rinktinė žaidynėms buvo puikiai pasirengusi. Pasiekti gerų rezultatų nesukliudė ir Abu Dabyje pasitikęs karštis, ir patirtos traumos, ir kitos problemos.

REKLAMA

Su visų trijų spalvų medaliais iš žaidynių grįžo Lietuvos plaukikai, treniruojami rinktinės vyriausiosios trenerės Astos Misiūnaitės. „Konkurentai buvo stiprūs, visi buvome lygiaverčiai, kova vyko sekundė į sekundę. Mano auklėtiniai buvo tikrai gerai pasiruošę, ruošėmės visus ketverius metus, o ypač stipriai – paskutinius tris mėnesius. Paskutinė stovykla vyko pačią paskutinę savaitę prieš išvažiuojant į Abu Dabį. Olimpiadoje kiekvienas plaukikas pagerino savo asmeninį rekordą, o tai ir svarbiausia – visi yra nugalėtojai, o medaliai – tik detalės. Specialioji olimpiada ir skelbia, kad svarbiausia – dalyvauti, o ne laimėti“, – plaukikų pasirodymą apibendrina A. Misiūnaitė.

REKLAMA

REKLAMA

Pergalėms reikia ir darbo, ir sėkmės

Pirmą kartą žaidynių istorijoje Lietuvos plaukikai dalyvavo estafetėje, ir šis debiutas buvo auksinis. Jau pirmąją žaidynių dieną Augustė Šerpytytė, Adomas Bužinskas, Julius Rėksnys ir Kristupas Von Gravrockas-Goesas tapo čempionais 4 po 25 m laisvojo stiliaus rungtyje.

„Po estafetės buvo gana didelis nusivylimas ir išgąstis, – pasakoja trenerė. – Susirgo vienu didžiausių favoritų laikytas Julius. Pakilus temperatūrai neleidau jam startuoti 200 m krūtine distancijoje. Ačiū dievui, Julius išsikapstė, kovo 20-ąją startavo 100 metrų distancijoje ir labai sunkioje kovoje laimėjo bronzą. Vaikinas plaukė turėdamas 37,1 laipsnio temperatūros, todėl vos išlipęs iš baseino buvo atiduotas į medikų rankas. Viskas baigėsi gerai, bet man šito vaikio bronza yra ne auksinė, o deimantinė. Kiek jis valios įdėjo, kiek jėgų – tai yra aukščiausias lygis!“

REKLAMA

Kitas trenerės auklėtinis 17-metis vilnietis Adomas Bužinskas iškovojo du aukso medalius. Plaukdamas 100 m laisvuoju stiliumi M01 kategorijoje distanciją įveikė per 2 min. 37,22 sek., 2 sekundėmis aplenkęs artimiausią varžovą. Plaukdamas 50 m laisvuoju stiliumi savo kategorijoje (M04) jis ir vėl buvo greičiausias – distanciją nuplaukė per 1 min. 4,21 sek.

REKLAMA

„Adomas – mano auksinis berniukas, – savo auklėtinį giria trenerė. – Jis ypač aktyviai dalyvavo treniruotėse, labai stengėsi, stipriai pagerino visus asmeninius rezultatus. Be to, sporte visada yra ir sėkmės faktorius – būtent Adomui sėkmė plačiai šypsojosi pakliūvant į divizionus, bet kova visada buvo sekundė į sekundę.“

Dar vienas rinktinės narys kaunietis Kristupas Von Gravrockas-Goesas – Giedrės Volbikienės auklėtinis. A. Misiūnaitė sako šį plaukiką pažįstanti jau keletą metų. „Kristupas labai gerai plaukė estafetėje, deja, sėkmė jam mažiau šypsojosi per kvalifikacines varžybas ir finalus. Nors jis atidavė visas jėgas, pagerino savo asmeninius rezultatus, bet iki medalių šiek tiek pritrūko – 25 m nugara finišavo šeštas, o 50 m nugara – ketvirtas.“

REKLAMA

Trenerė apgailestauja, kad šį kartą fortūna truputėlį nusisuko ir nuo Augustės Šerpytytės. „Su šia mergaite pradėjau savo kelią specialiosios olimpiados judėjime: kai Augustės mama ją atvedė pas mane, pasakiau – pabandysiu, ir nuo to viskas prasidėjo. Augustė taip pat puikiai plaukė, deja, iki medalio šiek tiek pritrūko. Bet estafetėje ji buvo nepakartojama, nepamainoma. Ir šiaip Augustė yra nepakartojama ir nepamainoma, nes ji buvo pagrindinė mūsų plaukikų komandos siela“, – savo auklėtinę apibūdina A. Misiūnaitė.

REKLAMA

Medaliai – už nelengvas pergales

Medalių kolekciją iš Abu Dabio parsivežė ne tik Lietuvos plaukikai. Su aukso medaliais grįžo Lietuvos futbolo komanda, nugalėjusi Braziliją ir tapusi specialiųjų olimpinių žaidynių čempione.

Sėkmingas buvo pirmą kartą specialiosiose žaidynėse dalyvavusių trenerės Daivos Dabrilienės treniruojamų Lietuvos irkluotojų debiutas: Edgaras Minsofinas iškovojo auksą 200 m baidare, auksą 500 m baidare ir sidabrą porinėje baidarėje su Rolandu Kriauzliu, kuris 200 ir 500 m rungtyse laimėjo du sidabro medalius.

REKLAMA

Puikiai pasirodė lengvaatlečiai. Rimvydas Kriauzlys, kurį treniruoja Daiva Dabrilienė, laimėjo auksą 400 m rungtyje. Z. Misiūno auklėtinis Arūnas Martinonis buvo greičiausias 1500 m distancijoje. Sidabrą laimėjo Tadas Vainius ir maratono distancijoje bėgusi Aušra Burbulytė – juos taip pat treniruoja Z. Misiūnas.

Du aukso medalius parsivežė Lietuvos sunkiaatlečiai Laura Margevičiūtė ir Laurynas Šaulis. Stalo teniso asmeninėse varžybose aukso buvo verta Solventa Kapačiauskaitė.

REKLAMA

Rimvydo Mikučausko auklėtinė Goda Ragulskytė iškovojo sidabrą bočios asmeninėse varžybose, o kartu su Alfredu Šimu laimėjo sidabrą mišrių porų bočios dvejetų varžybose. Asmeninėse varžybose A. Šimas laimėjo bronzą. Lietuvos atletai parvežė dar kelis bronzos medalius. Vis dėlto nuo 1968 m. rengiamos Specialiosios olimpiados, skirtos sutrikusio intelekto žmonėms, tikslas – skatinti tokius sutrikimus turinčius asmenis ne tik sportuoti, bet ir aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

REKLAMA

Ši Specialioji olimpiada Lietuvos rinktinei buvo jau aštuntoji. 2015 m. Los Andžele (JAV) vykusiose XIV specialiosios olimpiados vasaros žaidynėse Lietuvos sportininkai iškovojo 21 medalį.

Artimiausios Specialiosios olimpiados žiemos žaidynės vyks 2021 m. Švedijoje, o 2023 m. Vokietijos sostinė Berlynas priims Specialiosios olimpiados vasaros žaidynių dalyvius.

Straipsnio autorė: Sigita Inčiūrienė

Kodėl Pasaulinė Dauno sindromo diena švenčiama kovo 21 dieną?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Tai – pirmoji pavasario lygiadienio diena;
Dauno sindromą turintys asmenys turi papildomą 21-ąją chromosomą;
Tai yra Benedikto (lot. Benedictus – palaimintasis) vardo diena.
BALSUOTI
REZULTATAI
Kodėl Pasaulinė Dauno sindromo diena švenčiama kovo 21 dieną?
Tai – pirmoji pavasario lygiadienio diena;
3,8%
Dauno sindromą turintys asmenys turi papildomą 21-ąją chromosomą;
91,1%
Tai yra Benedikto (lot. Benedictus – palaimintasis) vardo diena.
5,1%

REKLAMA
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Nėra komentarų. Būk pirmas - komentuok!

TOP VIDEO

Žvejys manė pagavęs gyvenimo laimikį, kai ištraukė – norėjosi bėgti

Kamerų įrašas atskleidė baisią tragediją: berniukas baseina pražudė draugę

Baisi nelaimė: vaikinai nufilmavo paskutines savo gyvenimo akimirkas

REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI

Žiauriai Vilniuje nužudytos 17-metės sesuo: mirties bausmė budeliams būtų per švelnu
Žmonės, išgyvenę Leningrado blokadą: virė sriubą iš batų ir iki šiol renka trupinius nuo stalo (1)
Šalčininkuose iškils naujas daugiabučių kvartalas: lauks jaunų šeimų
Iš beveik išnykusios lietuvių tradicijos vyras dosniai užsidirba
Lietuvoje pabrango miltai – duonos kainoms dar yra kur kilti (2)
Lietuvių turistų pamėgtą šalį supurtė galingas žemės drebėjimas
Sumuštinių receptas plinta iš kartos į kartą: skanūs ir karšti, ir šalti
Aš galiu
Likimas nepagailėjo vieno iš brolių dvynių – gimė turėdamas retą genetinę ligą (1)
Į Lietuvą grįžusi Valentaitė pasirodė viena: tvirtinasi gandai apie skyrybas? (3)
Mirė Paris Hilton senelis: sukūrė viešbučių imperiją, nugyveno kupiną nuotykių gyvenimą
Vienas geriausių futbolininkų pasaulyje vos nemirė 2012-aisiais
„X faktoriaus“ dalyvė tapo Baltarusijos heroje: gražuolė pati susidorojo su maniaku
50-metė Lopez atkartojo įvaizdį iš 2000-ųjų: tokio kūno pavydi daugelis (1)

 

Dienos klausimas

REKLAMA

TOP

Peržiūrėti foto galerijas >

TELEVIZIJA

Top Video

Žvejys manė pagavęs gyvenimo laimikį, kai ištraukė – norėjosi bėgti

Kamerų įrašas atskleidė baisią tragediją: berniukas baseina pražudė draugę

Baisi nelaimė: vaikinai nufilmavo paskutines savo gyvenimo akimirkas

Aš galiu


Aš galiu
Likimas nepagailėjo vieno iš brolių dvynių – gimė turėdamas retą genetinę ligą (1)
Žinoma aktorė: „Pakliuvusieji į Alzheimerio spąstus turi teisę į saugią ir turiningą senatvę“ (3)
Bėgimo šventė prie Zelvos ežero suburia šimtus entuziastų
RODYTI NUOTRAUKĄ
+17
Vilnius
2019-09-22 13:15
Nuotraukos autorius: Nijole Martinkiene
Siųsk savo orų nuotrauką:
SIŲSTI