• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bestselerio „Kaip sveikai gyventi 150 metų“ autorius, habilituotas daktaras Michalas Tombakas yra padėjęs daugeliui žmonių atgauti jėgas ir gerą savijautą. Eli.lt supažindina su šiuo natūraliųjų gydymo metodų propaguotoju.

REKLAMA
REKLAMA

150 metų – tai perdėta, gali pagalvoti skeptiškai nusiteikęs skaitytojas. O visgi tai tikras ilgaamžiškumo šansas, ir svarbiausia – sveiko gyvenimo. Mat organizmas sensta ir serga tik tada, kai sveikąsias ląsteles įveikia ligotos. Atitolinti senatvę – tai pašalinti šį organizmui nepalankų balansą.

REKLAMA

Teoriškai per septynerius metus mūsų organizmo ląstelės yra pajėgios visiškai atsinaujinti, tereikia tik sudaryti tam reikiamas sąlygas. Moksliškai patvirtinta, kad 15% sveikatos žmogus paveldi iš tėvų, 15% gali sugrąžinti gydytojai, o štai 70% priklauso nuo gyvensenos.

M. Tombakas siūlo išnagrinėti visas gyvenimiškas klaidas, kurios sukelia mūsų organizme ligas ir ankstyvą senatvę.

REKLAMA
REKLAMA

Habilituotas daktaras atsakingai pareiškia, kad egzistuoja penki didieji žmogaus sveikatos griovikai: netinkamas kvėpavimas, pažeistas stuburas, netinkama mityba, prasta vidinė kūno higiena, nesugebėjimas jaustis laimingu.

Šiame straipsnyje plačiau susipažinsime su pirmaisiais dviem griovikais.



1. Pažeistas stuburas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsistokite prieš veidrodį ir atidžiai save apžiūrėkite. Kaip atrodo jūsų stuburas? Ar neryškėja kuprelė? Ar pilvas neišpūstas į priekį? Ar nekamuoja skausmai ties pečiais?

Deja, daugeliui asmenų būdingi visi šie požymiai. Skausmai pečių srityje ir atsikišęs pilvas yra silpnų pečių raumenų pasekmė. Kitados jie išlaikydavo mūsų stuburą be jokios įtampos. Bėgant laikui raumenys susilpnėjo dėl fizinio darbo stokos, dėl netinkamos mitybos, miegojimo ant minkšto čiužinio ir pan.

REKLAMA

Stuburas – tai mūsų pamatas, kuris išlaiko visa, iš ko sudarytas žmogaus kūnas. Labai dažnai dėl įvairiausių priežasčių šiek tiek pasislenka stuburo slanksteliai. Raumenys prie pasislinkusio slankstelio sustingsta, ir tai sutrukdo slanksteliui sugrįžti į deramą vietą.  Prasideda nervo ir raumens uždegimas, kuris sukelia skausmą ir suvaržo judesius. Pasislinkęs slankstelis užspaudžia ne tik nervą, bet ir kraujagysles, kurios susijusios su raumenimis bei konkrečiais organais. Jeigu nervas ilgą laiką spaudžiamas, tai organe, kurį jis „valdo“, išsivysto sunkiai išgydoma patologija.

REKLAMA

Dėl pasislinkusio slankstelio gali kamuoti alergija, akių ligos, įvairios egzemos, peršalimai, skydliaukės ligos, astma, rankų bei pečių skausmai, tulžies pūslės, kepenų ligos, dvylikapirštės žarnos opos, inkstų, odos ligos, hemorojus, skausmingos menstruacijos, impotencija ir kt.

Pagal statistiką, kas dešimtas mokinys Amerikoje nešioja akinius, yra alergiškas, kenčia galvos ir pilvo skausmus, chroniškai peršąla, negali susikaupti. Šių visų negalių priežastis yra iškrypęs augančios kartos stuburas. Iškreipiant stuburą ankstyvojoje vaikystėje net nenumanoma, kad taip yra sukuriamos sąlygos kankinamoms ligoms brandos amžiuje, tad norint susigrąžinti sveikatą pirmiausia reikia pasirūpinti savo stuburu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Netinkamas kvėpavimas

Kvėpavimas – tai neregimas „maistas“, be kurio žmogus negali išgyventi nė 5 minučių. Vokiečių mokslininkai patvirtina, kad 9 iš 10 žmonių kvėpuoja netaisyklingai. Kodėl?

Pažiūrėkite, kaip kvėpuoja mažas vaikas. Kada įkvepia, pilvas išsipučia, išsiplečia, o kai iškvepia, - susitraukia. Šitaip kvėpuojant plaučiai įgauna daug erdvės. Kuo daugiau deguonies tenka plaučiams įkvepiant, tuo geriau jie vėdinasi ir tuo daugiau kraujo eritrocitų gauna energijos ir deguonies. O tai reiškia, kad  praktiškai nė vienoje oksidacijos reakcijoje neišsiskiria organizmui žalingų toksinių produktų. Kaip tik dėl tokio kvėpavimo būdo, kuris vadinamas diafragminiu, vaikas yra judrus bei energingas.

REKLAMA

Su amžiumi, dėl nepakankamai judrios gyvensenos, stuburo iškrypimo, antsvorio, žmogus pradeda kvėpuoti kitaip: įkvepiant pakyla rankos ir raktikauliai, šonkauliai išsiskečia į šalis, krūtinės ląsta išsiplečia, o pilvą įtrauktas. Kvėpuojant šitokiu, vadinamuoju viršutiniu, būdu, dirba tik viršutinė, mažiausioji plaučių dalis. Paprastai oro nepakanka ir žmogus yra priverstas kvėpuoti tankiai. Organizmas pradeda jausti deguonies badą. Dėl to atsiranda ne tik kvėpavimo organų, bet ir kraujotakos, širdies, kasos, kepenų, inkstų, skrandžio ir žarnyno trakto bei daugelis kitų ligų.

REKLAMA

Jeigu žmogus visą gyvenimą kvėpuotų diafragma, tai nukeltų savo senėjimo procesą 30 – 40 metų ir išvengtų daugelio ligų.

Vienas indų ilgaamžis, kuris, sulaukęs 130 metų, atrodė perpus jaunesnis, paklaustas, kur jo jaunystės paslaptis, pasakė, kad ji – tinkamas kvėpavimas (įkvėpdavo jis tik kartą per minutę).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūlome išbandyti kelis M. Tombako siūlomus kvėpavimo pratimus:

1.Sveikatą teikiantis kvėpavimas: pratimus geriausia daryti gulint, nors galima ir sėdint ar stovint. Dvi sekundes įkvepiame per nosį, tada 8 sekundes nekvėpuojame, po to per 4 sekundes iškvepiame per nosį. Viso ciklo schema: 1:4:2; čia 1 – įkvėpimas, 4 – pauzė; 2 – iškvėpimas. Pratimą darykite po dvi minutes rytais ir vakarais.

REKLAMA

2. Valomasis kvėpavimas. Jis valo plaučius, aktyvina kvėpavimo organus, jaunina ir atkuria organizmo ląsteles. Įkvepiame per nosį, kaip ir pilnai kvėpuodami, per dvi sekundes, tada trijų sekundžių pauzė, po to išpučiame lūpas į priekį ir išskleidžiame orą plona „srovele“ per 12 sekundžių. Jei dar lieka oro, reikia jį energingai išpūsti. Pratimą darykite rytais ir vakarais po dvi minutes.

Kitame straipsnyje pakalbėsime apie netinkamą mitybą ir M. Tombako rekomendacijas, kaip gyventi sveikiau.

Pagal M. Tombako knygą „Kaip sveikai gyventi 150 metų“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų