REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
20
Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė (nuotr. Organizatorių)

Į Lietuvą plūstelėjus stipraus šalčio bangai, žinomos moterys sutiko pasidalinti savo įžvalgomis, kaip saugosi nuo speigo, kas šiuo metu užima lyderio pozicijas jų garderobe.

20

Į Lietuvą plūstelėjus stipraus šalčio bangai, žinomos moterys sutiko pasidalinti savo įžvalgomis, kaip saugosi nuo speigo, kas šiuo metu užima lyderio pozicijas jų garderobe.

REKLAMA

Verslininkė, grupės „Patruliai“ lyderio Algirdo Radzevičiaus žmona Milisandra Kvaraciejūtė-Radzevičienė džiaugiasi, kad pagaliau ir į mūsų šalį atkeliavo tikra žiema, su puriu sniegu, ženkliai spustelėjusiu šaltuku. „Tai metas, kai galime pasipuošti įvairiais tik giliai žiemai skirtais drabužiais bei aksesuarais.

Tada ir šaltis tampa visai nebaisus, kai esi tinkamai pasirupinęs apranga! Mėgstu dėvėti ir žiemines kailio liemenes, klasikinio tipo kailinukus, kailines kepures, pirštines“, – sako žinoma moteris. Milisandra šį sezoną kaip tik įsigijo skirtingų spalvų dvipusius kailinius, kurie yra lenvai transformuojami į puskailinius. Pasak pašnekovės, tai – labai idomus, patogus ir tinkamas sprendimas. Ypatingomis progomis prie vakarinių suknelių M. Kvaraciejūtė-Radzevičienė derina puošnias kailines apykakles.

Vairuojančių moterų asociacijos prezidentė Asta Kybartaitė-Jonušienė žiemą taipogi neišsiverčia be kailinių. Lietuvių gamintojų puskailiniai žinomą moterį ne tik šildo, bet ir puošia šaltuojus sezonu. Prie jų Asta derina itin šiltus su natūraliu kailiu batus bei baltą iš lapės kailio siūtą kepurę. Į klausimą, ar mūsų šalyje galima išsiversti bei kailinių gaminių, pašnekovė atsakė: „Lietuvoje nemažą dalį metų užimą šaltasis periodas. Be kailinių išsiversti gal ir galima, tačiau jei tik galimybės leidžia kiekviena moteris juk neatsisakys jų įsigyti, juolab kailinius perkame, kad dėvėtume juos ne vienerius metus“.

REKLAMA
REKLAMA

Vairuojančias damas draugėn burianti moteris sakė, kad šiuo metu pasvajojanti įsigyti dar vieną kailinį gaminį - ilgo plauko, sidabro ar smėlio spalvos kelius siekiančią liemenę. Niekada geros nuotaikos nestokojanti moteris sake, kad žiemą jai visuomet smagu pasidabinti įvairiausiomis detalėmis iš kailiuko, ji mėgstanti bumbulus ant kepurių, kailiniais akcentais padailinanti elegantišką švarkelį, suknutę – spalvinga apykaklaite.

REKLAMA

Aktorė ir psichologė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė pasidžiaugė visai neseniai dovanų gavusi itin šiltas kailio pirštines, Šia miela ir labai reikalinga dovana žinoma moteris nepaprastai džiaugiasi. Pasak pašnekovės, neprošal būtų pasipuošti ir originaliais raštais ar spalvomis margintais kailinukais ir jie nebūtinai turėtų būti pasiūti iš natūralaus kailio. Šiuo metu du mažamečius vaikus auginanti moteris pirmenybę teikia patogiems paltams ar šiltoms pūkinėms striukėms. „Su vaikučiais praleidžiu itin daug laiko. Mes ne tik pramogaujame lauke, bet ir daug važiuojame automobiliu, užsiimame kita aktyvia veikla, tad tenka labai daug judėti. Kad ir kokie man būtu gražūs kailiniai, šiuo gyvenimo tarpsniu pirmenybę teikiu kitiems drabužiams“, – sake aktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Natūralių kailių prekės ženklo „CarolinaKmit“ įkūrėjas Saulius Kmitas sutiko pasidalinti patarimais, kaip tinkamai išsirinkti ir prižiūrėti kailinius. Šiauliuose įsikūrę kailinių kūrėjai kasmet dalyvauja tarptautinėse parodose, taip pat naujas kolekcijas pristato Vilniuje, Palangoje vykstančių mados renginių metu. „CarolinaKmit“ kolekcijas yra demonstravusios bei naujausiose fotosesijose dalyvavusios ir šiame straipsnyje kalbintos moterys: A. Jonušienė, L. Bražinskaitė-Tupikovskienė, M. Kvaraciejūtė-Radzevičienė.

Ne vieną dešimtmetį kailių rinkoje dirbantis verslininkas, įmonės „Kailių mitas“ vadovas S. Kmitas sako, kad kailiniais visada bus paklausūs, net ir keičiantis klimatui ar mados tendencijoms. Pasak pašnekovo, per ilgus veiklos metus, jis jau spėjo perprasti lietuvių moterų troškimus. „Joms svarbu, kad kailiniai būtų ne tik madingi, bet ir netrukdytų vairuoti, tie patys kailiniai vienaip atrodytų darbe, o dar kitaip – vakarėlyje“, – sako prekės ženklo „CarolinaKmit“ įkūrėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrovės „Kailių mitas“ kūrėjai daugiausia kuria kailinių iš vandens gyvūno bebro. Jo kailis nebijo ne tik šalčio, bet ir drėgmės, lietaus ar šlapdribos. Tai natūralus, mūsų kraštų, šiltas kailis. Verslininkas glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos medžiotojais. Kaip ir kasmet kovo mėnesį „CarolinaKmit“ stendas įsikurs tradicinėje Aktyvaus laisvalaikio, medžioklės ir žūklės parodoje. „Siuvame aprangos priedus medžiotojams, žvejams. Tačiau parodoje turės ką veikti ir vyrų antrosios pusės: bus pristatyti naujausi jau ateinančio sezono kailinių modeliai“, – sako pašnekovas.

Pasak specialisto, kailinių madai apskritai didžiulę įtaką padarė autoverslas. Juk dauguma moterų automobilius vairuoja pačios, tad ir kailiniai šiandien siuvami daug lengvesni, patogesni, be didelių apykaklių, neretai su trijų ketvirčių rankovėmis.

REKLAMA

Gerai prižiūrimi kailiniai gali tarnauti dešimtmetį, tačiau reikia žinoti, kaip juos tinkamai prižiūrėti. Didžiausi kailinių priešai yra riebalai, trintis, dulkės. Dažnas klausimas – kaip apsaugoti kailinius nuo išsitrynimo? „Bebro kailis yra trečias pagal stiprumą. Pirmauja ūdra, o, pavyzdžiui, audinės kailis yra tik šeštoje vietoje. Jei kailis išdirbtas technologiškai teisingai, be skubos, išlaikant laiko ir temperatūros parametrus, jis bus tikrai tvirtas. Tada galima drąsiai vairuoti, kailis neišsisėdės, neišsitrins, neišpliks“, – savo patirtimi dalijasi kailių žinovas.

Iš lauko parėjusioms kailinių savininkėms S.Kmitas pataria būti atidesnėms drabužiui: jį papurtyti, pakabinti ant pakabos, drėgno nekabinti į spintą, leisti išdžiūti kambario temperatūroje. Sezonui pasibaigus kailinius būtina išvalyti, tada juose nesiveis kandys, bus išvalytos smėlio smiltelės, kurios itin įtakoja kailio išsitrynimą.

REKLAMA

„Kailių mito“ vadovas atkreipė dėmesį, kad kailinių patvarumas priklauso ne tik nuo kailio išdirbimo, kailinio drabužio pasiuvimo ar paties nešiojimo, bet ir nuo kailio paruošimo laiko. Pavyzdžiui, vasarą sumedžioto žvėries kailis – netinkamas gamybai. Kaip žiemą reikia kirsti medžius, taip ir žvėrį reikia medžioti šaltuoju metų laiku.

„CarolinaKmit“ įkūrėjas yra bendradarbiavęs su žinomais lietuvių dizaineriais: Aleksandru Pogrebnojumi, Vida Simanavičiūte ir kt. Savo įžvalgomis apie madą su šiauliečiais kailininkais yra dalinęsis ir socialinių mokslų daktaras Eugenijus Skerstonas. Na, o Rusijoje „CarolinaKmit“ išgarsino ir tas faktas, kad lietuviai kailinių kūrėjai sukūrė ypatingą drabužį mados istorikui Aleksandrui Vasiljevui. Žinomas vyras turėjo 1910 metais kailių meistrų pasiūtus unikalius kailinius. Tais laikais, kai kailis būdavo drabužio viduje, nešiojo Maskvos pirkliai. Mados istorikas ieškojo galinčių atkartoti šį išskirtinį gaminį iki menkiausių smulkmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S. Kmito įmonę istorikui rekomendavo rusų verslininkai, ilgą laiką bendradarbiaujantys su šiauliečiais. Daugiau kaip prieš 100 metų siūti kailiniai buvo savotiškas iššūkis lietuvių kailių meistrams. Istoriko sąlyga, jog kailinių kopija būtų visiškai tiksli, vertė meistrus kruopščiai analizuoti ne tik kailius, jų sukirpimą, rūbo siūles, kitas gudrybes, bet ir tartis su kolegomis dėl technologijų. „Vasiljevas – itin taktiškas, aristokratiškos prigimties žmogus. Šalia tokio asmens ir pats turi pasitempti“, – apie pažintį su garsiu žmogumi pasakojo veiklus vyras.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų