Tokio sniego visoje šalyje nebuvo bene 10 metų: rytoj jo gali būti jau dvigubai tiek

Lietuvą užklupo tikra sniego stichija. Ir ji, deja, ne tik džiugina akis, bet ir kelia daug rūpesčių: visoje Lietuvoje dėl sniego sunkiai pravažiuojami keliai, nuo sniego lūžtančios šakos ir medžiai be elektros šiandien paliko tūkstančius gyventojų, daužė automobilius ir užtvėrė kelius. Meteorologai sako, kad tokio sniego visoje šalyje nebuvo bene 10 metų, ir pataria dar apsišarvoti kantrybe – žiema artimiausiomis dienomis niekur nedings.

Pavojingos eismo sąlygos, ir lūžtantys medžiai. Varėnoje po vieną pranešimą apie nukritusį medį tarnybos gavo kas dešimt minučių.

Nemalonią akimirką šiandien vilniečiai užfiksavo Vilniuje, Šilo gatvėje. Vairuotojams nuo kelio traukiant sulūžusį medį – jiems ant galvų beveik užkrenta kitas.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauną užklupo tikra sniego pūga

Trinapolio gatvėje sniego neišlaikęs medis našta pasidalino su Audi automobiliu. Sulankstytas stogas, išdaužtas stiklas. Verkių parko keliukas visiškai užverstas medžių.

Panašūs vaizdai ir kitose žaliose gatvėse. Vienur tenka šakas nuo kelio traukti, kitur – didelius medžius gabalais pjaustyti. 

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvoje dėl iškritusio sniego pasipylė nelaimės

Darbymetis ir sniego valymo technikai. Automobilių stovėjimo aikštelėje sostinėje ratinis krautuvas sustūmė kone trijų metrų aukščio sniego krūvą. Čia pat pluša ir darbininkai su kastuvais, o sniego, rodos, nė kiek nemažėja.

„Ir fiziškai sunku, ir iš viso 21 a., o mes su lopėta vaikščiojam. Jūs patys pagalvokit: technikos pilna, o kur ji – neaišku“, – sako darbininkė Galina.

(48 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvą užpustė sniegas

Technika zuja keliuose. Tik išvalo sluoksnį, o čia pat ir vėl užkloja. Vairavimo sąlygos – išties pavojingos.

„Sukam ir sukam ratus vis valydami gatves. Tiesą sakant iš dalies, atrodo, tarsi kovojame su vėjo malūnais – kiek mes nuvalome tiek vėl užsninga, bet darbas yra darbas“, – pasakoja „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sniegas padengė Vilkaviškio rajoną

Vairuotojai raginami važiuoti ne tik lėčiau, bet ir laikytis kur kas didesnio atstumo.

„Bloga dirbti su tuo sniegu, jis šlapias, sunkus, klijuojasi prie kelio ir nepaisant to, kad jis sunkus – jį dar tas vėjas neša pakankamai stipriai. Taip kad užpusto mums labai greitai kelius“, – teigia Kelių direkcijos atstovas Petras Džervus.

Ir, deja, tarnyboms stengiantis išvalyti kelius – atsiranda ir „pagalbininkų“. Trakų rajone apie 10 val. ryto gyventojai pasiskundė traktorininku, kuris į jų kiemus verčia nuo kelio nuvalytą sniegą. Policijai sustabdžius traktorių paaiškėjo, kad jį vairavo girtas 58-erių vyras. Už tokią pagalbą jam dabar gresia iki 1100 eurų bauda ir laikinas teisės vairuoti atėmimas.

Kaune Romainių gatvėje ne šiaip lūžo sniego neatlaikęs medis, jis kartu nulaužė ir elektros stulpą. Tuojau pat kažkas liko be elektros. Šalinti gedimo suskubo ir ugniagesiai, ir Kauno komunalinės tarnybos.

„Pablogėjus oro sąlygoms daug  važiuojam. Daug iškvietimų – ypač nuslydusių mašinų į kelkraščius. Medžių va tokių, šakos pasunkėjusios ant kelio. Va viena iš tokių situacijų, kai medis ant stulpo krito ir reikėjo šalinti stulpą ir laidus“, – kalbėjo gelbėtojas Gintaras Gedminas.

Virstantys medžiai laidus šiandien nutraukia visoje Lietuvoje. Pasak Energijos skirstymo operatoriaus – vien iki pietų be elektros buvo likę net 25 tūkst. namų ir šis skaičius nuolat kinta. Tarnybos ragina gyventojus patiems nesiartinti prie mirtinai pavojingų laidų ir apsišarvoti kantrybe.

„ESO deda visas pastangas kuo greičiau likviduoti šiuos gedimus. Pasamdytos papildomos brigados. Bet kol sniegas kris toliau – situacija niekur nedings“, – sako ESO atstovas Paulius Kalmantas.

Vilkaviškio rajone kas išvažiavimą iš namų prasikasti bando, o kas sniego senius lipdo. O rajono Vokiškėlių kaime ne visi ir pamena, kada paskutinį kartą tiek snigo. Tiesa kol Raimundas sniegu džiaugiasi, kaimynė Irena – visai ne:

„Va reikia sniegą kasti, reikia daryti. Na, ką dabar, kaip yra, taip turi būti – niekur nedingsi.“ 

Lietuvos meteorologai sako, kad paskutinį kartą taip smarkiai visoje Lietuvoje snigo maždaug prieš dešimtmetį.

„Rytoj dieną tas intensyvumas po truputį mažės. Bet dar to sniego sulauksime daugelyje rajonų. Šiuo metu pietų Lietuvoje siekia 17-18 cm, tai per šiandien dieną ir artimiausią naktį gali ta sniego danga dar apdvigubėti. Vietomis ta sniego danga tikrai sieks virš 30 cm“, – sako sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

Tik sniegu džiaugiasi ar dėl jo vargsta – toli gražu ne visa Lietuva. Klaipėdoje jokių sniego krūvų. Vaizdelis primena ne žiemą, o verčiau pavasarį. Sinoptikai perspėja, kad dabar pasidžiaugę sniegu – jau savaitgalį galėsime džiaugtis ir šalčiu. Ir naktimis, ir dienomis savaitės pabaigoje žadama neigiama temperatūra, vietomis ir iki -15°C šalčio.


Rašyti komentarą...
c
caras
2021-01-26 22:02:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
sie nersentys buratinai tiesiog sniego nemate ir nezino kas yra sniegas eiliniai verkslenantys ......apgailetina
Atsakyti
0

c
caras
2021-01-26 22:02:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
sie nersentys buratinai tiesiog sniego nemate ir nezino kas yra sniegas eiliniai verkslenantys ......apgailetina
Atsakyti
0

A
Akio
2021-02-02 16:34:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is komforto zonos iskrapstys kiekviena siltai gyvenanti ir kaifuojanti besmegeni su morkos nosim
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų