Ericai prisipažinus apie seksualinį smurtą prakalbo ir Didžiulis: ji – ne vienintelė auka

Visą praėjusią savaitę viešojoje erdvėje plačiai aptarinėtas dviejų garsių šeimų skandalas, kurio įkarštyje atsidūrė Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis bei broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai.

Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis (Fotobankas)

Kadangi tema, kurią palietė muzikantų šeima – seksualinė prievarta – yra labai jautri, visuomenė tarsi išsiskaldė į dvi puses. Vis dėlto visai neseniai E.Jennings prisipažino, kad seksualinę prievartą teko patirti ir jai.

Moteris pasakojo, kad jos vaikystėje vos neišprievartavo du nepažįstami vyrai. Istoriją išdrįsusi papasakoti Erica sulaukė palaikymo, tačiau daugelis nepatikėjo jos pasakojimu ir įžvelgė reklaminių triukų.

Naujienų portalo tv3.lt kalbintas Ericos vyras, atlikėjas Jurgis Didžiulis tikino, kad šia tema kalbėti yra nelengva: „Tai yra labai sudėtinga, net Ericai buvo sunku man tai papasakoti. Ji visą tai ilgai ir tyliai gvildeno savyje, kol galiausiai suprato, kad gali paleisti. Kai ji man papasakojo aš buvau nustebęs, kad nieko nežinojau anksčiau. Tai, kad ji pasiryžo kalbėti viešai, yra labai gerbtina ir iš mano pusės ji gauna didžiulį palaikymą.

Erica nėra unikali. Mano pirmoji simpatija buvo išprievartauta, kai jai buvo penkiolika. Pamenu, kaip jai buvo sudėtinga apie tai kalbėti, nes tada visuomenėje buvo jaučiama stigma ir aukos būdavo pačios kaltos. Istorijų netrūksta, kiekvieno žmogaus tarpe galima jas išgirsti.“

Jurgio teigimu, pora 2003-aisiais suprato, kad ši tema yra labai jautri, bet tinkamai ir aiškiai neišsakė savo pozicijos: „Šį kartą viską išsakėme ir savo nuomonę pagrindėme. Seksualinis smurtas prieš moterį yra ypač aktualus Ericai ir mes turime žinoti, kokius signalus siunčia mūsų pinigai. Šiuo atveju, žmonės nesupranta, mes sakėme, kad išeiname iš telekomunikacijų, nes mūsų pinigai mokami už netinkamą reklaminę kompaniją. 

REKLAMA

Mes neiškėlėme klausimo, kaip tai yra blogai, mes tiesiog ėmėmės veiksmų ir palikome operatorių. Žmonės renkasi ekologišką arba neekologišką prekę, taip ir mes renkamės telekomunikaciją, kuri yra mums tinkama. Suprantame, kad žmonėms skauda ir šia tema kalbėti yra nepatogu.“

Prakalbus apie skleidžiamą nuomonę, jog skandalo įkarštyje Didžiuliai griebiasi šiaudo, Jurgis tikino, kad Ericai reikėjo laiko atsiverti: „Manau, Erica suprato, kad reikia prabilti apie tai viešai ir parodyti, kad mes suprantame ir esame su šia opia problema susiję. Mūsų terpėje, kas trečia moteris yra patyrusi seksualinį smurtą ir kiekviena žino apie ką eina kalba, tai nėra mažas segmentas.

Mes nesigriebiame šiaudo, pasisakyti apie seksualinį smurtą yra labai sunku ir tam reikia pribręsti. Ericai reikėjo laiko visą situaciją sudėlioti ant lapo. Mums patiems buvo nepatogu šią temą prabilti dar kartą ir ją vėl iškelti į viešumą. Mes suprantame, kokią žalą tai gali padaryti mūsų karjerai, tačiau auginant dukrą Lietuvoje, norime užtikrinti saugumą darbo vietose, mokymo įstaigose. Apie tai reikia kalbėti garsiai, nes kitaip niekas nepasikeis.“

Didžiuliai apie teismus negalvoja: „Turime draugus teisininkus, esame su tokiomis situacijomis susidūrę anksčiau, esame viešai pasakę faktus ir savo nuomonę, ketinimus palikti telekomunikaciją. Gyvename demokratinėje valstybėje, kurioje toleruojama žodžio laisvė, todėl labai nustebčiau, jei būtų ketinama mus paduoti į teismą.“

Primename, kad Jurgis ir Erica apie prievartą ir jos aukas buvo prabilę dar praėjusią savaitę, pasidalinę socialinėje erdvėje vaizdo įrašu. Ketvirtadienio vakarą Jurgis ir Erica vėl kreipėsi į savo sekėjus ir žmones, kurie seka šią situaciją. Jie dar kartą paaiškino, kodėl taip sureagavo ir į ką norima atkreipti dėmesį.

REKLAMA

„Mes suprantame, kas čia per šaršalas ir ant kiek jums yra nepatogu. Suprantame, kaip nepatogu dėl to yra Lavrinovičių šeimai ir mums dėl to yra nuoširdžiai apmaudu. Patikėkite, mums taip pat nėra patogu, bet mes kažkodėl nekalbame apie seksualinio ir kitokio smurto aukas – moteris. Mums tai yra be galo svarbu“, – vaizdo įraše prabilo muzikantas J. Didžiulis.

E. Jennings tikino, kad net trečdalis moterų Lietuvoje patiria seksualinį ar fizinį smurtą. Pora aiškino, kad kalba – apie šimtus tūkstančių moterų, kurios nedrįsta kalbėti šia tema.

„Mūsų problema nėra su broliais Lavrinovičiais. Problema yra su „Telia“, kuri buvo apsiskelbusi, kad labai tiki socialine atsakomybe, rodo sąmoningumą, bet negalėjo parodyti jautrumo būtent šiuo klausimu. Žmonės sako, kad čia yra herojai. Aš tikiu, kad jie gali būti geri bičai, gali būti, tačiau tam tikram segmentui, tam tikrai daliai žmonių tai yra skausminga, nes siunčiamas signalas, kad niekam nerūpi, niekas nežiūri rimtai į smurtą prieš moteris“, – aiškino muzikantas.

Erica tikino, kad tam, jog moterys išdrįstų kalbėti nepatogiomis temomis, kurios liečia smurtą, jos turi jausti, kad bus išgirstos ir pastebėtos. Pora taip pat tikina, kad apie pusė Lietuvos žmonių mano, kad „kai įvyksta seksualinio ar kitokio smurto atvejis, tai yra moterų ar moters kaltė“.

„Reikia pokyčių mūsų galvose, kad merginoms būtų lengviau pasisakyti. <...> Mūsų pareiga yra, kad joms būtų truputį patogiau. Daug kas rašė, kad Didžiuliui reikia populiarumo. Klausimas – ar mums reikia šito populiarumo? Ar tai padės mums? Mes sau darome „meškos paslaugą, – nuogąstavo Jurgis. – Jų (Lavrinovičių – aut. past.) reputacija, istorija turi tokį kabliuką. Jiems dėl to reikia atsakingai elgtis. Aš manau, kad jei jie dirbtų šioje srityje, gal kažkas galėtų atsitikti. Faktas, kad jie turi suprasti, jog kai kam jie yra herojai. Kai kam tas heroizmas turi kažkokią papildomą istoriją.“


Rašyti komentarą...
P
Pilietė.
2020-09-23 01:49:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kap tu gali?Ar nematai ,kaip,, smirdi" byla su mergaite Jurbarke ?, -piniginė ir įtakos .Nesugebat mastyti ,bet alkį ,skausmą jaučiat ?
Atsakyti
-2

T
Truputi
2020-09-23 11:31:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per daug mėšlo pripylė žurnalistai, ir dar ne pabaiga, juk jie sugriebia tema ir pirmyn, dar ne to bus prirasyta
Atsakyti
-3

S
Stebiuosi
2020-09-24 07:58:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kreipiuosi į sąmoningus mamas ir tėčiui, matau daug jaunų vyrukų komentuojant, ar jūs tokių žentų norėtumėte, kuriems prievarta tai tik sukurta temą? Prievarta egzistuoja ir šeimose, moterys kenčia, negalėdamos apie tai kalbėti... ši tema turi būti primenama nuolat, nes iš to ką rašote galima suprasti, vaikystėje patyrėte prievartą ir jums tai yra normalu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (44)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų