• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį apdovanojo beveik pusšimtį moterų, nusipelniusių motinystei ir globai. Net 13, 7 ar 5 savus arba globojamus vaikus auginančios mamos teigia, kad joms padeda ir pats Dievas.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį apdovanojo beveik pusšimtį moterų, nusipelniusių motinystei ir globai. Net 13, 7 ar 5 savus arba globojamus vaikus auginančios mamos teigia, kad joms padeda ir pats Dievas.

REKLAMA

Mamos tikina, kad ir 5 vaikai yra visai nedaug, o patiriamus sunkumus atperka kartais net nesuskaičiuojamas būrys jas mylinčių vaikų ir anūkų. O jautriai mamoms dėkoja ne tik prezidentas, bet ir į šventę susirinkę vaikai.

Prezidento rūmuose skamba gražiausi dainų žodžiai mamoms. Mat ketvirtadienį Gitanas Nausėda ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanoja mamas už nuopelnus motinystei ir globai.

„Dėkojame tai, kuri kiekvieną mūsų atvedė į šį pasaulį. Mamai. Kai nuščiuvę lenkiame galvas prieš didžiąją pasaulį kuriančią jėgą – motinos meilę“, – kalba G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas medalius įteikė beveik pusšimčiui moterų. Vyriausia jų – 96-erių Julijona Žibutienė, partizano Antano Žibučio žmona, ištekėjusi už jo, kai Žibutis buvo našlys ir jau augino 3 vaikus. Vėliau su juo Julijona, buvusi partizanų ryšininkė, pasivadinusi „Liepsna“, susilaukė dar 4 vaikų.

REKLAMA

„Kaip moterys sako: ai, sunku vaikus auginti. Nė kiek nesunku. Kiekvienas vaikas man buvo laimė, o ypač šituos svetimuosius aš labiau mylėjau negu savuosius dar. Didžiausia atsakomybė buvo“, – pasakoja J. Žibutienė.

O mamą į šventę kaip tik ir atlydėjo jos kraujo neturintis sūnus.

„Tikrai būdamas nuo pat mažų dienų jaučiau tikrąją meilę, Ne tik, kad taip tais skambiais žodžiais kalbant, bet tikrai širdies šilumą“, – kalba Julijonos sūnus Algirdas Žibutis.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp apdovanotųjų ir 13 vaikų – devynių dukrų ir keturių sūnų mama Antanina. Po vyro mirties moteris 13 vaikų augino viena.

„Pats Dievas padeda. Mano sunkus gyvenimas. Buvo 20 metų, kaip vyras miręs, daugiau jau. Tėvai išmirę“, – sako 13 vaikų mama Antanina Palauskienė.

Tačiau dabar Antanina vos suskaičiuoja ją mylinčias širdis.

„Sudėjus anūkus, marčias, išsiskyrusių nėra, anūkus, žentus, kažkas apie 74 žmones“, – kalba A. Palauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antaninos vaikai sako, kad būtent mama jiems – stiprybės šaltinis.

„Už ką esu dėkinga mamai, už tai, ką šiandien turim. O ką palinkėčiau? Sveikatos ir stiprybės“, – kalba Antaninos dukra Rima.

O kai kurios mamos sako, kad ir 5 vaikai visai nedaug. 

„Tik 5, žinokit. – Kodėl sakot tik? – Nes kartais sako, tai čia daugiavaikė. Aš tai sakau mažavaikės ir normalios, nes faktiškai tai su kiekvienu vaiku tikrai labai daug praturtėji“, – kalba 5 vaikų mama Ramunė Jurkuvienė.

REKLAMA

„Visą laiką yra vargų. Be vargo nieko nėra. Duoną užauginti irgi reikia vargo. Tas pats ir vaiką auginti“, – tvirtina 6 vaikų mama Albina Jankienė.

„Žinai savo darbą, žinai savo pareigas ir nėra to mąstymo, ar tau ten tas labai džiaugsmas, ar tai labai vargas. Iš tikrųjų, gal mes mūsų ta senesnė karta taip labai paprastai – tai, ką reikia, tai ir darai“, – sako 5 vaikų mama  Euchrida Sipavičienė.

O tie, kurie užaugo didelėje šeimoje, sako, kad tai yra dovana.

„Broliai augino. Turėjau tuos aukštus standartus, nes kai artima aplinka yra septyniais metais vyresni, tai tie standartai iškart aukštesni“, – tikina Euchridos sūnus Vytautas.

REKLAMA

O į mamas, kurių vaikai toli nuo namų, ir negali jų apkabinti, kreipiasi ir pirmoji šalies ponia.

„Kviečiu jus ateiti į prezidentų rūmų sodą, prisėsti ant suolelio prie obels, skirtos kiekvienai Lietuvos mamai ir tėvynei“, – kalba pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Pirmoji ponia taip pat pabrėžė, kad mamos yra amžinosios išminties ir vertybių saugotojos, o prezidentas antrino, kad mamos meilė neretai keičia ne tik šeimos, bet ir valstybės ateitį.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų