Rasizmu apkaltinta Katunskytė: nesuprantu, kas su žmonėmis darosi

Prieš kelias savaites peticijos.lt tinklapyje buvo sukurta peticija, kurioje skatinama žmonės pasirašyti prieš dainininkės Vitalijos Katunskytės atliekamą dainą „Robinzonas“.

Vitalija Katunskytė (nuotr. Fotodiena.lt)

Kaip rašoma peticijoje, klausytojams užkliuvo dainos kontekstas. Anot jų, kūrinys yra rasistinis ir skamba gėdingai.

„Prašome Vitalijos Katunskytės viešai daugiau nebeatlikinėti kūrinio „Robinzonas“. Šių dienų kontekste kūrinys skamba siaubingai ir gėdingai, jo tekstas ir potekstė smarkiai rasistinė. Prie peticijos taip pat prisegti ir dainos žodžiai. Prašome neklausyti kūrinio muzikos platformose, nes taip remiame atlikėją ir šį siaubingą, deja, netikėtai šiemet išgyvenantį renesansą, muzikos takelį“, – rašoma peticijos.lt.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su V.Katunskyte ši prisipažino esanti labai nustebusi ir nesuprantanti, kodėl žmonėms užkliuvo ši daina. 

„Aš nesuprantu, kas su žmonėmis darosi. Ta dainą dainuoju jau dvylika metų, kažkam pasirodė, kad aš juokiuosi iš juodaodžių, mat Robinzonas buvo juodaodis. 

REKLAMA

Pirmiausia, žvelgiant į istoriją, Robinzonas buvo anglas. Tauta baigia išprotėti, ar čia pilnatis. Aš visą gyvenimą gerbiau žmones, buvau tolerantiška, tiek aš, tiek mano artimieji niekada nesityčiojo iš kitų. Aš visus myliu ir visus gerbiu. Man svarbiausia, kokia žmogaus širdis, dušia, bendravimas, o ne odos spalva“, – tikino moteris.

Atlikėja neslėpė nuostabos: „Ar toje dainoje aš tyčiojuosi iš juodaodžių? Nei vienu dainos žodžiu ar mintimi aš neįžeidžiu kitataučio. Nesuprantu, galbūt Palangos konkurentai iš pavydo bando mane sužlugdyti. Kai vis į Palangą koncertuoti atvažiuoju, tai vis kažkas įvyksta. 

Man neįdomu, kiek žmonių renkasi pas mano konkurentus, šiandien daug pas mane, rytoj pas juos, aš džiaugiuosi. Bet panašu, kitiems tai kliūna, nori man pakenkti. Kuo aš kalta, kad mane tauta myli, aš nieko nenoriu įžeist, ar pažeminti, su visais sutariu ir visus gerbiu. Nesuprantu, kodėl kažkam užkliuvau.“

„Su savo dainomis užauginau ne vieną kartą, net jaunimas renkasi į mano koncertus, man labai gera, kad vis dar pritraukiu publiką ir esu dėkinga visiems savo gerbėjams“, – džiaugėsi Vitalija.


Rašyti komentarą...
t
taigi
2020-07-10 13:47:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
iki kokio durnumo laipsnio prieita net baisu jau ir dainose dainuojamose eile metu iesko rasizmo cia jau kazkokie labai susireiksmine asmenys sugalvojo tokia nesamone arba labai trokstantys demesio tikrai slykstu net skaityti tokius paistalus
Atsakyti
-6

B
Bronius
2020-07-10 13:20:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas darosi, ogi tas pats kaip ir su vaikais. Priėmė įstatymą - dabar nesusitvarko su jais, o kaltina gimdytojus.
Atsakyti
-4

J
J.K.
2020-07-10 13:53:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas autorius tos peticijos,ir viskas sišku.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų