TV3 vadovė Blaževičiūtė – atvirai apie šeimą, karjerą ir motinystę: stipri moteris paneigė populiarius stereotipus

Visuomenėje vis dar gajus požiūris, kad šeima ir karjera – nesuderinama. O ir klausimo, kaip suderinti šiuos du dalykus, dažniausiai yra klausiama ne vyrų, o būtent moterų.

TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ pašnekovė, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, prisipažįsta šio klausimo nemėgstanti, tačiau dažnai su juo susidurianti – stereotipai apie moterų vietą pasaulyje yra vis dar stiprūs. Tačiau L. Blaževičiūtė įrodė esanti stipresnė už bet kokius stereotipus ir sustabarėjusį mąstymą.

Baigusi mokslus, būdama vos 20-ies, Laura parašė laišką švedų bendrovei, TV3 televizijos savininkei, kad nori dirbti šioje televizijoje. Atkakliai dirbdama ir siekdama savo tikslo, sulaukusi 27 metų, L. Blaževičiūtė tapo televizijos kanalo TV3 vadove. Tačiau ir tai nėra vienintelė jos veikla.

Šio sekmadienio laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovė L. Blaževičiūtė – dviejų puikių vaikų mama, televizijos kanalo vadovė, yra ir Veiklių moterų asociacijos, kurios tikslas – siekti keisti visuomenės požiūrį į moters vaidmenį visuomenės gyvenime – lyderė.

„Mūsų tikslas – siekti realių pokyčių, kad moterims būtų sudarytos sąlygos derinti šeimą su karjera, kad mažėtų atotrūkis tarp moterų ir vyrų atlygio. Juk per tą laiką, kol moteris augina vaikus, priima sprendimą praleisti vienerius ar dvejus metus iš pradžių su vienu, po to su kitu vaiku, per 10 metų atlyginimo atotrūkis ima siekti daugiau kaip 20 proc., ir niekada nebesusilygina. Tai reiškia, kad moteris, pasirinkdama motinystę, tam tikra prasme pasirenka blogesnę savo finansinę situaciją“, – pastebi L. Blaževičiūtė, kuri laidos žiūrovams atskleis, kokį kelią, gimus vaikams, pasirinko pati.

Būti mama

Turbūt kiekviena mama sutiks, kad tik pati susilaukusi vaikų suprato, ką iš tiesų reiškia motinos meilė.

„Atsirado jausmas, kad mama nėra savaime suprantama. Supratau, kad yra labai sunku būti mama. Auginti vaikus – didelė atsakomybė, ir yra momentų, kai tai tikrai yra labai sunku“, – atviraus L. Blaževičiūtė, palygindama savo ir jos tėvų patirtį auginant vaikus. „Iš vaikystės

REKLAMA

įspūdis toks, kad jie visada buvo dėl manęs pasiruošę padaryti viską. Aš neprisimenu, kad jie būtų pavargę ar mane atstumtų. Aš visada jaučiau jų palaikymą“.

Tokia ji yra ir savo vaikams – išnaudoja kiekvieną laisvą akimirką, kad pabūtų su jais – net ir labiausiai pavargusi, Laura sėda žaisti stalo žaidimų ir tokiu būdu pati atsigauna.

Dirbanti mama

Taip pat TV3 vadovė paneigia ir dar vieną gajų stereotipą, kad moteris, kuri augina vaikus, dirba prasčiau.

„Pagal save jaučiu, kad pasidariau daug efektyvesnė. Man yra gerokai lengviau priimti sprendimus, nes kai augini vaikus, tuos sprendimus priimti reikia nuolat, o taip pat nuolat vyksta nenumatytos situacijos. Dėl to išmoksti labai efektyviai į jas reaguoti. Man atrodo, kad tokia mano patirtis persikelia ir į darbą, kuriame aš tikrai mažiau abejoju ir mažiau svarstau, nes dažnu atveju tam tiesiog nėra laiko“, – dalysis savo patirtimi moteris.

Tokius bruožus – organizuotumą, laiko vertinimą, drąsą ir gebėjimą prisiimti atsakomybę – L. Blaževičiūtė pastebi ir pas kitas televizijos kanale besidarbuojančias moteris, kurios turi vaikų.

Nepamiršti moters savyje

Ne paslaptis, kad neretai mamos ne tik nustumia į šalį karjerą, bet ir pamiršta save, kaip moteris. Buitis, darbas, laiko stygius ar nuovargis – priežasčių tam gali būti begalė, tačiau net tai nėra pasiteisinimas pamiršti savo pomėgius bei moteriškumą. Juk ne veltui sakoma – laiminga mama, laiminga šeima. Tad, anot L. Blaževičiūtės, būtina rasti laiko sau, savo pomėgiams ir veiklai, nesusijusiai su motinyste ar karjera. Išmokti mylėti save ir savimi žavėtis kiekvieną minutę.

Jai pačiai užsimiršti, persiorientuoti ir atsipalaiduoti padeda intensyvi fizinė veikla. „Kai aš bėgu, plaukiu, slidinėju arba važiuoju dviračiu, manęs tuo metu nėra darbe. Man tai veikia kaip tam tikra meditacija. Todėl noriu to krūvio, užsimiršti – būtent taip aš pailsiu“, – atviraus žinoma moteris.

REKLAMA

Taip pat L. Blaževičiūtė laidoje prisipažins, kad net ir namuose ji mėgsta pasipuošti, pasidažyti, net jei tam nėra jokių ypatingų progų. Juk, pasak TV3 generalinės direktorės, ji daro tai ne dėl renginio, ne dėl fotografų blyksnių ar kitų žmonių, o tik dėl savęs.

„Labiausiai norėčiau palinkėti prisiminti save, rasti sau laiko, nes nieko nenutiks, jeigu nepagaminsite kokios vakarienės ar kažką išbrauksite iš savo rutinos, skirtos vaikams. Momentai, kai mama pati sau yra laiminga, lengva, linksma, visa tai persiduoda ir vaikams. Labai svarbu, kad mes pačios mokėtume tai susikurti ir nelauktumėm, kol mums jį sukurs vaikai ar vyras. Todėl saugokite save, mylėkite, rūpinkitės savimi ir prisiminkite, kad mes esame ne tik mamos, bet ir moterys“, – laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovėms linkės TV3 vadovė L. Blaževičiūtė, kuri puikiai žino, ką reiškia būti mama, vadove ir žmona.

Norintys daugiau sužinoti apie šios stiprios moters požiūrį į motinystę, karjerą, išgirsti apie jos silpnybes ir baimes, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“ jau šį sekmadienį, 10 val. per TV3.

Jausmų puokštė – mamai

Pačias jautriausias gyvenimo akimirkas lydi gėlės. Tačiau moterims jautriausia akimirka yra tuomet, kai jos tampa motinomis. Todėl šį sekmadienį, švenčiant Motinos dieną, laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė, pakvies žiūrovus prisiminti savo mamas, išsakyti joms gražiausius žodžius ir, žinoma, dovanoti pačias nuostabiausias gėles.

Ji sukurs gaivią, šviesią, švelnių spalvų puokštę, kurioje harmoningai derės visa žiedų ir žalumos paletė: gvazdikai, kalijos, astrancijos, rožės, gerberos, ripsalis. Iš floristinių vielučių sukurto karkaso vidurys bus dekoruotas siūlais, karkaso šonus papuoš skeletono lapai. Šalia jų savo vietą ras ir žiedai, kurie kartu sukurs švelnumo ir trapumo įspūdį.

Ši floristikos dizainerės sukurta puokštė, primenanti saulėgrąžą, įteikta kartu su šilčiausiais žodžiais, nustebintų bet kurią mamą. Svarbiausia, kad puokštė būtų kuriama su meile.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų