• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įklimpusi į „Belaruskalij“ trąšų skandalą, konfliktą su Kinija, nesibaigiančią pandemiją ir savo pačių susikurtą dramą dėl neįvykusių atsistatydinimų, Vyriausybė žmonių akyse grimzta vis giliau. Ministrų kabinetu nepasitiki beveik pusė tautos.

Įklimpusi į „Belaruskalij“ trąšų skandalą, konfliktą su Kinija, nesibaigiančią pandemiją ir savo pačių susikurtą dramą dėl neįvykusių atsistatydinimų, Vyriausybė žmonių akyse grimzta vis giliau. Ministrų kabinetu nepasitiki beveik pusė tautos.

REKLAMA

Tai – blogiausias reitingas nuo Andriaus Kubiliaus laikų, kai irgi valdė konservatoriai. Teigiamai žmonės vertina vos vieną ministrę iš visų keturiolikos kabineto narių. Politologai šiomis tendencijomis nesistebi, Vyriausybės klaidos esą bado akis ir neatrodo, kad valdžia iš jų pasimokytų.

Taip apie Vyriausybės darbą atsiliepia gyventojai:

„Kad jiems niekas nesigauna, ką daro, viskas atvirkščiai pas juos. Turi būti žmonėms gerai, o kas darosi, siaubas.“

„Su ta Kinija, galiu pasakyt, visą pasaulį prajuokino.“

„Priimt tokius sprendimus, kurie valstybei neša nuostolius… Su Kinija nutraukt santykius.“

REKLAMA
REKLAMA

„Man atrodo, blogesnės nebuvo nei dabar.“

„Pagirti nelabai yra kuo.“

 „Kainos, visi mokesčiai, kuras. Kas po vieną gyvena pensininkai, neįmanoma išgyventi. Tai kaip nepyks? Už tai ir pyksta, keikia.“

REKLAMA

„Man tas jų pensijų pakėlimas sukelia juoką – pensijos dar nepakeltos, o kainos jau pakilusios.“

 „Ką išsirinkome, tą turime, reikia ją mylėti ir gerbti.“

„Kiekviena valdžia yra iš Dievo, mes ją turime gerbti, už ją melstis ir dėkoti Dievui. Ir viskas.“

Jei rugsėjį neigiamai Vyriausybės darbą vertino 38 proc. tautiečių, gruodį, kilus baltarusiškų trąšų skandalui ir įsiplieskus konfliktui su Kinija, nepasitikėjimą Vyriausybe jau reiškia 48 proc. tautiečių. „Vilmorus“ duomenimis, keturiais procentais sumažėjo ir tokių, kurie Vyriausybės darbu patenkinti. Tokių prastų reitingų neturėjo nei Skvernelio, nei Butkevičiaus ministrų kabinetai.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra buvę tik prieš daug metų, 2009-2012 m., kai buvo giliausia ekonominė krizė, kai buvo Andriaus Kubiliaus Vyriausybė“, – teigia sociologas Vladas Gaidys.

Tiesa, lygiai prieš 11 metų Vyriausybės popieriai buvo dar prastesni – neigiamai Kubiliaus ministrus vertino net 64 procentai žmonių. Tai – 20-ies pastarųjų metų antirekordas. Visgi sociologą Vladą Gaidį stebina kone visų ministrų nepopuliarumas. Vienintelė, kurią žmonės vertina labiau teigiamai nei neigiamai – socialinės apsaugos ir darbo ministerijai vadovaujanti Monika Navickienė. Likusieji 13 su pačia Šimonyte – su minuso ženklu. Dugne – Gabrielius Landsbergis ir Aušrinė Armonaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nepamenu, kad tiek daug ministrų būtų su minusu. Vis tiek, kokia bebūtų situacija, simpatijos vienam ar kitam, kaip žmogui. O šiuo metu beveik visi su minusu“, – teigia V. Gaidys.

„Nebūtinai turi būti gurmanu, kad suprastum, ar geras patiekalas patiektas. Visuomenė to srėbalo nenori srėbti, bet bus priversta srėbti, kaip teisingai pasakė Šimonytė – ateisit po 3 m. ir užsisakysit kitą patiekalą“, – komentuoja politologas Bernaras Ivanovas.

REKLAMA

Politologų prasti Vyriausybės reitingai nestebina. Jei pandemija siaučia visame pasaulyje, „Belaruskalij“ skandalą įskėlė pats iki paskutinės minutės apie geležinkelių gautus avansus tylėjęs ministrų kabinetas. Štai, kaip į bandymą sužinoti ką nors apie sankcijas susisiekimo ministras Marius Skuodis reagavo likus dviem dienoms iki jų įsigaliojimo.

„Bet kokia tema? Ne sankcijos. Negalėsiu komentuoti. Dėl daugelio priežasčių“, – sako M. Skuodis.

REKLAMA

„Krizė, beje, ne iš išorės atėjusi, tai yra pačios Vyriausybės viduje atsiradusi krizė. Visiškai nesuvaldyta situacija, kartais klaidingai prisidengiama tuo, kad yra kažkokia komunikacinė krizė“, – teigia politologė Rima Urbonaitė.

Į konfliktą su Kinija dėl Taivano Vyriausybė irgi įsivėlė neturėdama atsarginio plano. O dabar didelės Europos įmonės grasina iškeldinti gamybą iš Lietuvos.

„Vis dar negirdime, ar buvo pasiruošta tokiam galimam scenarijui. Jeigu nebuvo pasiruošta, klausimas lieka aktualus – kodėl nebuvo pasiruošta tam, kam ruoštis reikėjo“, – sako R. Urbonaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybei šešėlį ilgam esą metė ir pačios susikurta drama dėl užsienio reikalų bei susisiekimo ministrų atsistatydinimo ar net pačios Šimonytės pasitraukimo, nors visi taip ir liko postuose. Politikos ekspertams kliūva ir ministrų blaškymasis dėl pandemijos valdymo, painiava dėl galimybių paso.

„Apie kokį nors kelių blokavimą negali būti net kalbos, paskui sako – bus kelių blokavimas. Karantino nebus – bus karantinas. Bus tiek, o paskui – pusę metų. Visa tai rodo Vyriausybės politinį neįgalumą“, – kalba B. Ivanovas.

Partijų lenktynėse gruodį dar labiau atitrūko socialdemokratai, toliau rikiuojasi žemyn smukę konservatoriai bei valstiečiai, o už jų – Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų