REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užimtumo tarnyba jau gauna dešimtis pranešimų apie įmonių ketinimus atleisti grupes darbuotojų, o įmonės, savo ruožtu, kalba apie verslo perkėlimą į Lenkiją, kuri gali užimti didžiąją dalį rinkos.

Užimtumo tarnyba jau gauna dešimtis pranešimų apie įmonių ketinimus atleisti grupes darbuotojų, o įmonės, savo ruožtu, kalba apie verslo perkėlimą į Lenkiją, kuri gali užimti didžiąją dalį rinkos.

REKLAMA

Taip yra ne iš gero gyvenimo, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ teigė Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Mantas Gudas.

Jei verslas negaus paramos, kokias išeitis matote? Kai kurie verslininkai sako, kad kelsis į Lenkiją. Ar yra tokia grėsmė?

Niekas nenori mirti ir ne iš gero gyvenimo tokie sprendimai yra daromi, bet aš negaliu kalbėti už kiekvieną atskirą įmonę. Daug kas sako, kad verslas visada dejuoja, bet verslas nedejuoja, jis bando perspėti ir išsakyti tam tikras tendencijas, kurios matomos jau šiandien.

Statistika 3–6 mėnesius visada atsilieka. Šiais metais jau balandį šnekėjome, kad nebus užsakymų ir artėja sunkmetis, tai valdžios ir Lietuvos banko atstovai sakė, jog skaičiai labai gražūs ir jokia krize net nekvepia, viskas bus tvarkoje, bet dabartinė situacija rodo, kad ji atėjo ir kad ji bus tikrai nelengva. Tai vienas iš sunkiausių etapų.

REKLAMA
REKLAMA

O kur problema? Mūsų valdžios atstovai nesupranta ar nenori suprasti, koks yra padėties rimtumas?

Mes Lietuvoje vis dar turime neaukštą diskusijų kultūrą. Reikia pasikviesti ekspertus ir kalbėtis, kad mes visi esame Lietuvos piliečiai ir visi esame atsakingi, visi norime kurti kartu. Norėtume aktyvesnės diskusijos ir tų ekspertų įtraukimo – tiek darbuotojų atstovų, tiek darbdavių atstovų, nes tų pasiūlymų yra ir juos visus reikia dėti ant stalo, nagrinėti, žiūrėti, kokias galimybes turime, o kokių ne ir visi kartu spręsti, visi kartu būti atsakingi.

REKLAMA

<...> Mes visi kartu susėdę turime rūpintis Lietuvos konkurencingumo skatinimu. Jei visos priemonės bus nukreiptos į tai ir mes turėsime bent neprastesnes sąlygas nei kitos regiono valstybės, aš manau, kad tada turėsime, už ką mokėti atlyginimus ar didesnius mokesčius.

O ar gali būti taip, kad sumažėjus mūsų konkurencingumui, lenkų įmonės paims didesnę rinkos dalį?

Jei tokia situacija tęsis ilgiau, tai taip ir bus. Mes matome tuos ženklus, matome, kad negalime kelti kainų eksporto rinkose, nes lenkai tų kainų nekelia, ir neturime galimybės aukštesnių energetikos kaštų perkelti galutiniam vartotojui.

REKLAMA
REKLAMA

Ženklai yra, jie yra neraminantys, bet aš tikiu, kad mes vienaip ar kitaip juos išspręsime.

O jei situacija nesikeis?

Neturiu krištolinio rutulio, negaliu prognozuoti, bet galiu užtikrinti, kad verslas tikrai stengsis, dės maksimalias pastangas, tikiuosi su valstybės ir darbuotojų pagalba ši situacija išsispręs maksimaliai gerai. 

Visą pokalbį išgirskite laidoje „Dienos pjūvis“, esančioje straipsnio pradžioje. 

Gales čiabuviams kainas uzkelt kad eksportas atsipirktų, nes ar taip ar kitaip lietuviškos prekės svetur tiek pat ar pigiau kainuoja
Tai kai nustos naudotis zmonem uz miniaka tada gal ir bus norinciu dirbt. Lenkai kazkodel sugeba prekes pagamint, atvezt iki cia, ir pardavinet pigiau nei Lietuvos imones gaminancios vietoj. Yra prekiu kurios Lietuvoj gamintos, bet Lenkijoje kainuoja pigiau nei pas mus. Tai kas per nesamones?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų