žiema

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žiema“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žiema“.

Sugrįžusi žiema pridarė nuostolių – žmonės liko be elektros, klimpo ir tarnybų automobiliai

Nuo gausaus ir šlapio sniego virstantys medžiai užtvėrė kelius, virto ant automobilių, dešimtis tūkstančių vartotojų paliko be elektros. Labiausiai per Jurgines eibių gamta pridarė Panevėžio ir Utenos regionuose. Sniego kaip reikiant drėbtelėjo ir Šiaulių bei Radviliškio rajonuose. Kai kur sniego danga siekia 17 centimetrų. Tad kol vieni skubėjo džiaugtis grįžusia žiema ir lipdė sniego senius, kiti skubėjo keisti vasarines padangas į žiemines.

Šiandien – ypatinga diena: kodėl vasaris šiemet turi 29 dienas?

Šiais metais vasarį išvysime su 29-iomis dienomis, o 2025 m. – 28-iomis. Tačiau 2028 m. mes vėl išvysime vasarį su 29 diena. Dėl to gali kilti klausimas, kodėl reikia šių keliamųjų metų ir kas pasikeistų, jei jų nebūtų? Atsakymas paprastas – vasarą, mes galėtume turėti žiemos orus, o ūkininkai nežinotų, kada sėti. Galbūt esate įpratę girdėti, kad Žemė visą ratą aplink Saulę apskrieja per 365 dienas, tačiau iš tikrųjų ši kelionė trunka apie 365 su trupučiu dienos.
2024-02-29

Vilnietė grybauja net ir žiemą: parodė laimikius

Visi jau esame įpratę, kad grybavimo sezonas baigiasi vėlyvą rudenį ir tenka laukti kitų metų, kad galėtume prisirinkti pilnus krepšius grybų. Tačiau vilnietė Vaiva Grublienė grybauti nesustoja net ir žiemą. Moteris miške net ir dabar randa skanių ir valgomų grybų. Toli grybų vilnietė neieško – jų randa prie Vilniaus, netoli Grigiškių. Vaiva juokauja, kad kai miške eidama su pintine grybų sutinka slidininkus, jie vos neišvirsta iš slidžių, pamatę tokį vaizdą.
2024-02-27

Jau aišku, kokia bus pirmoji pavasario diena: sinoptikė siunčia žinią

Pavasaris beldžiasi vis garsiau. Savaitės pradžioje dienos bus darganotos ir miglotos, bet nuo antros savaitės pusės bus sausiau, šviesiau, o po kelių vėsesnių dienų – vėl šilčiau, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė. Anot sinoptikės, savaitgalį Lietuva atsidūrė ramiausioje skirtingų atmosferos sistemų anticiklonų ir ciklonų sandūros dalyje. Tačiau savaitės pradžioje Lietuvos link keliaus ryčiau esanti banguoto atmosferos fronto sistema. Dėl to sulauksime lietaus, miglos ir rūko.
Orai 2024-02-26

Štai kokie orai laukia artimiausiomis dienomis: sinoptikai turi ir gerą, ir blogą žinią

Sinoptikai praneša, kad artimiausiomis dienomis daug kur sulauksime lietaus, tačiau jau džiugins pavasariška šiluma. Sekmadienio dieną vietomis, didesnė tikimybė rytiniuose rajonuose, palis, vyraus nedidelis lietus. Kai kur rūkas, rytą vietomis plikledis. Vėjas pietryčių, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 5–10 laipsnių šilumos. Pirmadienį vietomis palis. Kai kur rūkas. Vėjas naktį pietryčių, dieną daugiausia pietų, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 1–6 laipsniai šilumos, dieną 6–11 laipsnių šilumos.

Naujausia sinoptikų žinia: į šalį plūstels šiluma, tačiau viską temdys nemalonumai

Sinoptikai šeštadienį žada išskirtinai šiltą, tačiau malonu nebus – daug kur nulis, galimi dideli vėjo gūsiai. Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, šiandien Lietuvoje daug kur palis, Rytų Lietuvoje vyraus nedidelis lietus. Rytą vietomis rūkas. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, 8–13 m/s, kai kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos. Sekmadienio naktį žymesnio lietaus nenumatoma, dieną vietomis palis, vyraus trumpas, nedidelis lietus.
55
Orai 2024-02-24

Į Šiaurės Europą atidunda galingas ciklonas: aiškėja, ko sulauks Lietuva

Virš šiaurinės Europos dalies užsisuka galingas ciklonas, lemsiantis itin audringus orus, vėl smogsiančius Britų salynui ir Skandinavijai. Nors Lietuvą pasieks ramesnė šio ciklono dalis, orų permainų sulauksime ir mes, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė. Sinoptikės teigimu, virš šiaurės, šiaurės vakarų Atlanto stiprėja galinga žemo atmosferos slėgio sistema, kuri plečiasi virš visos Europos.
Orai 2024-02-22

Netikėtas gamtininko žvilgsnis – jeigu pamatėte šiuos paukščius, tai dar nereiškia pavasario: „Pamatė, kad per šalta ir vėl išskrido“

Gamtoje – pirmieji pavasario ženklai. Ornitologai pastebi kai kuriuos sugrįžusius paukščius, ant medžių skleidžiasi vadinamieji kačiukai. Ar tai reiškia, kad šiemet pavasaris ateis anksčiau nei įprastai? Apie tai pasakoja gamtininkas Andrius Gaidamavičius. A. Gaidamavičius „Žinių radijo“ laidoje sako, kad pamačius pirmuosius sugrįžusius paukščius, nereikėtų skubėti galvoti, jog artėja pavasaris.

Pasiruoškite – bus nemalonu: sinoptikai skelbia, kokių orų laukti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai pateikia atnaujintą orų prognozę. Pirmadienio naktį ir didžiąją dienos dalį kritulių tikimybė nedidelė, vakare kai kur truputį pasnigs. Naktį ir rytą daug kur plikledis. Vėjas naktį daugiausia pietų, dieną pietryčių, 6–11 m/s. Temperatūra naktį 1–6, rytiniuose rajonuose kai kur iki 9 laipsnių šalčio, dieną 0–4 laipsniai šilumos.
Orai 2024-02-18

Rusai šąla: Kremliui finansuojant karą, šalyje sproginėja sovietiniai vamzdžiai

Atšiaurią žiemą Rusijoje genda šildymo sistemos, todėl daugelis žmonių šąla, o Maskva toliau leidžia lėšas karui Ukrainoje. Kai kuriose Rusijos dalyse žiemą neįprastai šalta – Sibire gruodžio mėnesį temperatūra siekė 70 laipsnių šalčio, skelbia portalas „Business Insider“. Žiaurios sąlygos dar labiau pablogėjo, nes Rusijos infrastruktūra yra prastai prižiūrima, o daugelis jos įrenginių yra sovietinių laikų.
2024-02-18
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų