Klaipėdos centre – plėšriojo paukščio medžioklė

„Vakarų ekspreso“ skaitytojai užfiksavo neįprastą vaizdą – Klaipėdos miesto centre grobio ieškojusį plėšrųjį paukštį.

Klaipėdos centre – plėšriojo paukščio medžioklė (nuotr. stop kadras)

Klaipėdietis Darius pasidalijo penktadienį vakare užfiksuotu vaizdu. Paukštis tupėjo važiuojamojoje kelio dalyje judrioje Pilies, Galinio Pylimo, Sausio 15-osios ir Minijos gatvių sankryžoje.

„Iš pradžių pagalvojau, kad jis sužeistas, norėjau skambinti informacijos telefonu, kad pasakytų, kur reikia kreiptis tokiu atveju. Paskui pamačiau, kad jis nesužeistas, bet kažką laiko naguose, paaiškėjo, kad balandį. Jis pakilo skristi, bet kliudė pravažiuojančią mašiną, tikriausiai ir vairuotoją gerokai išgąsdino. Paskui nuskrido į krūmus kitoje gatvės pusėje“, – reginį nupasakojo Darius.

Užfiksuotas vištvanagis  

Ventės Rago ornitologinės stoties vedėjas, ornitologas Vytautas Jusys teigia, kad vaizdo įraše buvo užfiksuotas vištvanagis.

„Šių metų jauniklis. Jie mažiau baikštūs nei suaugę paukščiai. Mieste jie gaudo naminius karvelius - čia lengviau jiems sugauti grobį. Gyvenvietėse neretai puola naminius paukščius, pas mus irgi vieną vištą neseniai nugalabijo“, – komentavo ornitologas.

Video galite pasižiūrėti paspaudę šią nuorodą.

Pasak V. Jusio, suaugę paukščiai dažniausiai medžioja miškuose, pamiškėse, prie vandens telkinių. Pagrindinis jų grobis - varniniai paukščiai (kėkštai, varnos), gaudo kirus, karvelius ir kitus vidutinio dydžio paukščius.

Straipsnio autorė: Virginija Kesminė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų