užimtumo tarnyba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „užimtumo tarnyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „užimtumo tarnyba“.

Bankrutuojanti Klaipėdos logistikos įmonė „Lumifast“ atleidžia visus darbuotojus

Bankrutuojanti Klaipėdos logistikos bendrovė „Lumifast“ atleidžia visus 140 darbuotojų. Bendrovė apie jų atleidimą pranešė Užimtumo tarnybai. Tarnyba pirmadienį BNS pranešė, kad dauguma (131) planuojamų atleisti darbuotojų –  sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai.
2024-07-15

Užimtumo tarnyba birželį fiksavo darbuotojų paklausos mažėjimą

Užimtumo tarnyba skelbia, kad birželį mažėjo ir darbuotojų paieškos, ir įdarbinimo aktyvumas. Šiltuoju sezonu veiklą intensyvinantys apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, statybos, prekybos sektoriai aktyviausiai darbuotojų ieškojo gegužę. Skelbiama, kad bendras dirbančiųjų skaičius išlieka aukštas. Liepos 1 d. duomenimis, šalyje dirba 1,46 mln. asmenų – 3,6 tūkst. (0,25 proc.) mažiau nei prieš mėnesį.
2024-07-08

Vilniaus drabužių siuvimo bendrovė atleidžia beveik pusę darbuotojų

Vokietijos darbo aprangos drabužių pardavėjos „Oyster Terfort“ valdoma Vilniaus drabužių siuvimo bendrovė „Oyster & Co“ atleidžia 17 iš 40 darbuotojų, pranešė Užimtumo tarnyba. Bendrovė BNS nurodė, kad sprendimas priimtas dėl suprastėjusios ekonominės situacijos Vokietijos tekstilės rinkoje.
2024-06-27

Gyventojams – iki 28 tūkst. eurų: nepraleiskite progos, jei norite dirbti patys sau

Užimtumo tarnyba kviečia teikti paraiškas dėl paramos verslui. Verslo pradžiai yra skiriama iki 28 tūkst. eurų parama vienai darbo vietai. Tam dar yra laiko iki liepos pradžios. „Reta galimybė tapti pasiturinčiu“, – apie projektą socialiniame tinkle „Facebook“ rašo socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas. Pažymėtina, kad už paramą galima įsigyti įrangą ir / ar įsirengti patalpas naujam verslui.
2024-06-15

Užimtumo tarnyba: daugėja ir laisvų darbo vietų, ir įsidarbinančių žmonių

Gegužę laisvų darbo vietų daugėjo trečią mėnesį iš eilės, dirbti pradėjo beveik 20 tūkst. žmonių, pirmadienį pranešė Užimtumo tarnyba.    5,2 tūkst. darbdavių gegužę registravo 17,5 tūkst. laisvų darbo vietų. Darbą susirado mažiau žmonių nei balandį, tačiau daugiau nei gruodį-kovą.
2024-06-10

Gyventojams skiria iki 28 tūkst. eurų verslo pradžiai: nepraleiskite progos

Užimtumo tarnyba skelbia kvietimą teikti paraiškas paramai verslo pradžiai gauti. Verslo pradžiai skiriama iki 28 tūkst. eurų parama vienai darbo vietai.  „Reta galimybė tapti pasiturinčiu“, – apie projektą „Facebook“ rašo socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas. Pažymėtina, kad už paramą galima įsigyti įrangą ir/ar patalpas įsirengti naujam verslui.
2024-06-04

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centras atleidžia 39 darbuotojus

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (LAMMC), ketina atleisti 39 darbuotojus praneša Užimtumo tarnyba. Tarnyba Eltai pranešė, kad Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras numato atleisti daugiausiai chemikų – 11, mokslo darbuotojų – 7, chemijos technikų – 5, dirvožemininkų – 4.   Darbuotojų grupė atleidžiama, nes Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Mokslo taryba šių metų kovo 27 d. nutarė patvirtinti naują LAMMC struktūrą, be Kaune esančios Agrocheminių tyrimų laboratorijos.
2024-05-26

Bankrutuojanti Ukmergės siuvykla „Detexa“ atleidžia visus darbuotojus

Daugiau nei 25 metus Ukmergėje veikusi bankrutuojanti apatinių ir viršutinių drabužių siuvimo bendrovė „Detexa“ atleidžia visus 47 darbuotojus. Apie tai įmonė pranešė Užimtumo tarnybai. Tarnyba ketvirtadienį BNS nurodė gavusi įmonės pranešimą apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą, įspėjant visus įmonėje dirbančius žmones. Kaip atleidimo priežastį bendrovė nurodė bankrotą.
2024-05-23

Nenustebkite, jei taip įsidarbinę negalėsite išeiti iš darbo: neteksite išmokų pusę metų

Nekvalifikuoti ar ilgai darbo nerandantys gyventojai, kuriems yra sunku integruotis į darbo rinką, dažnai keičia darbovietes ir didžiąją laiko dalį gyvena iš išmokų. Vis tik tam yra paskatinimas – tokius asmenis įdarbinę darbdaviai gauna pinigų, o darbuotojai negali išeiti, kitaip praras nedarbo išmokas ir neturės iš ko gyventi. Viena moteris socialinio tinklo grupėje anonimiškai papasakojo, kad Užimtumo tarnyboje buvo užsiregistravusi beveik 5 mėnesius.
2024-05-22

Artėjant vasarai darbdaviai pažėrė darbų: ieško net 17 tūkst. darbuotojų

Darbdaviai šiais metais personalo poreikį vasaros sezonui suplanavo kiek anksčiau nei pernai: darbo ieškantys žmonės balandį turėjo galimybę rinktis iš daugiausiai laisvų darbo vietų per pastarąjį pusmetį. Sezoninių darbuotojų paieška ypač suaktyvėjo apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje, kuris sulaukia ir darbo atostogų metu ieškančių jaunuolių dėmesio, praneša Užimtumo tarnyba. Jos informacinėje sistemoje praėjusį mėnesį paskelbta 17,2 tūkst. laisvų darbo vietų arba 17 proc.
2024-05-20
REKLAMA
REKLAMA

„Baltic Furniture Components“ atleidžia beveik 80 proc. darbuotojų

Kauno baldų fasadų gamintoja „Baltic Furniture Components“ atleidžia beveik 80 proc. darbuotojų.   Apie tai įmonė pranešė Užimtumo tarnybai.  Tarnyba pirmadienį BNS nurodė, kad gavo įmonės pranešimą apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą – įspėti 57 darbuotojai iš 73. Daugiausiai darbo neteks gamybos darbuotojų – 31, medienos apdirbimo įrenginių operatorių – 10,  medienos apdirbimo įrenginių operatoriaus padėjėjų – 10 ir kt.
2024-05-13

Bankrutuojanti Radviliškio siuvykla „Salvika“ atleidžia visus darbuotojus

Beveik 16 metų Radviliškyje veikusi siuvykla „Salvika“ nutraukia veiklą ir atleidžia 20 darbuotojų. Apie tai „Salvika“ pranešė Užimtumo tarnybai. Kaip BNS sakė įmonės „Salvika“ nemokumo administratorė Irena Prunskutė žmonės atleidžiami, nes bankrotą ne teismo tvarka inicijuoja pati siuvyklos akcininkė ir vadovė.   „Čia siuvykla yra. Jie per maži, užsakymų nedaug, žmonės net minimalios algos neužsidirba, neturi apyvartinių lėšų į kažką investuoti“, – BNS teigė I. Prunskutė.
2024-05-13

Seimas po svarstymo pritarė sankcijų griežtinimui darbdaviams už nelegalų darbą

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pataisoms, sugriežtinančioms sankcijas darbdaviams už nelegaliai dirbančius darbuotojus, taip pat, skatinančias nelegaliai dirbusius žmones pranešti apie nelegalaus darbo faktą.  Šiomis pataisomis Seimas siekia aiškiau reglamentuoti nelegalų darbą statybose ir už jį tenkančią atsakomybę.
Aktualijos 2024-05-07

Nedarbo lygis per ketvirtį padidėjo 0,8 punkto, per metus – 0,5 punkto

Nedarbo lygis Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį siekė 8,2 proc. ir, palyginti su 2023-ųjų metų paskutiniuoju ketvirčiu, padidėjo 0,8 proc. punkto. Palyginti tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, nedarbo lygis padidėjo 0,5 proc. punkto, remdamasi Gyventojų užimtumo statistinio tyrimo duomenimis, pirmadienį pranešė Valstybės duomenų agentūra. Vyrų nedarbo lygis pirmąjį ketvirtį buvo 8,3 proc., moterų – 8 proc. Jaunimo (15–24 metų) nedarbo lygis siekė 14,6 proc.
2024-05-06

Palikus darbovietę teks susimokėti: įspėja, kad naujas darbas ir pakeista profesija gali atsirūgti

Praradę darbus arba norintys juos keisti gyventojai keičia profesiją ar kvalifikaciją. Tai padaryti padeda ir Užimtumo tarnyba, kuri siūlo įvairius kursus nuo kirpėjų iki programuotojų. Tačiau nusprendę keisti profesiją gyventojai įsipareigoja baigti kursus, o po jų dirbti dar 6 mėnesius pagal įgytą specialybę. Neįvykdę šio įsipareigojimo, žmonės turi grąžinti pinigus Užimtumo tarnybai. Gyventojai pasakoja, kad ne visada paprasta ir lengva apsispręsti dėl kursų.
2024-05-05

Keičiantis rinkos poreikiams, Energijos taupymo centras atleidžia beveik visus darbuotojus

Vandentiekio, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimu užsiimanti Panevėžio įmonė „Energijos taupymo centras“ balandį dėl pasikeitusių rinkos poreikių energetikos srityje atleidžia didžiąją dalį darbuotojų. „E energijos“ grupei priklausančioje įmonėje iš viso dirbo 47 darbuotojai, iš jų bendrovė planuoja atleisti 38. Tai „Energijos taupymo centras“ Užimtumo tarnybai nurodė balandžio 15 dieną.
2024-05-04

Per penkmetį kvalifikaciją mokymuose kėlė kas trečias lietuvis, skelbia Užimtumo tarnyba

Didesnė dalis lietuvių palankiai vertina mokymąsi visą gyvenimą, tačiau tik trečdalis per praėjusius penkerius metus kėlė kvalifikaciją, rodo Užimtumo tarnybos užsakymu atlikta „Vilmorus“ gyventojų apklausa. Remiantis ketvirtadienį pristatytos apklausos duomenimis, 74,7 proc. apklaustųjų mokymąsi visą gyvenimą vertina palankiai, tačiau per pastaruosius penkerius metus mokėsi ar lankė kursus trečdalis – 34,1 proc. respondentų. Apie du trečdalius per minėtą laikotarpį nesimokė.
2024-05-02

Viešbučio „ibis Styles Vilnius“ savininkė „Kreta“ atleidžia visus darbuotojus

Įmonė „Kreta“, valdžiusi Vilniaus Minsko plente esantį „ibis Styles Vilnius“ viešbutį, atleidžia visus 19 dirbusių darbuotojų. Užimtumo tarnybai apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą pranešta balandžio 11 d. Lietuviško kapitalo grupės „Modus Group“ bendrovei priklausantį viešbutį pakeis „Addere“ slaugos namai. Registrų centro duomenimis 2022 m. įmonės „Kretos“ pajamos siekė 1,279 mln. eurų, o grynasis pelnas – 102,35 tūkst. eurų.
2024-04-23

„Kreta“ atleidžia visus darbuotojus, viešbutis virs slaugos namais

Lietuviško kapitalo grupės „Modus Group“ įmonė „Kreta“, valdžiusi Minsko plente Vilniuje esantį „ibis Styles Vilnius“ viešbutį, jį uždaro ir atleidžia visus darbuotojus – jame įsikurs „Addere“ slaugos namai.     Įmonė atleidžia 19 iš 20 darbuotojų. Apie tai „Kreta“ pranešė Užimtumo tarnybai. Pasak jos, darbo neteks aštuonios kambarinės, trys registratoriai, du valytojai ir kiti darbuotojai.
2024-04-17

Užimtumo tarnyba: valstybės parama padės sukurti 275 naujas darbo vietas

Praėjusių metų paramos verslui kurti antrojo etapo vertinimas atskleidė paraiškų ir patvirtintų projektų augimą. Į Užimtumo tarnybos finansuojamų projektų sąrašą įtraukti 256 projektai. Tam bus skirta 6,2 mln. eurų valstybės lėšų.
2024-03-18

Užimtumo tarnyba: darbo rinkoje didėja medikų ir mokytojų deficitas

Darbo rinkoje pokyčius vis labiau jaučia medicinos ir švietimo sistemos. Kaip svarbiausią priežastį – per mažą parengiamų specialistų skaičių – Užimtumo tarnybos darbdavių apklausoje įvardijo daugiau nei trečdalis (38,3 proc.) švietimo įstaigų ir ketvirtadalis (24,3 proc.) sveikatos priežiūros darbdavių.
2024-03-13

Užimtumo tarnyba: dirbančių užsieniečių gretas Lietuvoje labiausiai augina baltarusiai

Šalies darbo rinkoje sparčiai daugėja užsieniečių. Per metus jų skaičius išaugo 56 tūkst. ir dabar sudaro beveik 142 tūkstančius, rodo Užimtumo tarnybos duomenys. Pasak Užimtumo tarnybos, didžiąją Lietuvoje dirbančių užsieniečių sudaro trečiųjų šalių piliečiai – jų skaičius siekia 131,4 tūkst. – per metus šių užsieniečių padaugėjo 52 tūkstančiais. Europos Sąjungos (ES) piliečių skaičius darbo rinkoje augo 4 tūkst. – dabar šalyje dirba 10 tūkst. europiečių.

Atleidžiami visi bankutuojančios „Kauno Baltijos“ darbuotojai

Atleidžiami visi bankrutuojančios viršutinių drabužių siuvimo įmonės „Kauno Baltija“ darbuotojai.    Apie 115 darbuotojų atleidimą įmonė Užimtumo tarnybai pranešė kovo 4-ąją. „Verslo žinios“ vasarį skelbė, kad žinomiems prekių ženklams siuvusi „Kauno Baltija“ bankrutuoja.
2024-03-06

Dirbančių užsieniečių per metus padaugėjo 65 proc., daugiausia jų baltarusiai

Iš užsienio šalių į Lietuvą atvykusių darbuotojų skaičius per 2023 metus išaugo 65 proc. iki 142 tūkst., daugiausia jų – iš Baltarusijos, remdamasi darbdavių pranešimais trečiadienį skelbia Užimtumo tarnyba.  „Įsidarbinusių užsieniečių skaičius per metus augo visuose sektoriuose. Per metus ryškiau išsiskyrė atvykėlių kvalifikacijos, spartus augimas fiksuotas vidutinės kvalifikacijos darbų grupėje – tiek darbo jėgos iš ES, tiek iš  trečiųjų šalių.
2024-03-06

Statybos įmonė „Adaktas“ atleidžia beveik visus darbuotojus

Vilniaus statybos bendrovė „Adaktas“ atleidžia 30 darbuotojų iš 38. Beveik pusantrų metų veikianti įmonė apie tai pranešė Užimtumo tarnybai.  Bendrovė apie atleidimą įspėjo 30 darbuotojų: 14 apdailininkų, aštuonis stalius, šešis betonuotojus ir kitus. Jie atleidžiami darbdavio iniciatyva, BNS pranešė tarnyba.    Įmonės darbuotoja BNS patvirtino, kad planuojama atleisti darbuotojus, bet detalesnės informacijos nepateikė.    Įmonės skola „Sodrai“ siekia 25,8 tūkst.
2024-03-01

Užimtumo tarnyba: Klaipėdos regione nuosekliai auga kvalifikuotų darbuotojų poreikis

Užimtumo tarnybos atlikta pajūrio darbdavių apklausa atskleidė, kad Klaipėdos regione kvalifikuotų darbuotojų poreikis nuosekliai auga, o didžiausius iššūkius veiklai įmonės sieja su augančiomis išlaidomis ir darbuotojų trūkumu. Skelbiama, kad Klaipėdos apskrityje vidutinis metinis nedarbas 2023 metais išliko mažiausias tarp visų šalies apskričių ir siekė 7,5 proc. (šalyje – 8,6 proc.). Potencialas plėtrai ir darbuotojų poreikiui toliau išlieka stabiliai aukštas.
2024-02-26

„Siulema“ atleidžia visus 23 darbuotojus

Drabužių siuvimu užsiimanti bendrovė „Siulema“ šiuo metu likviduojama dėl bankroto ir ketina atleisti 23 darbuotojus. Apie tai informuota Užimtumo tarnyba. Nuo 2015 m. Telšiuose veikianti bendrovė užpernai gavo 410 tūkst. eurų pajamų ir patyrė 2,5 tūkst. eurų nuostolį. Vienintelis įmonės akcininkas yra Romanas Dacys.
2024-02-22

Bankrutuoja „Prekių gausa“: ketina atleisti visus darbuotojus

Bankrutuojanti dėvėtų drabužių parduotuves valdanti bendrovė „Prekių gausa“ planuoja atleisti 74 darbuotojus ir apie tai informavo Užimtumo tarnybą. „Sodros“ duomenimis, vasario 20 d. joje dirbo tiek pat, t. y. 74 darbuotojai, kuriems gruodį mokėtų atlyginimų vidurkis siekė 1178,38 euro (apie 837 eurai „į rankas“). Bendrovė turėjo 21258,18 euro skolą Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui.
2024-02-21

„Mechel Nemunas“ numato atleisti didžiąją dalį darbuotojų

Kauno vielos gamintoja „Mechel Nemunas“ numato atleisti 83, arba keturis penktadalius darbuotojų. Apie tai ji informavo Užimtumo tarnybą. „Sodros“ duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba 105 darbuotojai. Registrų centro duomenimis, 2022 metais įmonės pajamos mažėjo 40 proc. iki 19,957 mln. eurų, nuostoliai smuko 43 proc. iki 980 tūkst. eurų.
2024-02-21

Užimtumo tarnyba: metų pradžioje suaktyvėjo ir darbdaviai, ir darbo ieškantys gyventojai

Užimtumo tarnyba praneša, kad  sausio mėnesį darbo pasiūlymų skaičius augo beveik visose savivaldybėse bei daugiau nedirbančių gyventojų pradėjo dirbti. „Šiemet suaktyvėjusi darbuotojų paieška sąlygojo ūgtelėjusius grįžtančiųjų į darbo rinką srautus. Intensyvesnis grįžimas į darbo rinką fiksuotas 55 šalies savivaldybėse“, – išplatintame pranešime cituojama Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja J. Zemblytė.
2024-02-08

Įspėja nedirbančius: už šiuos pažeidimus neteksite išmokų

Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
2024-02-07

„Lietuviškas pienelis“ atleidžia visus darbuotojus

Šalčininkų rajono kooperatinė bendrovė „Lietuviškas pienelis“ atleidžia visus – 21 darbuotoją. Apie tai ji informavo Užimtumo tarnybą. „Sumažėjo darbų apimtys, pieno mažai. Mes superkame pieną“, – BNS komentavo įmonės vadovė Virginija Julija Rabačiauskienė. Pasak jos, įmonė bus likviduojama nuo kovo 1 dienos. Registrų centro duomenimis, 2022 metais įmonės pajamos augo 22,2 proc. iki 3,4 mln. eurų, nuostoliai sumažėjo 16,6 proc. iki 103,1 tūkst. eurų.
2024-02-05

Kojos trauma patyrusi moteris neteko darbo – susidūrė su tarnybų neįgalumu

Kai moteris paslydo ir susilaužė koją, jos gyvenimas ėmė ristis žemyn milžinišku greičiu. Jau kitą dieną moterį atleido iš darbo, o jai niekaip nepavyksta užsiregistruoti į Užimtumo tarnybą. Spręsti problemos nuvyko „TV Pagalbos” gelbėtojas Žilvinas Žitkus.  Į laidą pagalbos kreipėsi susirūpinusi ligonės kaimynė.
2024-01-25

Užimtumo tarnyba padės įdarbinti žmones su negalia viešajame sektoriuje

Metų pradžioje įsigaliojus kvotų darbuotojams su negalia reikalavimui viešajame sektoriuje, Užimtumo tarnyba siūlys pagalbą su šia naujove susidūrusiems darbdaviams ir darbuotojams. „Įmonės turėtų objektyviai įvertinti darbo vietas, kuriose galėtų dirbti žmonės turintys negalią, jų pritaikymo galimybes, išgryninti funkcijas, paskelbti laisvas darbo vietas ir nurodyti, kad jos tinkamos tokiems kandidatams.
2024-01-25

Svarbu tūkstančiams užsienio lietuvių: „Užimtumo tarnyboje“ – nauja galimybė, padėsianti įsitvirtinti grįžus

Užimtumo tarnyba praneša, kad siekiant palengvinti iš užsienio jau grįžusių  ar planuojančių grįžti lietuvių reintegraciją, startuoja vieno langelio principu veiksiantis konsultavimas. „Nuo dabar besidomintys galimybe įsikurti gimtinėje kiekviename mūsų klientų aptarnavimo skyriuje galės gauti informaciją apie užimtumo perspektyvas, darbo rinką, karjeros, persikvalifikavimo ir mokymosi galimybes“, – pasakojo direktorė Inga Balnanosienė.
2024-01-17

Likote be darbo ar norite ilgiau pailsėti? Tūkstančiams tokių gyventojų moka iki 1167 eurų per mėnesį

Pastaruoju metu darbo rinka Lietuvoje patyrė iššūkių. Užimtumo tarnyba skaičiuoja, kad mūsų šalyje sumažėjo siūlomų darbo vietų skaičius. Todėl darbus praradę gyventojai vis dažniau kreipėsi į „Sodrą“ dėl nedarbo išmokų. Šiuo metu apie 150 tūkst. Lietuvos gyventojų neturi darbo. Daugiau nei pusė iš jų – per 77 tūkst. – algos neuždirba, bet be pinigų nelieka, mat jiems mokamos nedarbo draudimo išmokos. Ilgiausiai jas galima gauti iki 9 mėn.
2024-01-05

Nenorite dirbti? Galite gauti 1156 eurus per mėnesį ir nedirbdami

Tūkstančiai lietuvių šiuo metu nedirba, bet be pinigų nelieka. Net ir nedirbdami jie net 9 mėnesius gali gauti nedarbo draudimo išmoką, kuri siekia 1156,5 eurų. Gruodžio 1 d. šalyje registruota 150,3 tūkst. asmenų, kuriems suteiktas bedarbio statusas, praneša Užimtumo tarnyba (UŽT). Tai – 2,8 proc. daugiau nei prieš mėnesį. Klientų skaičius 3,1 proc. didesnis nei prieš metus. Registruotas nedarbas šalyje lapkritį ūgtelėjo 0,2 proc. punktais, ir darbo neturintys asmenys sudarė 8,4 proc.
132 2023-12-09

Vis daugiau lietuvių tampa bedarbiais ir prašo nedarbo išmokos

Registruotas nedarbas Lietuvoje lapkritį siekė 8,4 proc. – 0,2 procentinio punkto daugiau nei prieš mėnesį, skelbia Užimtumo tarnyba. Tarnybos duomenimis, gruodžio 1 dieną darbo ieškojo 150,3 tūkst. asmenų – 2,8 proc. daugiau nei prieš mėnesį.  Užimtumo tarnybos Stebėsenos skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė teigė, kad sezonas ir ekonominė situacija daro įtakos darbo rinkai, tačiau padėtis geresnė nei prognozuota. „Teigiama tendencija – mažiau kreipėsi naujų klientų.
2023-12-08

Jau galima kreiptis: gyventojams skirs iki 26 tūkst. eurų paramos

Nuo gruodžio 6 d. gyventojai gali kreiptis į Užimtumo tarnybą ir teikti paraiškas verslo kūrimui ir darbo vietų steigimui. Tarnyba praneša, kad norinčių teikti paraiškas verslui kurti (PVK) laukia didesnis dėmesys mokymams ir patikslintas paraiškos turinys. Išnagrinėjusi pirmojo etapo rezultatus, Užimtumo tarnyba įvertino, kad pagrindinė paraiškų atmetimo priežastis – planuojamos pirkti priemonės yra visiškai nesusijusios su tiesioginių darbo funkcijų atlikimu.
2023-12-06

„Jurguva“ atleidžia daugiau nei pusę darbuotojų

Kauno viršutinių ir kitų drabužių siuvimo bei siuvinėjimo įmonė „Jurguva“ apie atleidimą įspėjo daugiau nei pusę – 19 iš 28-ių – darbuotojų. Bendrovė praėjusią savaitę apie planuojamus atleidimus pranešė Užimtumo tarnybai. Anot jos, „Jurguva“ tarnybai nurodė, kad negaunant užsakymų atleidžiamos siuvėjos. Nuo 1993 metų veikianti įmonė savo svetainėje skelbia, kad užsakymus gauna Lietuvoje ir užsienio šalyse. Registrų centro duomenimis, pernai „Jurguva“ gavo 2,4 mln.
2023-12-05

Šios profesijos garantuos sočią ateitį: darbuotojai jau graibstomi

Jau dabar kiekvienas Lietuvos gyventojas, aktyviai besidomintis technologijų raida, gali įgyti aukštą pridėtinę vertę kuriančią profesiją. Dar daugiau – kone kasdien naujomis mokymo programomis pasipildantis sąrašas Užimtumo tarnybos klientams padeda keisti profesinį gyvenimą, o darbdaviams susirasti šiuolaikinių kompetencijų turintį darbuotoją, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2023-12-04

„Mechel Nemunas“ planuoja atleisti penktadalį darbuotojų

Šveicarijos kapitalo Kauno metalo gaminių gamybos įmonė „Mechel Nemunas“ apie atleidimą įspėjo 21 darbuotoją. Bendrovė apie tai pranešė Užimtumo tarnybai. „Sodros“ duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba 118 darbuotojų. Prieš metus jų buvo 148. „Mechel Nemunas“ pernai gavo beveik 20 mln. eurų pajamų – 40 proc. mažiau nei 2021 metais (33,8 mln. eurų) ir patyrė 980 tūkst. eurų nuostolį (1,7 mln.
2023-11-30

Turto bankas už 2,4 mln. eurų atnaujino pastatą Ignalinoje

Turto bankas už 2,4 mln. eurų atnaujino Ignalinos Užimtumo tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), Probacijos ir Generalinės prokuratūros padalinio pastatą. Po atnaujinimo Atgimimo gatvėje esančiame pastate papildomai įsikūrė Nacionalinės žemės tarnybos, Registrų centro ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro padaliniai. Po įstaigų kraustymosi jų patalpas planuojama parduoti aukcionuose, pranešė Turto bankas.
2023-11-29

Gyventojams skirs iki 26 tūkst. eurų: štai ką daryti, jei norite pinigų

Jeigu norite susikurti darbo vietą sau ar kitiems žmonėms, turėtumėte suklusti. Netrukus bus galima teikti paraiškas paramai darbo vietų kūrimui. Kiekvienas pareiškėjas galės gauti iki 26040 eurų, praneša Užimtumo tarnyba. Tai antras toks kvietimas šiais metais. Dabar norinčių teikti paraiškas verslui kurti (PVK) laukia didesnis dėmesys mokymams ir patikslintas paraiškos turinys.
53 2023-11-25

Įvardijo kam gresia bankrotai: darbuotojams pataria taupyti, atsisakyti atostogų ar kitų pirkinių

Sulėtėjusi ekonomika veikia įmonių gaminamos produkcijos ir teikiamų paslaugų eksportą ir vidaus vartojimą. Specialistai vardija sritis, kurių įmonėms gresia bankrotai. O Užimtumo tarnyba pataria, kur kreiptis ir ką daryti gavus įspėjimą apie gresiantį atleidimą. Anot jų, vieniems atleidimas iš darbo atneša sunkumų, kitiems – džiaugsmą.
2023-10-26

„Teleperformance“ atleidžia 80 darbuotojų

Prancūzijos klientų patirties valdymo paslaugų bendrovės „Teleperformance“ valdoma įmonė Vilniuje „Teleperformance LT“ apie atleidimą įspėjo 80 darbuotojų. Tai bendrovė pranešė Užimtumo tarnybai. Liepą įmonė informavo apie planus dėl mažėjančių klientų projektų apimčių atleisti 30 darbuotojų, tuo metu jų bendrovėje dirbo daugiau nei 700. Šiuo metu, „Sodros“ duomenimis, įmonėje dirba 617 darbuotojų.
2023-10-16

Oficialus nedarbas Lietuvoje smuktelėjo iki 8,3 proc

Oficialius nedarbas rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, traukėsi 0,1 procentinio punkto iki 8,3 proc., skelbia Užimtumo tarnyba.  Darbo ieškančių žmonių skaičius per mėnesį sumažėjo 0,2 tūkst. ir spalio 1-ąją siekė 148,8 tūkst.     Užimtumo tarnybos stebėsenos ir analizės vadovė Jurgita Zemblytė teigia, kad tokia tendencija rugsėjį pastebima kasmet.  „Kasmet rudens pradžioje nedarbas sumažėja – tai natūralus darbo rinkos reiškinys.
2023-10-10

Bankrutuojanti „Manilla“ valdytoja atleis visus 24 darbuotojus

Bankrutuojanti lietuviškos kosmetikos prekės ženklo „Manilla“ valdytoja „Dermofaktorius“ numatė atleisti visus 24 darbuotojus. Apie tai ji pranešė Užimtumo tarnybai.  Kaip BNS informavo tarnyba, įmonei pradėta bankroto procedūra, todėl bus atleisti šeši pardavėjai, po tris kosmetikus bei vadybos ir organizavimo analitikus, du technologijų profesijų darbuotojus.
2023-10-05

Klaipėdos mėsinė atleidžia 80 darbuotojų

Vienos didžiausių šalies mėsos perdirbimo įmonių Klaipėdos mėsinė apie atleidimą įspėjo 80 darbuotojų, pranešė Užimtumo tarnyba. Restruktūrizuojamoje įmonėje šiuo metu iš viso dirba 88 darbuotojai, rodo „Sodros“ duomenys. Klaipėdos mėsinė darbuotojus apie atleidimą įspėjo rugsėjo pabaigoje.  Rugpjūtį Konkurencijos taryba leido vienos didžiausių Lietuvoje mėsos perdirbimo grupių „Biovela group“ įmonei „Biovela-Utenos mėsa“ įsigyti restruktūrizuojamą Klaipėdos mėsinę.
2023-10-05

Užimtumo tarnyba: darbuotojų iš trečiųjų šalių mažėjo, bet daugėjo iš į Vidurinės Azijos

Darbuotojų iš Europos Sąjungos skaičius Lietuvoje pirmąjį šių metų pusmetį sumažėjo 11,3 proc., o iš trečiųjų šalių – 2,4 proc., pirmadienį paskelbė Užimtumo tarnyba. Tarnybos atlikta stebėsena rodo, kad šiuo metu Lietuvoje dirba 127,3 tūkst. užsieniečių, iš kurių 117,9 tūkst. – iš trečiųjų šalių, 9,4 tūkst. – iš ES.  „Palyginti su metų pradžia, dirbančiųjų iš trečiųjų šalių skaičius šiek tik mažėjo, tačiau keitėsi atvykėlių šalių geografija.
2023-10-02
Į viršų