• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Informacija apie lietuvių vangumą ruošiantis priimti Vokietijos brigadą pateko ir į vokiečių „Der Spiegel” leidinį. Gal krašto apsaugos sistemoje yra manančių, kad jos mums nelabai reikia? 

Informacija apie lietuvių vangumą ruošiantis priimti Vokietijos brigadą pateko ir į vokiečių „Der Spiegel” leidinį. Gal krašto apsaugos sistemoje yra manančių, kad jos mums nelabai reikia? 

REKLAMA

Į šį klausimą laidoje „Dienos komentaras“ atsakymo ieškojo Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Saulius Skvernelis.

Ar jums kažkas žinoma apie šią skandalingą istoriją?

Neaišku, kiek informacija yra patikima. Kas yra kalbama neviešuose komiteto posėdžiuose, tai Lietuva ruošiasi statyti infrastruktūrą, reikalingą Vokietijos brigadai, pirmiausia, karinius elementus ir taip pat kalba eina ir apie civilinės infrastruktūros trūkumą. <...>

Pagrindinis šiuo momentu mūsų saugumo garantas, kaip bebūtų keista tą girdėti, yra būtent Vokietijos brigados kuo greitesnis dislokavimas čia. Jeigu mes to nepadarysime ir kas nors įsivaizduoja, kad kariai, net nekalbu apie šeimos narius, gali gyventi konteineriniuose moduliniuose nameliuose, tai yra visiškas nesusipratimas.

REKLAMA
REKLAMA

O toks įsivaizdavimas turbūt egzistuoja?

Ne visi supranta ir tikėjo, kad brigada čia tikrai atsiras. Dabar, kai tai yra pakankamai realu, atsiranda pasvarstymai, kad čia kol kas kitiems metams pinigų papildomų nelabai reikėtų ir mes darysime viską tuo pačiu metu – ir visuotinį šaukimą suorganizuosime. 

REKLAMA

Kai padedi ant svarstyklių visas sumas, efektyvumą ir saugumo garantiją, tai pasimato prioritetų nebuvimas. Žinote, kai sako, kad mums visko reikia – Vokietijos brigados, nacionalinės divizijos ir visuotinio šaukimo. Ir visko vienu metu.

Jūsų akimis, kas turėtų būti prioritetas?

Mano asmenine nuomone, tai yra Vokietijos brigada, nacionalinė divizija ir po to galbūt, jei tauta ir politikai apsispręs, tai visuotinis šaukimas.

Girdėjome iš Gabrieliaus Landsbergio, kad rusai jau praktiškai ateina, o jūs sakote, kad krašto apsaugos sistemoje matote olimpinę ramybę. Kaip tai suderinama?

REKLAMA
REKLAMA

Gal ministras labai ramus, be abejo, krašto apsaugos ministras, skirtinai nuo užsienio reikalų ministro, bet manau, kad jeigu turime nuojautos ar informacijos, kad karas jau rytoj, tai visa infrastruktūra, ginkluotė turi būti vakar. 

Kol kas nesutampa šie pasakymai, kad karas yra rytoj ir verčiamės per galvą, kad jau rytoj viskas bus – tai tikrai ne. Net prie geriausių norų. 

Mano galva, turėtų būti skirtas atskiras įstatymas Vokietijos brigados dislokavimui, nes kai prasidės visi procesai: leidimų derinimai, svarstymai, tai pagal partijos pirmininką, kuris sako, jog rusai ateis, pamatysime, kad brigados infrastruktūros net nebūsime pradėję statyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gal turi būti ir asmeninė atsakomybė žmogaus, kuris būtų atsakingas už tai, kad brigada ateitų sklandžiai?

Kai yra problema su brigados klausimais – kaip ji turėtų čia atrodyti, kaip rotuoti, infrastruktūra ir taip toliau, tai tos problemos kratosi visi. Kai reikia pasirašyti ką nors ir paskelbti žinią, tai yra milžiniška konkurencija tarp prezidento, krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrų.

Šlovės spinduliuose pasišildyti Lietuvoje visada yra kam, bet atsakomybę prisiimti, prisiimti lyderystę, kad projektas judėtų į priekį, noro nėra. 

Matome, kad projektas yra sunkus ir gali būti daug kliuvinių jį įgyvendinti.

Visą pokalbį išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Mentas su vienu SMEGENU VINGIU ir tas nuo mento furaskes. PATYS , PATYS turime gintis. Joks FRICAS musu neapgins. Cia tau ne keliukus asfaltuot, besmegeni mente
skvernelio paistalai
Ir ka čia daro musu valdzia ? Už daug šimtu milijonu samdo vokieciu knechtus šalies ginybai ? Ar užteks pinigu ? Ar mes šveicarai, kurie turi kalnus pinigu ? Pasirodo ,kad pinigu neužteks, nes net ginklams ju neturim.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų