Atlikėja portalui tv3.lt atskleidė savo pastebėjimus apie šių metų „Euroviziją“, perdavė linkėjimus Lietuvos atstovui Silvester Belt ir pasamprotavo apie pasirodymų žinutes.
Nors ir lažybų bendrovių prognozės Silvester Belt yra neblogos, R. Ščiogolevaitė tikina, kad „Euroviziją“ ji žiūri daugiau dėl pramogos, o ne dėl noro kažką sukritikuoti.
„Daug laiko Silvesterio stebėjimui neskyriau, o tai reikia daryti, jei nori kažką įvertinti.
Kitas aspektas – tai ne mano skonio daina, tad dėl to sunku man vertinti. Tačiau nepaisant ar daina man patinka, ar ne, mūsų „Eurovizijos“ atstovui siunčiu jam pačius nuoširdžiausius linkėjimus ir sergu už tai, kad jam pasisektų.
Svarbu suprasti, kad dalykai, kurie nepriklauso nuo jo, yra taip pat svarbūs. Pavyzdžiui, bendrasis kontektas, jo pasirodymo numeris ir visi kiti techniniai dalykai“, – sako R. Ščiogolevaitė.
Svarbi emocinė būsena
Moteris taip pat pastebi, kad net ir didelę patirtį scenoje sukaupę atlikėjai ne visada gali išvengti nesklandumų ar su jais gerai susitvarkyti.
„Ką jau galima kalbėti apie jaunesniąją kartą, kai su tuo ne visada susitvarko patyrę atikėjai. Visi labai džiaugsimės, jei jo vieta bus aukšta, o jei lūkesčiai nebus išpildyti, raginčiau tiesiog santūriai reaguoti.
Tai toks žaidimas, kurio baigties niekada iki galo negali atspėti, kaip kad ir neatspėsi, ar „tinkamą“ pasirodymą šiemet išsiuntėme. Jis yra jaunas žmogus, visa jo karjera jam dar prieš akis“, – pastebėjimais dalijosi Rūta.
Moteris tikino, kad scenoje itin svarbus dalykas – ne vien tik gerai išpildytas pasirodymas, bet ir tinkama atlikėjo emocinė būsena.
„Kaip žiūrovė, komentatorė, kaip dainininkė su patirtimi norėčiau, kad jis pats jaustųsi gerai, kad neitų į sceną su neigiamomis emocijomis ir su perdėtais lūkesčiais. Į „Euroviziją“ reikėtų žiūrėti kaip į Europos šventę. Smagu, jei jam tikrai pavyks – bus geriau ir jo karjerai, ir jo sirgaliams dėl to bus labai gera.
Jeigu nepavyks, tikrai ne pasaulio pabaiga! Jei ir nepasiseks, linkiu per daug nenusivilti ir negalvoti, kad čia svarbiausias karjerą lemiantis dalykas“, – teigė pašnekovė.
Visgi verta paminėti, kad nemažai atlikėjų, grupių po dalyvavimo „Eurovizijoje“ žymiai sparčiau skinasi kelią net ir tarptautinėje arenoje. Štai pavyzdžiui 2021-aisias dainų konkursą laimėję italų rokeriai „Måneskin“ su savo dainomis sparčiai kopia į viršų, o turus jau ne vienerius metus rengia po visą pasaulį.
R. Ščiogolevaitė 2011-aisiais ir 2016-aisias pati dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje ir neslepia, kad nacionalinėse „Eurovizijos“ atrankose norėtų dažniau pamatyti ir labiau patyrusių muzikantų.
„Aš esu šio konkurso gerbėja, kelis kartus savo jėgas išbandžiusi ir nacionalinėse atrankose. Jeigu leistų finansinės galimybės ir jei turėčiau sukūrusi puikią, „Eurovizijai“ tinkančią stiprią dainą, tikrai dar ne vieną kartą eičiau į atrankas.
Manau, kad būtų visai normalu, jei nacionalinės atrankos nebūtų tik pradedančiųjų atlikėjų vieta pasireikšti. Norėtųsi, kad dalyvautų daugiau atlikėjų su patirtimi.
Aišku, man netrukdo ir jaunųjų atlikėjų karta, bet turbūt dėl jų mažiau dalyvauja patyrę artistai. Atranka galėtų būtų rimtesnė, bet viska tai tėra skonio reikalas. Man eteryje trūksta patyrusių artistų“, – kalba atlikėja.
Ji taip pat kelia diskusiją, kad ne visada kelialapį į dainų konkursą turėtų laimėti jaunieji atlikėjai.
„Turi į konkursą veržtis ir norėti dalyvauti jaunoji karta, bet diskusijų klausimas, kas turėtų tas atrankas laimėti“, – pastebi moteris.
Žinutė ir interpretacijos
Pastaruoju metu į „Euroviziją“ veržiasi atlikėjai, savo daina bei pasirodymu nešantys ne visada aiškią žinutę. Dažnai jie žinutę tiksliau palieka interpretuoti patiems žiūrovams.
R. Ščiogolevaitė tikino, kad į šį klausimą galima atsakyti tiek rimtai, tiek su humoru.
„Rimtai atsakant, šis konkursas ir yra žavus tuo, kad ten daug įvairiausių stilių, kad niekada negalii itin tiksliai nuspėti, kokios muzikinęs tendencijos vyraus šiemet. Tai tokia europietiška loterija – ar atitiksi tendencijas, ar ne.
„Eurovizija“ tuo ir žavi, kad karts nuo karto ištinka netikėtumus. Būna, kad laimi ir tas, kas kartais laikoma „ne formatu“. Siurprizų gali būti visokių.
O su humoru atsakysiu taip: interpretacija yra viena iš mano aistrų. Kartais stengiuosi iš trijų vienas su kitu visai nesusijusių žodžių surasti prasmę. Supratau, kad net ir primityviame dalyke galima atrasti prasmę“, – samprotauja ji.
Moteris neslepia, kad yra savaip interpretavusi ir S. Belt dainą „Luktelk“.
„Pamenu, su draugais aptarinėjome, buvo ir juoko, ir rimtesnių diskusijų. Bet jau paties atlikėjo pozicija, kaip jis nori pats pristatyti savo dainą – ar nori atskleisti ir iškomunikuoti jos idėją, ar palikti abstraktumo ir leisti interpretuoti klausytojui.
Tai šoks šiuolaikinio meno bruožas – daugiau klausimų, nei atsakymų“, – tikina pašnekovė.
Ir tai – nebūtinai blogas ar nepagirtinas dalykas. Anot dainininkės, atlikėjas gali turėti strategiją – aiškiai neiškomunikuodamas dainos žinutės taip pritraukti didesnę auditoriją, kurti paslaptį apie dainą.
Tikslas – sukelti daugiau klausimų, nei suteikti atsakymų.
„Visi atlikėjai iš esmės darome tą patį. Tik visi esame su skirtingais skoniais, skirtingomis įžvalgomis.
Apie tai pasikalbėti, žinutes paspėlioti man visada smagu. Vienintelis dalykas, kuris man labai nepatinka, tai mylėti tik tada, kai sekasi, ir spjaudytis purvais tada, kai nepasiseka. Jei jau sekasi, tada visada gerai, o jei jau nepasisekė, tada stipriai išliejamas pyktis ir pagieža.
Man labai norisi, kad tas jaunas žmogus, kuris nieko blogo nepadarė ir kuriam gavosi taip, kaip gavosi, nebūtų pasmerktas.
Žinau, kas yra lietuviška scena, kokie yra niuansai. Tad pagal juos vertinant Silvesterio pasirodymas yra labai geras. Už tai jį tikrai reikia pagirti“, – šyptelėjo ji.
„Linkiu, kad jam padėtų tai, kas padeda, ir netrukdytų tai, kas trukdo“, – pridūrė R. Ščiogolevaitė.
„Eurovizija 2024“ Švedijos mieste Malmėje vyks gegužės 7-11 d. Pirmasis pusfinalis įvyks gegužės 7 d., antradienį, antrasis – ketvirtadienį, o finalas – gegužės 11 d., šeštadienį.
Visos trys tiesioginės transliacijos iš Malmės prasidės 22 val.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!