JAV mokslininkai įspėja jaunus tėvus: kūdikių maitinimas karštais gėrimais iš plastikinių buteliukų gali būti pavojingų apsinuodijimų priežastis. Naujausi tyrimai parodė, kad veikiamas karščio plastikas išskiria toksinus. Ir nesvarbu ar buteliuką kaitinsime, ar tik pilsim karštą gėrimą į jį.
Kaisdamas plastikas išskiria polimerą bisfenolį A, kuris siejamas su moterų vaisingumo problemomis, diabetu, krūties vėžiu, hiperaktyvumu ir ankstyvu lytiniu brendimu. Taip pat nustatyta, jog ši medžiaga stipriai veikia endokrininių liaukų darbą. Dėl to žmogus gali turėti didelį viršsvorį, nustoti augti, o vėlesniame amžiuje netgi susirgti prostatos vėžiu. Manoma, kad labiausiai pažeidžiami yra kūdikiai, nes didžioji jų dalis maitinami iš plastikinių buteliukų.
Šis chemikalas taip pat yra randamas plastikinėse maisto pakuotėse ir buteliuose. Mokslininkai pataria nedezinfekuoti plastikinių kūdikių buteliukų karštame vandenyje. Nustatyta, jog chemikalo kenksmingumui didžiausią įtaką turi ne buteliuko senumas, o skysčio, kuris į jį pilamas ar kuriuo dezinfekuojama, temperatūra.
Chemijos pramonės atstovai atkakliai tvirtina, jog bisfenolio dozės yra per mažos, kad veiktų žmogaus organizmą. Jiems pritaria britų mokslininkai: nėra jokios priežasties nustoti naudoti plastikinius butelius, nes tyrimų rezultatai dar negalutiniai ir bus svarstomi.
Tačiau tie, kuriuos išgąsdino amerikiečių mokslininkų skelbiamos išvados, gali naudoti alternatyvius aplinkos neteršiančius ar stiklinius butelius.